Як включити Bluetooth на ноутбуці Windows 10

Як включити і налаштувати Bluetooth на ноутбуці з Windows 10

Одне з помітних змін, які з'явилися в Windows 10, це робота з Bluetooth. Якщо в Windows 7 було не зовсім зрозуміло як включати Bluetooth-адаптер, і де його шукати, то в Windows 10 все набагато простіше і зрозуміліше. У цій статті ми розглянемо як включити Bluetooth в Windows 10, як знайти настройки, і що робити в тому випадку, якщо Bluetooth на ноутбуці не працює, немає кнопки включення, і немає навіть самого Bluetooth-адаптера за допомогою диспетчера пристроїв.

Якщо ви не знаєте, чи є взагалі в вашому ноутбуці Bluetooth, то можете подивитися характеристики на якомусь сайті, або в інтернет магазині. Думаю, що якщо у вас ноутбук не дуже древній, то Блютуз адаптер в ньому є. Ось тільки питання в драйвері. Адже якщо Windows 10 не змогла підібрати і встановити драйвер на сам адаптер, то Bluetooth звичайно ж працювати не буде.

Може бути, що коли ви зайдете в настройки, або спробуєте включити Bluetooth на ноутбуці, то побачите що кнопки включення і самого розділу "Bluetooth" в параметрах Windows 10 немає. Що робити в такій ситуації, ми так само розглянемо в цій статті. Що б ви не заплуталися, зробимо все за такою схемою:

  • Включимо Блютуз на ноутбуці
  • Розглянемо параметри Bluetooth в Windows 10 (пошук пристроїв, підключення пристроїв, вимикання адаптера).
  • Розберемося, що робити, якщо немає кнопки включення Bluetooth. Установка і оновлення драйверів.

Включаємо Bluetooth в Windows 10

Чомусь всі пишуть, що для включення адаптера потрібно обов'язково використовувати клавіші Fn + F2, Fn + F3 і т. Д. Чесно кажучи, не розумію звідки така інформація. У мене на ноутбуці Asus, при натисканні на клавіші Fn + F2 (F2 із позначкою бездротової мережі) просто включається і відключається режим "У літаку". Ясна річ, що для роботи Блютуз, режиму "в літаку" повинен бути відключений. Якщо у вас на ноутбуці все інакше, напишіть про це в коментарях.

Все набагато простіше. Натискаємо на значок центру повідомлень, і бачимо там кнопку  Bluetooth . Натискаємо на неї, і вона стане синьою. Це означає, що Bluetooth вже включений. Щоб вимкнути його, натисніть на цю кнопку ще раз.

Фото: включення Bluetooth в Windows 10

Ось і все 🙂 Можна підключати пристрої, наприклад, Bluetooth навушники.

Якщо у вас немає такої кнопки, як у мене на скріншоті вище, то швидше за все адаптер відключений, або не встановлений драйвер. Про те як вирішити цю проблему, читайте в кінці цієї статті.

Управління пристроями Bluetooth, підключення, настройка

Що б відкрити параметри, подивитися доступні і підключені пристрої і увімкнути визначення вашого ноутбука іншими пристроями, досить натиснути на кнопку включення Bluetooth правою кнопкою миші, і вибрати пункт Перейти до параметрів .

Параметри Блютуз в Windows 10

Відкриється вікно з параметрами. Ноутбук буде виконувати пошук Bluetooth пристроїв, і відображати їх в списку. Ви можете встановити з'єднання з цими пристроями. Досить вибрати потрібний пристрій, натиснути кнопку Зв'язати , і слідувати інструкціям. Якщо це Bluetooth-навушники, колонка і т. Д., То вони за умовчанням вже видимі, і їх ноутбук визначить. А якщо це наприклад смартфон, то він може бути прихований від пошуку, і Windows 10 його не побачить. Це все відключається в налаштуваннях самого смартфона.

Управління пристроями Bluetooth

У цьому ж вікні, так само є кнопка включення і виключення Блютуз. Що стосується налаштувань, то їх там не багато. Що б відкрити їх, досить натиснути на пункт Інші параметри Bluetooth . З'явиться нове вікно, в якому хіба що можна включити, або відключити виявлення вашого ноутбука. Якщо прибрати галочку з пункту Дозволити пристроям Bluetooth знаходити цей комп'ютер , то всі пристрої не зможуть побачити ваш ноутбук. Але, ви їх будете бачити, і зможете до них підключаться.

параметри Блютуз

Ще, відразу після включення, на панелі сповіщень з'явиться значок. Натиснувши на який, можна швидко перейти до різних налаштувань: додавання нового пристрою, відправка / прийом файлів, перехід до налаштувань і т. Д.

Фото: значок Bluetooth на панелі повідомлень в Windows 10

Ось такі настройки. Можна без проблем підключати нові пристрої, і управляти ними. Файли ви навряд чи передавати будете, а ось бездротові навушники, акустика, мишки і т. Д., Це дуже зручно.

Чи не працює Bluetooth в Windows 10. Ні кнопки включення

Так, якщо на вашому ноутбуці немає ніяких ознак Bluetooth (немає кнопки включення, і немає розділу в параметрах), то швидше за все:

  • Чи не встановлений драйвер на адаптер.
  • Адаптер відключений, і тому Bluetooth не працює.
  • Або він взагалі не встановлений у вашому ноутбуці.

Це легко перевірити. Нам потрібно відкрити диспетчер пристроїв. Для цього, натисніть правою кнопкою миші на кнопку "Пуск" , і виберіть в списку Диспетчер пристроїв .

Відкриваємо Диспетчер пристроїв для перевірки драйвера

Далі, знаходимо вкладку  Bluetooth і натискаємо на неї. Там повинно бути одне, або декілька пристроїв. Якщо у вас біля адаптера є значок (у вигляді стрілки), то натисніть на нього правою кнопкою миші, і виберіть Задіяти .

Задіємо Bluetooth-адаптер на ноутбуці

Після цього все запрацює.

Що робити, якщо адаптера зовсім немає в диспетчері пристроїв?

В такому випадку, просто потрібно встановити драйвер на Bluetooth для адаптера, який встановлений у вашому ноутбуці. Цей драйвер повинен бути для Windows 10. У диспетчері, у вас швидше за все буде мінімум одне невідомий пристрій, на вкладці Інші пристрої .

Завантажити драйвер, ви можете з офіційного сайту свого ноутбука, і обов'язково для вашої моделі. Якщо у вас USB Bluetooth-адаптер, то шукайте драйвери для нього (модель і виробник вказані на коробці). Правда, драйвера для Windows 10 ви можете не знайти. Але, я думаю, що це рідкість, так як "десятка" зазвичай сама встановлює драйвера на бездротові модулі. В крайньому випадку, можна скористатися програмою для автоматичного пошуку і установки драйверів. Після установки драйвера, в диспетчері пристроїв у вас повинна бути приблизно така картина (назви у вас можуть бути іншими):

Драйвер Bluetooth-адаптера в Windows 10

А якщо потрібні пристрої є, але Bluetooth не працює, або працює не стабільно, то потрібно оновити драйвера. Зробити це можна скачавши драйвер і встановивши його, або через інтернет з диспетчера пристроїв. У мене, до речі, Windows 10 сама оновила драйвера (просто зазвичай пише, що оновлення не потрібно).

Натисніть правою кнопкою миші на адаптер, і виберіть Оновити драйвери .

Оновлення драйверів через диспетчер пристроїв

Потім вибираємо Автоматичний пошук оновлених драйверів , і якщо такі є, то система сама завантажить їх з інтернету і встановить. Ну, або скаже що оновлення не потрібно. Ваш ноутбук звичайно ж повинен бути підключений до інтернету.

Думаю, що після цих дій, у вас все відмінно працює. Бачив в інтернеті багато подібних інструкцій, в яких просто маса непотрібної інформації, яка тільки збиває з пантелику. Тому, намагався зробити статтю максимально простий і інформативною.