Як підключити ноутбук (комп'ютер) до Wi-Fi? Проблеми з підключенням до Wi-Fi

Як підключити ноутбук (комп'ютер) до інтернету по Wi-Fi? Проблеми з підключенням до Wi-Fi

У цій статті ми детально розглянемо процес підключення ноутбука, або комп'ютера на Windows 7 до інтернету по Wi-Fi. Думаю, стаття в нагоді багатьом, так як при першому підключенні до Wi-Fi завжди з'являється багато питань. Як правило, вони пов'язані з установкою потрібних драйверів, включенням бездротового адаптера на ноутбуці і т. Д. Про це трохи пізніше.

Ноутбук, взагалі відмінна штука. Не дуже розумію людей, які зараз купують стаціонарні комп'ютери. Хіба що для серйозних ігор. Ну погодьтеся, з ноутбуком ж набагато зручніше. Якщо хочете великий екран, то можна підключити його до монітора, або телевізору. Він не шумить, і його при необхідності можна взяти з собою. А ще, у всіх сучасних (і не дуже) ноутбуках є вбудований Wi-Fi модуль. Приймач, який дозволяє підключати ваш ноутбук до інтернету через бездротову Wi-Fi мережі. У випадку зі стаціонарним комп'ютером, вам потрібно буде купувати USB (або PCI) Wi-Fi приймач.

Все, що вам знадобитися, це купити і встановити Wi-Fi роутер (якщо у вас його ще немає), він буде роздавати Wi-Fi, до якого ви підключите свій ноутбук. Можна підключити свій комп'ютер до безкоштовної Wi-Fi мережі в кафе, магазинах і т. Д. Або ж, до незахищеної мережі вашого сусіда 🙂 Це набагато зручніше, ніж прокладати мережевий кабель. Якщо для звичайного стаціонарного комп'ютера це ще нормально, то для ноутбука це вже не те. Та й не зручно з цим проводом весь час по дому переміщатися.

Підключити ноутбук до інтернету не складно, але за умови, що драйвер на Wi-Fi встановлено. У багатьох саме через драйвера з'являється купа проблем. Якщо вам просто не встановили драйвер на ваш Wi-Fi приймач, або ви самі встановлювали Windows і не встановили його, то до Wi-Fi підключитися не вийде. Але, можливо, у вас вже все встановлено і налаштовано, тому, спочатку розглянемо процес звичайного підключення до бездротової мережі. Якщо у вас не повчитися, що не буде бездротового з'єднання і т. Д., То читайте статтю до кінця, ми розглянемо можливі проблеми.

Підключаємо ноутбук до Wi-Fi

Давайте для початку розглянемо процес підключення без всяких там налаштувань і перевірок. Навіщо все ускладнювати, можливо у вас вже все налаштовано. Якщо все добре, ваш ноутбук бачить бездротову мережу і готовий до підключення, то значок інтернет з'єднання на панелі повідомлень буде виглядати ось так:

Є доступні підключення

Статус з'єднання, який виглядає як рівень мережі із зірочкою (як на малюнку вище) говорить про те, що ноутбук бачить доступні мережі і готовий до них підключиться. Натискаємо на цю іконку, потім вибираємо Wi-Fi мережу до якої нам потрібно підключитися і натискаємо кнопку Підключення . У Windows 10 процес підключення до Wi-Fi німого відрізняється. Якщо необхідно, докладна інструкція тут.

Підключення ноутбука до Wi-Fi

Якщо мережа захищена паролем, то з'явиться вікно, в якому потрібно вказати пароль і підтвердити підключення натиснувши кнопку Ok .

Введення пароля від Wi-Fi

Ось і все, ваш ноутбук повинен підключиться до Wi-Fi мережі. Статус з'єднання буде ось таким:

Доступ до інтернету по Wi-Fi

Можете користуватися інтернетом.

Якщо ви бачите статус з'єднання "Немає доступних підключень" , виглядає він ось так:

Немає доступних підключеньТо це означає, що у вас на ноутбуці швидше за все все налаштовано, але ноутбук просто не бачить доступних для підключення мереж. Можливо, в цьому місці просто немає покриття. Якщо ви підключаєтеся до своєї мережі, то перевірте, чи включений роутер. Якщо включений, то спробуйте його перезавантажити.

Про рішення цієї проблеми писав в окремій статті: немає доступних підключень в Windows.

Саме так буде проходити підключення, коли у вас встановлений драйвер на Wi-Fi адаптер і сам адаптер включений. Але дуже часто адаптер на ноутбуці вимкнений, або драйвер на нього взагалі ніхто не встановлював. Ось в таких випадках з'являється багато питань. Зараз ми детально розберемо обидва випадки, через які у вас можуть з'явитися проблеми з підключенням ноутбука до бездротової мережі.

Включаємо "Бездротове мережеве з'єднання" на ноутбуці

Якщо у вас відключено бездротове з'єднання, або не встановлений драйвер на Wi-Fi, то статус з'єднання буде виглядати ось так:

Wi-Fi адаптер відсутній

Це означає, що немає можливості підключитися до інтернету по Wi-Fi, і немає підключення по мережевому кабелю. Як я вже писав вище, таке буває через вимкненого адаптера, або через відсутність драйвера. Давайте спочатку перевіримо, чи не відключено чи у вас "Бездротове мережеве з'єднання". Це звичайно ж навряд чи, хіба що ви його самі відключали, але перевірити треба.

Натисніть на значок інтернет з'єднання, і виберіть Центр управління мережами і загальним доступом .

Перевіряємо бездротової адаптер

Потім вибираємо Зміна параметрів адаптера .

Змінюємопараметри адаптера

Дивимося на адаптер "Бездротове мережеве з'єднання" , якщо він відключений, то натискаємо на нього правою кнопкою миші і вибираємо Включити .

Включаємо бездротове з'єднання

Після цього, повинен з'явиться статус з'єднання "Є доступні підключення" (якщо в радіусі є Wi-Fi мережі).

Включаємо бездротові з'єднання кнопками на ноутбуці

Мені здається, що зараз вже виробники не встановлюють окремих кнопок для включення Wi-Fi адаптера. Але, якщо у вас виникли проблеми з підключенням до Wi-Fi, то чарівно перевірте, чи немає спеціальної кнопки для відключення / включення бездротових з'єднань на вашому ноутбуці. Точно знаю, що компанія Toshiba любила робити такі перемикачі.

Зараз, на ноутбуках для відключення / включення бездротової мережі використовують поєднання клавіш на клавіатурі. Як правило, у різних виробників, клавіші різні. Але, звичайно це Fn + F2 . Так на ноутбуках Asus. У себе ви можете подивитися, там на клавіші, яка натискається в парі з Fn, повинен бути значок мережі. Приблизно ось так:

Включаємо Wi-Fi кнопками на ноутбуці

Правда, у мене поєднання цих кнопок відповідає за відключення Bluetooth. На Wi-Fi начебто ніяк не реагує. Але, у вас може бути по-іншому. Перевірити варто однозначно.

Якщо у вікні управління адаптерами зовсім немає адаптера "Бездротове мережеве з'єднання", але Wi-Fi на вашому комп'ютері / ноутбуці є точно, то це означає, що не встановлений драйвер на Wi-Fi адаптер .

Зараз ми все перевіримо і постараємося вирішити цю проблему.

Перевіряємо і встановлюємо драйвер на Wi-Fi

Ще не бачив випадку, що б після установки Windows 7, система сама встановила драйвер на Wi-Fi адаптер. У Windows 8 з цим набагато краще. Windows 10 часто сама ставить необхідні драйвера. Так ось, після установки Windows, що б користуватися Wi-Fi, потрібно встановити драйвер саме для вашого ноутбука, або адаптера (дуже часто, в одну модель ноутбука встановлюють адаптери різних виробників. Саме через це, ви можете бачити кілька драйверів на Wi -Fi, на сайті виробника).

Заходимо в диспетчер пристроїв.

Диспетчер пристроїв

У диспетчері пристроїв відкриваємо вкладку Мережеві адаптери , і шукаємо драйвер на Wi-Fi. У мене, він називатися Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter, він встановлений. У вас має бути теж щось типу Wireless Network Adapter.

Перевіряємо Wireless Network Adapter

Якщо бездротового з'єднання у вас немає, то і адаптера швидше за все ви теж не знайдете. Потрібно встановити драйвер, тоді Wi-Fi запрацює. І ще, якщо драйвер на Wireless Network Adapter не встановлено, то в диспетчері пристроїв буде як мінімум одне невідомий пристрій з жовтим знаком оклику. Виглядає воно приблизно ось так:

Невідомий пристрій в диспетчері

Це швидше за все і є той самий Wireless адаптер, з яким ноутбук не знає як працювати.

установка драйвера

Все що потрібно зробити, це завантажити потрібний драйвер і встановити його. Завантажувати драйвер найкраще з офіційного сайту виробника вашого ноутбука / адаптера, і для вашої моделі ноутбука (або адаптера). Найкраще, знайдіть через Гугл офіційний сайт вашого ноутбука, наприклад Asus, потім на сайті скористайтеся пошуком по сайту, вказавши модель вашого ноутбука. Швидше за все буде знайдена сторінка вашого комп'ютера, відкрийте її і знайдіть там завантаження утиліт і драйверів. Знайдіть драйвер на Wireless і скачайте його для потрібної вам операційної системи.

Швидше за все, драйвер буде в архіві. Для установки, запустіть .exe файл з архіву. Для прикладу, архів з драйвером для мого ноутбука:

Драйвер на Wi-Fi для ноутбука

Після установки драйвера перезавантажте ноутбук і спробуйте підключитися до бездротової мережі, за інструкцією. Більш докладно про встановлення драйвера я писав у статті про установку драйвера на Wi-Fi адаптер в Windows 7.

Якщо якісь моменти зі статті для вас залишилися незрозумілими, або у вас так і не вийшло підключити свій комп'ютер до Wi-Fi, то напишіть про це в коментарях, постараємося вирішити вашу проблему.