Opera VPN для iOS. Обхід блокування сайтів на iPhone і iPad

Opera VPN для iOS. Обхід блокування сайтів на iPhone і iPad

З 30 квітня 2018 року сервіс Opera VPN розробники закрили. На жаль 🙁

Для мобільних пристроїв, які працюють на iOS, є кілька хороших і перевірених VPN сервісів. Про один з таких я розповім в цій статті. Компанія Opera не тільки додала безкоштовний, вбудований VPN в свій браузер (докладніше читайте тут), але і випустила додатки Opera VPN для iPhone і iPad. Сам додаток повністю безкоштовне, як і робота через VPN-сервери компанії Opera.

Мені здається, що Opera VPN це найкраще рішення для iOS пристроїв. Сам додаток вийшло дуже простим і легким. Крім VPN є функція блокування реклами в браузерах (для власників сайтів, це не дуже приємна новина :)), і блокування трекерів. Можна вибирати регіон для зміни свого місця розташування в мережі інтернет. Працює все стабільно. Особисто я ніяких збоїв і обривів не помітив. А вони можуть бути, так як через заблоковані провайдерами в Україні Однокласників, ВКонтакті, Яндекса і інших сайтів, все почнуть активно використовувати VPN. У тому числі на смартфонах iPhone і планшетах iPad. А це велике навантаження на сервери. Можливо, буде збільшена їх потужність, або кількість.

Opera VPN для iOS

Після установки Opera VPN досить включити функцію в додатку, або настройках на своєму iPhone, або iPad, і будуть доступні всі заблоковані сайти і сервіси. Все буде відкриватися не тільки через браузер, а й через додатки. Заблокований ВКонтакте відмінно працює через додаток на iPhone. Можна навіть музику слухати. Яндекс.Карти так само працюють. А всі дані, які ви будете передавати, або отримувати, будуть зашифровані і захищені. У мене до компанії Opera довіри більше, ніж до якихось інших VPN сервісів.

Не секрет, що найчастіше VPN використовують для відвідування сайтів, доступ до яких закритий провайдерами. У тому числі на мобільних пристроях, які працюють на iOS.

Безкоштовний VPN від Opera для iPhone і iPad

Зараз докладніше розглянемо процес установки і налаштування програми Opera VPN.

Встановити його можна з App Store. Просто в пошуку наберіть "opera vpn" і завантажте додаток на свій телефон, або планшет. У мене додаток вже було встановлено.

Установка Opera VPN на iPhone і iPad

Далі запускаємо Opera VPN і бачимо презентацію програми та інструкції по роботі. Все російською і все зрозуміло.

Щоб включити VPN на своєму айФоні, досить натиснути на кнопку "Включити", або перейти на вкладку "Налаштування" і активувати її там. Біля значка Wi-Fi (стільникового зв'язку) з'явиться іконка VPN.

Налаштування Opera VPN на iOS пристрої

Так само в налаштуваннях можна включити блокування реклами і трекерів. Є сайти, на яких блокування реклами не завадить. Але на більшості сайтів розміщується нормальна, корисна реклама. Більш того, ці сайти розвиваються і існують завдяки цій рекламі. Блокувати рекламу, чи ні - вирішувати вам.

Щоб змінити регіон (VPN-сервер), досить натиснути на іконку у вигляді блискавки і вибрати країну зі списку. Але я раджу залишити функцію "Вибрати найближчий регіон".

Відвідування заблокованих сайтів з iPhone і iPad

Так само ввімкнути або вимкнути VPN можна в налаштуваннях самого iPhone і iPad.

Управління VPN через настройки iPad

Це все, що вам необхідно для обходу блокування сайтів і додатків на своєму iPhone, або iPad.

У підключенні через VPN є свої мінуси

Давайте розглянемо їх:

  • Більш низька швидкість. Всі звичайно ж залежить від конкретного сервера і інших чинників. Але в будь-якому випадку, ваш смартфон, або планшет з'єднується з сайтом не безпосередньо, а через VPN-сервер, який знаходиться в іншій країні. А це може вплинути на швидкість завантаження самого сайту, або контенту в додатку.
  • Незручність використання. Весь час потрібно включати VPN в настройках, відключати його, стежити за роботою. Саме з'єднання може зависати, або взагалі не працювати. На перший погляд здається що це дурниця, але якщо користуватися цим кожен день, то починає трохи напружувати. Opera VPN працює начебто стабільно.
  • Безпека. З одного боку, ваші дані захищені (зашифровані), а з іншого боку, вони проходять через сервера іншої компанії.
  • Немає можливості включити роботу VPN тільки для певних програм, або сайтів.

Але якщо ви хочете відвідувати заблоковані сайти, то доведеться змиритися з цими мінусами. По іншому ніяк.

А яке VPN додаток використовуєте ви на своєму iOS пристрої? Обов'язково напишіть в коментарях!