Прошивка роутера TP-LINK TL-WR1043ND і TP-LINK TL-WR1045ND

Прошивка роутера TP-LINK TL-WR1043ND і TP-LINK TL-WR1045ND

Вирішив підготувати інструкцію по оновленню прошивки на роутерах TP-LINK TL-WR1045ND, і TP-LINK TL-WR1043ND. Заодно, прошу свій TL-WR1045ND і вам докладно покажу, що і як потрібно робити, що б без проблем оновити програмне забезпечення маршрутизатора.

Так як ці дві моделі практично однакові, то інструкцію вирішив зробити одну. Показувати буду на прикладі TP-LINK TL-WR1045ND. Сам процес прошивки TP-LINK TL-WR1043ND буде відрізняться тільки файлом програмного забезпечення. Дам посилання на завантаження ПЗ для обох моделей. А так, процес підключення та оновлення програмного забезпечення через панель управління нічим не відрізняється.

Оновлювати програмне забезпечення потрібно. Наприклад, в останній прошивці для TL-WR1045ND, з'явилася підтримка 3G USB модемів. Все відмінно працює, перевіряв. Ну і є дрібні поліпшення. Наприклад, з'являється підтримка додатки Tether (програма для управління роутером).

Завантаження прошивки і підготовка до оновлення

Насамперед, нам потрібно завантажити нову прошивку. Якщо ви не знаєте, чи є нова версія для вашого роутера, то можете зайти в його налаштування, і відразу на головній сторінці буде вказана "Версія вбудованого ПО" (найперша рядок).

Що стосується прошивки OpenWRT, і DD-WRT, то вони ніби як є для цих моделей. Але, я б не радив прошивати. І на рідній прошивці все добре працює. У будь-якому випадку, ті хто хоче встановити OpenWRT, або DD-WRT, і знає для чого, то без проблем розбереться в цьому питанні. А якщо ви не знаєте як встановити це ПО, то і не потрібно воно вам.

Прошивку потрібно завантажувати строго для вашої моделі і для її апаратної версії. Апаратну версію можна подивитися знизу на наклейці, на даному маршрутизаторі. У мене, наприклад, TP-LINK TL-WR1045ND апаратної версії ver: 2.0.

TP-LINK TL-WR1045ND: апаратна версія

Завантажувати прошивку потрібно тільки з офіційного сайту. Даю посилання на сторінку завантаження для обох моделей:

  • TP-LINK TL-WR1043ND - //www.tp-linkru.com/download/TL-WR1043ND_V3.html#Firmware
  • TP-LINK TL-WR1045ND - //www.tp-linkru.com/download/TL-WR1045ND_V2.html

Переходимо по потрібному посиланню (дивіться не переплутайте), вибираємо версію, відкриваємо вкладку "Вбудоване".

Завантаження прошивки для TL-WR1043ND і TL-WR1045ND

Перша в списку прошивка, найновіша. Там буде вказана версія, дата виходу, зміни, і інша інформація. Для завантаження, натискаємо на посилання і зберігаємо архів на комп'ютер.

Прошивка для TL-WR1045ND

Далі, відкриваємо архів, і витягаємо з нього файл самої прошивки, він з розширенням .bin.

Підготовка прошивки для роутера TP-LINK

Підключаємо роутер для прошивки

Нам знадобиться мережевий кабель, яким ми підключимо роутер до комп'ютера, або ноутбука.

Оновлювати ПО можна тільки при підключенні по кабелю. За допомогою бездротового зв'язку краще не оновлювати, роутер може вийти з ладу. Якщо на вашому ноутбуці є Wi-Fi, то його краще відключити.

Мережевий кабель, який йде в комплекті з маршрутизатором, підключаємо на роутері в LAN роз'єм, а на комп'ютері в роз'єм мережевої карти.

Підключення TL-WR1043ND і TL-WR1045ND для прошивки

Включаємо харчування роутера, і заходимо в налаштування. Відкриваємо браузер, і переходимо за адресою  tplinkwifi.net , або 192.168.0.1 . Вводимо ім'я користувача та логін (заводські: admin і admin), і потрапляємо в панель управління.

Процес оновлення прошивки на роутері TP-LINK TL-WR1045ND і TL-WR1043ND

Переходимо на вкладку "Системні інструменти" (System Tools) - "Оновлення вбудованого ПО" (Firmware Upgrade). Натискаємо на кнопку "Виберіть файл", і вибираємо файл прошивки на комп'ютері.

Firmware Upgrade TP-LINK TL-WR1045ND

Для запуску натискаємо кнопку "Оновити" (Upgrade).

Оновлення прошивки на TP-LINK TL-WR1043ND

Піде процес оновлення. Увага! Нічого не відключаємо, не закриваємо, а просто чекаємо.

Процес оновлення ПЗ

Роутер перезавантажиться, і все, можна користуватися.

Можливо, вам ще стане в нагоді інструкція по налаштуванню TP-LINK TL-WR1045ND. Питання залишайте в коментарях. Всього доброго!