Де на роутері написаний пароль, ім'я Wi-Fi мережі, IP-адреса, MAC-адресу

Де на роутері написаний пароль від Wi-Fi, IP-адреса, MAC-адресу, логін і пароль

Не рідко з'являються коментарі, в яких мене питають, де на роутері можна подивитися пароль від Wi-Fi мережі, заводський логін і пароль, адреса роутера, або MAC-адресу. Практично на кожному мережевому пристрої вказано багато корисної заводський інформації. І якщо ви вирішили налаштувати роутре самостійно, то ця інформація вам обов'язково стане в нагоді.

Важливо! У цій статті я покажу як подивитися саме пароль і іншу інформацію, яка використовується за замовчуванням. Якщо ви вже змінили ключ безпеки, і забули його, то вам стане в нагоді стаття: як дізнатися свій пароль від Wi-Fi, або що робити, якщо забули пароль.

Найчастіше виникає потреба подивитися саме пароль від Wi-Fi, який встановлений на роутері з заводу. Він же ключ безпеки, або PIN-код. А все тому, що зараз більшість виробників з заводу встановлюють пароль на Wi-Fi. Коли ви купуєте новий роутер, або робите скидання налаштувань, то для підключення до бездротової мережі (яка має заводське назва), потрібно вказати пароль (PIN-код). Хоча б для того, щоб зайти в налаштування роутера і змінити заводський ключ безпеки. Правда, є моделі, у яких бездротова мережа за замовчуванням не захищена.

Практично на всіх роутерах і модемах, заводська інформація прописана на корпусі самого пристрою. Найчастіше, це наклейка з інформацією знизу роутера.

Зверніть увагу, що в залежності від виробника і моделі пристрою, деяка інформація може бути відсутнім. Наприклад, якщо на роутерах ZyXEL відсутня заводський пароль і логін для входу в панель управління, то зрозуміло, що він не буде вказано. А якщо Wi-Fi мережу за замовчуванням не захищена, то і пароль не потрібен.

Зараз ми більш детально розглянемо інформацію на пристроях найпопулярніших виробників.

Ключ безпеки (PIN) від Wi-Fi і інша заводська інформація

Яку інформацію можна знайти на роутері:

  1. Ім'я мережі , або SSID - це заводська назва Wi-Fi мережі. Воно може стане в нагоді для того, щоб знайти свою мережу серед сусідніх мереж. Як правило, виглядає приблизно так: "TP-LINK_3Ao8". Зрозуміло, на пристроях від TP-Link.
  2. Пароль від Wi-Fi , Wireless Password, PIN, WPS / PIN - це заводський ключ доступу до бездротової мережі. Зазвичай він складається з 8 цифр. Але може бути і більш складний. Після входу в настройки роутера, я раджу змінити заводський пароль, як і ім'я мережі.
  3. Адреса роутера (IP, веб-адреса) - ця адреса потрібен для входу в настройки маршрутизатора. Може бути як IP-адреса, зазвичай це 192.168.1.1, або 192.168.0.1, так і хостнейм (з букв). Наприклад: tplinkwifi.net, my.keenetic.net, miwifi.com. При цьому, доступ по IP-адресою так само працює.
  4. Ім'я користувача і пароль (Username, Password) - заводський логін і пароль, які потрібно вказати на сторінці авторизації при вході в налаштування роутера, або модему. Зазвичай, в процесі настройки роутера ми їх міняємо.
  5. MAC-адресу - так само може стане в нагоді. Особливо, якщо ваш провайдер робить прив'язку по MAC-адресу.
  6. Модель роутера і апаратна версія (Rev, H / W Ver) - може стане в нагоді, наприклад, для пошуку прошивки, або іншої інформації.
  7. F / W Ver - версія прошивки встановленої на заводі. Вказана не на всіх пристроях.

На прикладі роутера TP-Link

Цифри зі скріншота відповідають списку, який ви можете побачити вище. На всіх пристроях від TP-Link заводська інформація знаходиться на наклейці, знизу роутера.

Пароль від Wi-Fi, адреса, логін на роутері TP-Link

Заводська інформація на роутері ASUS

Зверніть увагу, що на роутерах ASUS пароль буде підписаний як "PIN Code". А мережа швидше за все буде називатися "ASUS".

Заводський пароль від Wi-Fi на роутері ASUS

Пароль від Wi-Fi на корпусі роутера D-Link

На пристроях компанії D-Link заводська інформація виглядає приблизно ось так:

IP-адреса, ключ безпеки, логін на роутері D-Link

Ключ безпеки і інша інформація на ZyXEL

Невелика особливість. На ZyXEL Keenetic з заводу не встановлено ім'я користувача і пароль, які потрібно вводити при вході в панель управління. Роутер запропонує вам встановити свої дані відразу після входу в настройки.

Дані за замовчуванням (ім'я, пароль, адреса) на маршрутизаторі ZyXEL Keenetic

Адреса, пароль, MAC-адресу на роутерах Tenda

У Tenda все стандартно. Хіба що не вказано назву Wi-Fi мережі, і ім'я користувача.

Стандартна інформація на корпусі роутера Tenda

Totolink

На моєму маршрутизаторі Totolink частина інформації нанесена на корпус.

Totolink: інформація з заводськими даними

А MAC-адресу, модель, апаратна версія і наскільки я зрозумів серійний номер вказано знизу, на невеликій наклейці зі штрих-кодом.

Інформація на маршрутизаторі Netis

Адреса для входу в настройки: netis.cc. А так начебто все стандартно: MAC, SSID, Password.

ssid Wi-Fi, password, адреса на роутері Netis

Думаю, цієї інформації буде достатньо.

Якщо заводська інформація не підходить, наприклад, логін і пароль, то цілком ймовірно, що ця інформація була змінена в налаштуваннях маршрутизатора. Щоб повернути роутер до заводських настройка, потрібно зробити скидання налаштувань. Для цього потрібно на 15 секунд затиснути кнопку RESET (Скидання). Після цього роутер буде як новий. Всі настройки будуть видалені.

Якщо у вас є що додати по темі статті, або є якісь питання, то пишіть в коментарях. Всього доброго!