Як прошити роутер Asus? Інструкція по оновленню прошивки

Як прошити роутер Asus? Інструкція по оновленню прошивки

Зараз ми з вами будемо оновлювати прошивку на роутері Asus. На який саме моделі? Ця стаття підійде для всіх роутерів компанії Asus, а показувати я буде на прикладі маршрутизатора Asus RT-N12 +. Поки що іншого Асус під рукою немає. Але, на всіх більш менш нових пристроях цієї компанії панель управління однакова (в темних тонах). У мене на старому Asus RT-N13U B1 панель управління якась блакитна, але і там знайти сторінку, на якій модно оновити прошивку, зовсім не складно. А сам процес пошуку прошивки і оновлення, який я покажу в цій інструкції, підійде для всіх моделей.

Що б прошити свій роутер, потрібно виконати такі дії:

  • Дізнатися модель свого роутера і його ревізію (апаратну версію).
  • Перевірити, чи є оновлення прошивки для вашого роутера Asus
  • Знайти та завантажити прошивку з офіційного сайту Asus.
  • Підключити роутер з мережевого кабелю до комп'ютера.
  • Зайти в налаштування маршрутизатора і залити нову прошивку.

Кілька нюансів:

  • Якщо маршрутизатор у вас вже налаштований і працює, то ви можете зайти в його налаштування, і натиснувши всього на одну кнопку, перевірити, чи є нова версія програмного забезпечення. Що б не шукати прошивку і т. Д. А раптом, нової версії немає. Але, як мені здалося, ця перевірка трохи бреше. Або вона знаходить тільки якісь серйозні оновлення. У мене спочатку стояла прошивка  3.0.0.4.376_3754 . Я спеціально залив старішу 3.0.0.4.376_3690 . Запустив перевірку, і роутер мені видав, що у мене встановлена остання версія. Робимо висновки: онлайн-перевірка бреше, відкат до старої прошивці на роутері Asus можна зробити.
  • Якщо роутер у вас новий, і ви перед його налаштуванням хочете оновити ПО, то потрібно відразу шукати нову версію ПО і оновлювати. Або, знову ж, налаштувати маршрутизатор і перевірити наявність нової версії з панелі управління.
  • Наскільки я зрозумів, навіть якщо ви вже налаштували свій Asus, то оновлення прошивки не зачепить ваші настройки, налаштовувати заново вам не доведеться. Що дуже добре.
  • Будьте уважні при завантаженні прошивки з сайту виробника. Скачайте прошивку конкретно для вашого пристрою (зараз це докладно розглянемо).

Зверніть увагу:

В панелі управління маршрутизатором нічого не сказано про те, що не можна прошивати роутер по Wi-Fi. Якщо про це нічого не сказано, значить це можна робити, але я не раджу. Краще на момент прошивки підключиться до роутера з мережевого кабелю. А можливо, у вас і так є комп'ютер, який підключений по LAN. Якщо в процесі оновлення щось піде не так, або ви заллєте не ту прошивку, то швидше за все він перейде в аварійні режим і доведеться відновлювати роутер програмою Firmware Restoration. Та й не факт що вийде відновити.

Дізнаємося модель, ревізію роутера і викачуємо прошивку для Asus

Модель вашого роутера, і його апаратну версію, найкраще дивитися на наклейці знизу самого устрйоства.

Модель і ревізія роутера Asus

Тепер заходимо на сторінку підтримки на офіційному сайті Asus за адресою //www.asus.com/support/.

У будівництв пошуку пишемо модель свого роутера і натискаємо Enter . Наприклад, у мене RT-N12 +.

Шукаємо прошивку для роутера Asus

У списку знайдених пристроїв знайдіть свій маршрутизатор і натисніть під ним на посилання  Driver & Tools .

Вибираємо модель свого роутера

Відкриється сторінка вашого пристрою. У списку, де потрібно вибрати операційну систему, виберіть Others . Натисніть на пункт  Firmware і скачайте найновішу прошивку (вона як правило в самому верху). Зверніть увагу на версію прошивки, звірте її з прошивкою, яка вже встановлена на вашому пристрої (подивитися можна в налаштуваннях, або знизу пристрою).

Якщо на сайті нова версія, то натисніть на посилання  Global і збережіть архів з ПО на комп'ютер.

викачуємо прошивку

Негайно вийміть файл прошивки в форматі .trx з архіву, який ми тільки що завантажили.

Витягуємо файл ПО Asus

Все готово, можна приступати до оновлення програмного забезпечення.

Процес оновлення прошивки маршрутизатора Asus

Підключитися до роутера, як я вже писав вище, найкраще по кабелю.

Підключаємося по LAN кабелю для прошивки

У браузері наберіть адресу 192.168.1.1 . Вкажіть ім'я користувача та пароль для входу в настройки (стандартні admin і admin). Або дивіться докладну інструкцію по входу в панель управління.

В налаштуваннях роутера перейдіть на вкладку  АдмініструванняОновлення прошивки . Натисніть на кнопку Виберіть файл , і виберіть файл прошивки на комп'ютері. Для запуску оновлення, натисніть на кнопку Відправити .

Оновлення прошивки на роутері Asus

Чекаємо поки закінчиться процес оновлення. Нічого не відключаємо і не натискаємо.

процес оновлення

Після поновлення відкриється головна сторінка налаштувань.

Що б потім перевірити наявність оновлення, ви можете зайти в налаштуваннях на ту ж вкладку Адміністрування - Оновлення прошивки, і натиснути на кнопку Перевірити (інтернет на роутері повинен бути налаштований). Там же вказана поточна версія ПО.

Автоматична перевірка на наявність оновлень

Післямова

Начебто і не складно, але якось заплутано з пошуком прошивки. Ось чому не зробити так, що б в настройках було посилання для завантаження ПО відразу для певної моделі. Адже це ж не складно зробити. Я так само не зрозумів, чи є різниця, яка в тебе апаратна версія роутера. Наскільки я зрозумів, то різниці немає.

І ще один прикол, у мене відразу на роутері стояла версія новіша, ніж та, яку я скачав на сайті (скачував найновішу, яка була на офіційному сайті). Може просто ще не додали її на сайт.

Якщо у вас залишилися якісь питання - питайте. Постараюся допомогти.