Як підключити звичайний комп'ютер (ПК) до Wi-Fi мережі?

Як підключити звичайний комп'ютер (ПК) до Wi-Fi мережі?

Після установки Wi-Fi роутера, у багатьох виникає питання, а як же тепер підключати до інтернету звичайний стаціонарний комп'ютер, у якого немає Wi-Fi. Раніше інтернет був підключений до комп'ютера по кабелю, а тепер що робити? Прокладати кабель живлення від роутера до комп'ютера не дуже хочеться. Адже ми для того і встановлювали роутер, що б позбавиться від проводів в будинку.

Так, після установки роутера і налаштування Wi-Fi мережі будинку, або в офісі, все ноутбуки, планшети, телефони та ряд інших пристроїв зможуть підключаться до Wi-Fi мережі, "по повітрю". У цих пристроях є вбудований Wi-Fi приймач. А якщо у вас є ще стаціонарний комп'ютер, до якого так само потрібно підключити інтернет, то тут тільки два варіанти:

  1. Від роутера, до стаціонарного комп'ютера прокласти мережевий кабель. Але, такий варіант не часто підходить, тому що не завжди хочеться возиться з кабелями, та й іноді просто немає можливості провести цей кабель до ПК.
  2. Ну і другий варіант, про який ми поговоримо в цій статті, це підключення до вашого комп'ютера зовнішнього, або внутрішнього Wi-Fi адаптера. З його допомогою, звичайний, стаціонарний комп'ютер зможе підключатися до інтернету по Wi-Fi.

Точно з такою ж ситуацією я зіткнувся у себе вдома. Після установки маршрутизатора, всі пристрої підключалися по бездротовій мережі. А ось комп'ютер, який потрібно було залишити, я підключив по Wi-Fi за допомогою USB Wi-Fi приймача. Саме про ці приймачах я зараз розповім докладніше.

Виявляється, в якості Wi-Fi адаптера можна використовувати телефон або планшет на Android. Швидше за все у вас є такий пристрій. Можете використовувати це рішення. Хоча б тимчасово.

Один важливий момент: якщо у вас є зайвий Wi-Fi роутер, який лежить без діла, то можна спробувати налаштувати його в якості приймача. Він буде приймати по Wi-Fi сигнал від вашого головного роутера, і по кабелю давати інтернет на стаціонарний комп'ютер. З цією роботою відмінно справляються наприклад роутери ZyXEL. Про налаштування такої функції на ZyXEL, я писав в цій статті. Інші роутери, можна налаштувати в режимі моста.

За допомогою Wi-Fi адаптера, про які я розповім нижче, можна роздавати інтернет по Wi-Fi. Наприклад, у вас до ПК підключений кабельний інтернет. Ми до комп'ютера підключаємо адаптер, і він може роздавати інтернет на інші пристрої. Як все це налаштувати, я писав в окремій статті: //help-wifi.com/nastrojka-virtualnoj-wi-fi-seti/nastrojka-tochki-dostupa-cherez-wi-fi-adapter-na-pk-s-windows -10 /

Підключення комп'ютера до Wi-Fi за допомогою адаптера. без кабелю

Як я вже писав вище, для звичайних комп'ютерів, в яких немає вбудованих приймачів бездротових мереж, у продажу є велика кількість мережевих адаптерів. Ці адаптери є як зовнішні, так і внутрішні. Що гойдається ціни, то вони не дуже дорогі. Є звичайно ж різні моделі, у різних виробників. Але, найдешевший обійдеться вам приблизно в 6-7 доларів (це пристрої популярних виробників). У Tenda є недорогі моделі. У мене, наприклад, так само є недорогий, зовнішній USB Wi-Fi адаптер TP-LINK TL-WN721N. Виглядає він ось так:

Фото: TL-WN721N - адаптер для підключення комп'ютера до Wi-Fi

Працює відмінно. Потрібно буде підготувати інструкцію по його настройці на ПК. До речі, багато хто називає такі адаптери "флешками для підключення до Wi-Fi" :)

Як вибрати Wi-Fi адаптер для комп'ютера: зовнішні і внутрішні

Давайте розберемося, які ці адаптери бувають, і як вибрати такий адаптер для вашого ПК. Значить, бувають вони зовнішні і внутрішні.

зовнішні адаптери

Підключаються в USB роз'єм комп'ютера. Для його установки не потрібно розкрити системний блок, це безсумнівно плюс. Виглядають вони як звичайні флешки. Є маленькі, є такі як на картинці вище, а є ще й з антенами. Ті які з антенами, я раджу купувати в тому випадку, якщо в кімнаті, де у вас стоїть комп'ютер, не дуже сильний сигнал Wi-Fi мережі.

Якщо ви не дуже сильно розбираєтеся в комп'ютерах, то рекомендую купити саме зовнішній Wi-Fi приймач. Підійде практично будь-хто. Установка не помилкова: підключили адаптер в USB роз'єм комп'ютера, встановили драйвера, і все, можете підключаться до Wi-Fi.

Підключення звичайного комп'ютера до Wi-Fi

Ось, ще фото зовнішніх адаптерів:

Зовнішні Wi-Fi USB адаптери для ПК

З цими пристроями розібралися. Йдемо далі.

внутрішні адаптери

Ці адаптери підключаються в PCI (або PCI Express) роз'єм на материнській платі вашого комп'ютера. Ясна річ, що для установки такого адаптера потрібно розбирати системний блок. Установка в принципі теж не складна. Зняли кришку з системного блоку, встановили в PCI роз'єм адаптер, перезавантажили комп'ютер, встановили драйвер і все.

Зовні системного блоку, буде виглядати антена адаптера, або навіть кілька. Це все для кращого прийому. Адже якщо звичайний USB приймач можна підключити через подовжувач, що б він краще приймав сигнал, то з внутрішнім адаптером так не вийде.

Ось як виглядають внутрішні PCI адаптери:

Фото: внутрішні PCI адаптери для підключення до Wi-Fi

Який адаптер краще купити для підключення звичайного комп'ютера до Wi-Fi? Так в принципі, яка різниця. Але, мені чомусь здається, що зовнішні USB адаптери більш зручні та практичні. Їх можна без проблем підключити до іншого комп'ютера. Процес підключення і установки трохи простіше.

Як бачите, підключити стаціонарний комп'ютер до Wi-Fi мережі зовсім не складно. Зате, можна позбавиться від проводів. Це актуально особливо в тому випадку, якщо роутер перебуває далеко від комп'ютера.