Як змінити, або поставити пароль на роутер ZyXEL? Міняємо пароль на Wi-Fi і панель управління

Як змінити, або поставити пароль на роутер ZyXEL? Міняємо пароль на Wi-Fi і панель управління

Часто, в пошуку пишуть запити, наприклад "як змінити пароль на ZyXEL". Чесно кажучи, не дуже розумію, яку інформацію хоче знайти людей, адже на роутері можна змінити, або встановити два пароля: той який захищає Wi-Fi мережу, і який захищає настройки роутера. Згоден, швидше за все потрібна інформація по зміні пароля на бездротову мережу, так як паролі на захист панелі управління мало хто ставить, а якщо ставить, то не міняє точно. Всі їх відразу забувають, потім роблять скидання налаштувань і налаштовують все заново :)

Ну да ладно, зараз ми будемо встановлювати, чи міняти пароль на Wi-Fi мережу на роутері ZyXEL. І ще, на всяк випадок, покажу як змінити пароль для входу в настройки роутера. Раптом вам стане в нагоді. До речі, потрібно буде написати статейку про необхідність гарного захисту ваших бездротових мереж і роутерів. Намагайтеся завжди встановлювати складні паролі. Так, розумію, складно заповнити, постійно потрібно їх вводити при підключенні нових пристроїв і т. Д. Але повірте, це необхідно.

Писати статтю буду на прикладі маршрутизатора ZyXEL Keenetic Start (сторінка роутера з інформацією і відгуками). З усіх "зюхелов" тільки він один у мене зараз є. Але, стаття підійде для всіх роутерів цієї компанії. І ще, якщо ви забули пароль від Wi-Fi і у вас роутер ZyXEL, то цим способом ви зможете подивитися забутий пароль.

Установка і зміна пароля Wi-Fi мережі на ZyXEL

Заходимо в настройки роутера. Тут все стандартно: переходимо за адресою 192.168.1.1 , вводимо пароль і логін. Або, дивіться докладну інструкцію по входу в настройки.

В налаштуваннях переходимо на вкладку Мережа Wi-Fi (знизу). В поле "Ключ мережі" вказано пароль, який використовується зараз . Якщо ви хочете просто згадати забутий пароль, то перепишете його на папірець, і можете закривати настройки.

Якщо ж ви хочете встановити новий ключ мережі, то напроти пункту "Захист мережі" виберіть WPA2-PSK . А в полі  "Ключ мережі" вкажіть новий пароль, яким буде захищена ваша мережа. Пароль повинен бути мінімум 8 символів (менше, вам роутер не дасть встановити). І натисніть кнопку Застосувати . Постарайтеся запам'ятати пароль, або запишіть його.

Установка пароля wi-fi на роутері ZyXEL

Після зміни пароля, можуть виникнути проблеми з підключенням до Wi-Fi на тих пристрою, які вже були підключені за допомогою старого пароля. Пристрій запам'ятав старий пароль, а після зміни, вони не збігаються. Наприклад, в Windows може з'явиться помилка "Параметри мережі, збережені на цьому комп'ютері, не відповідають вимогам цієї мережі". На телефонах, може просто з'являтися помилка "Неможливо з'єднається".

Вирішується ця проблем видаленням вашої мережі на комп'ютері, або телефоні і повторним підключенням до неї, але вже з новим паролем.

Як бачите, пароль на ZyXEL змінюється дуже просто. Так само просто, можна згадати забутий ключ мережі.

Міняємо пароля для входу в настройки маршрутизатора

Давайте ще розглянемо процес зміни пароля, який використовується для захисту налаштувань роутера. У процесі першої настройки свого маршрутизатора, ви швидше за все вже встановлювали цей пароль, як це робили ми в статті по налаштуванню ZyXEL Keenetic Start, наприклад.

В панелі управління потрібно перейти на вкладку Система , потім зверху виберіть вкладку Користувачі . Натисніть на користувача admin . З'явиться вікно, в якому, в поле Встановити пароль , вкажіть новий пароль для захисту маршрутизатора. І натисніть кнопку Зберегти .

Зміна пароля на ZyXEL для панелі управління

Цей пароль так само обов'язково потрібно десь записати, або заповнити. Якщо ви його забудете, то не зможете отримати доступ до налаштувань і доведеться робити скидання налаштувань. Такий захист так само дуже потрібна, і вона повинна бути встановлена. Якщо хтось чужий підключиться до вашого роутеру, то він не зможе потрапити в налаштування, не знаючи цей пароль.