Безпосередньо інтернет працює, а через роутер немає. Як виправити?

Безпосередньо інтернет працює, а через роутер немає. Як виправити?

Не рідко бувають ситуації, коли інтернет просто перестає працювати. Роутер перестає роздавати інтернет на всі пристрої. Дуже часто це відбувається після відключення електрики, грози (чому перестав працювати роутер після грози), якихось ремонтних робіт, переміщення роутера в інше місце і т. Д. Що робити в такій ситуації, де шукати проблему - не зрозуміло. У таких випадках, я завжди раджу підключати інтернет безпосередньо до комп'ютера. Якщо є ПК або ноутбук з LAN входом, то просто виймаємо кабель з WAN-порту роутера і підключаємо його в мережеву карту комп'ютера. Залежно від провайдера, якщо використовується тип підключення PPPoE, PPTP, L2TP (коли потрібно вводити ім'я користувача, пароль, адреса сервера), можливо знадобиться налаштувати на комп'ютері підключення до інтернету. І якщо безпосередньо інтернет працює,а через роутер немає підключення до інтернету, значить на стороні інтернет-провайдера все добре, і швидше за все якісь проблеми з роутером. Якщо безпосередньо інтернет теж не працює - потрібно звертатися в підтримку свого провайдера і вирішувати це питання з ними.

Якщо у вас такий же випадок (безпосередньо інтернет є, а через роутер немає), то потрібно перевіряти роутер. Причин може бути дуже багато. В цьому випадку добре б ще перевірити, чи є інтернет по кабелю від роутера. Може проблеми тільки з Wi-Fi мережею. У будь-якому випадку, роутер повинен роздавати Wi-Fi. Так, після підключення до його бездротової мережі інтернет може не працювати (без доступу до інтернету), але мережу він повинен транслювати. Якщо ж у вашому випадку роутер взагалі не роздає Wi-Fi, то першим ділом дивіться статтю Роутер не роздає інтернет по Wi-Fi. Що робити?

Не потрібно виключати апаратну поломку роутера. Особливо, якщо інтернет перестав працювати після перепаду напруги в електромережі, відключення електрики, грози. Буває, що виходять з ладу блоки живлення. При цьому роутер може включатися, але не працювати. Далі я розповім, що потрібно перевірити в першу чергу і як спробувати відновити роботу роутера, або хоча б з'ясувати в чому проблема. Зрозуміло, у вас може бути зовсім інше обладнання, інший провайдер, спосіб підключення до інтернету і т. Д., Але ця інструкція повинна підійти для більшості випадків. І ще: просто вимкніть живлення роутера на кілька секунд і увімкніть його назад. Зачекайте хвилину поки роутер завантажиться і перевірте підключення до інтернету. Буває, що це допомагає.

Перевіряємо підключення кабелю і індикатор на роутері

Насамперед потрібно переконатися, що кабель від інтернет-провайдера підключений саме в WAN (Internet) порт на маршрутизаторі. Виглядає це приблизно ось так:

Інтернет не працює через роутер

Якщо все підключено правильно, то дивимося на індикатор WAN (інтернет) на самому роутері. Він повинен як мінімум загорятися (не важливо яким кольором) при підключенні кабелю в WAN-порт роутера. Зазвичай, у цього індикатора три режими:

  1. Не горить - роутер не бачить мережевий кабель (інтернет).
  2. Горить (не блимає, саме горить) зеленим або помаранчевим кольором - роутер бачить кабель, але немає підключення до інтернету (можливо, просто не задані необхідні настройки).
  3. Блимає, або просто почне світитися зеленим (можливо, якимось іншим кольором) - є підключення до інтернету.

На роутерах різних виробників, різних моделях цей індикатор може працювати по-різному. Потрібно дивитися інструкцію конкретно до вашого роутеру.

Проблеми з кабелем провайдера (WAN) при підключенні через роутер

Якщо індикатор взагалі не загоряється, то можливо згорів WAN-порт на роутері. Або все таки щось з кабелем. Незважаючи на те, що при підключенні безпосередньо інтернет працює. Зустрічав випадки, коли роутер кабель не бачив, а комп'ютер бачив. У такому випадку потрібно звертатися до провайдера. Ще маленька порада: можна взяти мережевий кабель (який зазвичай йде в комплекті з роутером), підключити його в WAN-порт і в мережеву карту комп'ютера. Якщо індикатор загориться - значить є шанс, що роутер буде працювати і проблема на стороні обладнання провайдера, або в кабелі.

Якщо ж роутер реагує на підключення кабелю від інтернет-провайдера, то потрібно перевіряти настройки підключення до інтернету, так як проблема швидше за все в них. Про це я розповім далі в статті. Так само залишаю посилання на статті, які можуть вам стане в нагоді на даному етапі вирішення проблеми:

  • Роутер не бачить інтернет кабель. Чи не працює WAN порт
  • Чому на роутері TP-Link індикатор інтернету (WAN) горить помаранчевим

Якщо індикатор WAN горить / блимає після підключення кабелю (або на вашому роутере немає такого індикатора), то потрібно перевірити деякі налаштування.

Перевіряємо параметри підключення до інтернету (WAN)

У чому суть: потрібно зайти в налаштування роутера, в розділ з настройками підключення до інтернету, щоб переглянути / задати всі параметри, які необхідні для того, щоб роутер зміг підключитися до інтернет-провайдера. Буває, що злітають настройки роутера (нерідко це можна визначити по імені Wi-Fi мережі, воно змінюється на заводське). І через це интерне при підключенні до комп'ютера працює, а при підключенні через роутер немає.

Щоб відкрити настройки маршрутизатора (відразу скажу, що інтернет для цього не потрібний) потрібно спочатку підключиться до нього з будь-якого пристрою по LAN або Wi-Fi і в браузері перейти за адресою 192.168.1.1, або 192.168.0.1. На деяких роутерах використовується інший IP-адреса, або хостнейм. Зазвичай, його можна подивитися на наклейці, на самому роутері. Або дивіться інструкцію Як зайти в налаштування роутера?

У веб-інтерфейсі роутера потрібно знайти розділ з настройками підключення до інтернету. Найчастіше він називається "Інтернет", або "WAN". І там потрібно правильно задати параметри, які видає вам інтернет-провайдер. Вибрати тип підключення і вказати необхідні параметри, якщо це необхідно. Всі настройки ви можете уточнити у підтримки інтернет-провайдера, або подивитися в договорі про забезпечення інтернетом. Так само необхідно з'ясувати, чи робить провайдер прив'язку по MAC-адресу (але це актуально в основному для підключення через "Динамічний IP"). Ось так, наприклад, виглядають ці настройки на роутері TP-Link (зі старою прошивкою):

Налаштування інтернету через роутер, якщо безпосередньо все працює

Більше інформації на цю тему є в статті під час налаштування роутера пише "Без доступу до інтернету", або "Обмежено" і немає з'єднання з інтернетом. Так само можете подивитися статтю чому роутер не вдалося підключитися до інтернету.

Головне, правильно вказати всі параметри і змусити роутер підключитися до інтернету. Тоді він почне роздавати його на всі ваші пристрої. Раз безпосередньо інтернет є, то і через роутер він повинен працювати (якщо він не зламаний). Не соромтеся (лінуйтеся) дзвонити на підтримку інтернет-провайдера. Так ви зможете дізнатися, чи немає несправностей на їхньому боці і попросити допомоги в налаштуванні маршрутизатора.

Ще кілька рішень:

  • Скидання налаштувань роутера. Не можу гарантувати, що це вирішить проблеми з підключенням до інтернету, але можна спробувати скинути всі параметри до заводських і налаштувати маршрутизатор заново. Інструкцію з налаштування можете пошукати на нашому сайті (через пошук по сайту, або у відповідних розділах).
  • Переконайся, що проблема саме в роутері, а не на пристроях, які ви до нього підключаєте. Потрібно підключити кілька різних пристроїв для перевірки.
  • Подивіться інструкцію до свого роутера. Особливо зверніть увагу на розділ, де описано робота індикаторів. За їх поведінці можна знайти неполадки і усунути їх.

Якщо не вдалося вирішити проблему (интерне як і раніше безпосередньо працює, а через маршрутизатор немає), то опишіть свій випадок в коментарях. Тільки надайте всю інформацію про проблему, так мені буде простіше розібратися і підказати вам рішення.