Як налаштувати Wi-Fi роутер TP-Link TL-WR845N?

Як налаштувати Wi-Fi роутер TP-Link TL-WR845N?

У цій статті я постараюся докладно розповісти, і на прикладі показати процес налаштування роутера TP-Link TL-WR845N. Це особлива модель маршрутизатора. І я впевнений, що найближчим часом цей роутер буде дуже популярним. Він зараз вже добре продається і збирає багато відгуків. Чому я так вирішив? А все тому, що TP-Link TL-WR845N прийшов на зміну дуже популярної моделі TP-Link TL-WR841ND. Який, як я сьогодні дізнався, вже знято з виробництва.

TL-WR841ND це дійсно популярна і народна модель. У мене був такий же роутер, який без проблем працює до цієї пори (вже більше 5 років). Але в компанії TP-Link напевно вирішили, що дана модель вже застаріла. Хоча, він вже багато раз оновлювався. Там більше 10 апаратних версій. І на зміну бюджетному, надійному та перевіреного маршрутизатора випустили нову модель TP-Link TL-WR845N. Яка повинна зайняти місце кращого, недорогого маршрутизатора для будинку, або квартири.

TP-Link TL-WR845N

Це все той же бюджетний маршрутизатор, який багатьох приваблює своєю ціною. Нова модель отримала оновлений, якісний корпус і три антени. Звичайно ж було оновлено залізо (чіпсет), що позитивно позначилося на продуктивності маршрутизатора і швидкості підключення до інтернету.

Докладний огляд та відгуки про TP-Link TL-WR845N - //help-wifi.com/tp-link/otzyvy-o-tp-link-tl-wr845n-obzor-idealnogo-routera-dlya-doma-ot-tp- link /

Можу тільки сказати, що можливостей цього маршрутизатора (по продуктивності, покриттю Wi-Fi мережі, функцій) вистачить десь для 90% всіх користувачів. Ну і за такою ціною, це ідеальний варіант недорогого маршрутизатора для будинку. Дуже хороша заміна легендарному TL-WR841ND 🙂

Що стосується процесу встановлення цього маршрутизатора, то він нічим не відрізняється від настройки інших моделей від TP-Link. Судячи з інформації на офіційному сайті, вже є три апаратні версії TL-WR845N. У мене перша апаратна версія, і панель управління там звичайна, зелена. А в третій апаратної версії вже трохи оновлений web-інтерфейс. Правда, все вкладки та настройки там залишилися такими ж. Просто трохи змінився колір і оформлення. Я буду показувати на прикладі свого маршрутизатора.

Як підключити TP-Link TL-WR845N і зайти в налаштування?

Насамперед, нам потрібно встановити маршрутизатор, підключити до нього інтернет, підключиться до нього з пристрою, з якого ми будемо налаштовувати, і зайти в панель управління. Де ми поставимо всі необхідні параметри: підключення до інтернету, настройка Wi-Fi мережі, установка пароля.

Якщо у вас є стаціонарний комп'ютер, або ноутбук з LAN, то на момент настройки я радив би підключиться до роутера з мережевого кабелю, який ви знайдете в комплекті (якщо ви хочете налаштовувати по Wi-Fi мережі, з ноутбука, смартфона, планшета, то нижче я покажу що потрібно зробити).

У жовтий LAN-порт підключаємо кабель від комп'ютера, або ноутбука. А в синій WAN-порт підключаємо кабель від інтернет-провайдера (або модема). Ну і звичайно ж підключіть адаптер харчування, і включіть роутер кнопкою (якщо він відключений), щоб загорілися індикатори.

Підключення роутера TP-Link TL-WR845N

Налаштування по Wi-Fi мережі

Відразу після включення TL-WR845N, він буде транслювати Wi-Fi мережу з приблизно такою назвою: "TP-Link_3A08". Ви можете підключиться до цієї мережі зі свого ноутбука, смартфона, планшета, або іншого пристрою. Для підключення знадобиться пароль. Заводський пароль вказано знизу роутера на наклейці . Підписано як "Wireless Password / PIN".

Після підключення, в налаштування роутера ви зможете зайти з будь-якого браузера (дивимося нижче). Не важливо, яке у вас пристрій. Якщо у вас немає комп'ютера, то можливо вам знадобиться ще стаття як налаштувати Wi-Fi роутер з планшета, або телефону.

Даний маршрутизатор підтримує управління через класне додаток Tether. Яке ви можете встановити на свій телефон, або планшет. За допомогою цієї програми можна налаштувати роутер, і управляти різними його функціями. Детальніше про це додатку я писав в статті: програма TP-LINK Tether: настройка і управління роутером Tp-Link.

Якщо роутер не нова, або його вже намагалися налаштувати, то настійно раджу зробити скидання налаштувань. Для цього достатньо на 10 секунд затиснути кнопку Reset, яка втоплена в корпус. Натиснути на неї можна чимось гострим.

Скидання налаштувань на TL-WR845N

Роутер перезавантажиться, і ми зможемо продовжити настройку.

Вхід в панель управління

Головне, це зайти в налаштування маршрутизатора. У багатьох на цьому етапі виникає безліч різних проблем.

Відкрити сторінку з настройками роутера можна з будь-якого браузера. Досить перейти за адресою  tplinkwifi.net,  або 192.168.0.1 , і вказати заводські ім'я користувача і пароль (admin і admin). Адреса роутера, заводські дані для входу, і інша інформація вказана знизу роутера, на білій наклейці.

Вхід в налаштування роутера TP-Link TL-WR845N

Ми отримаємо доступ до станиці з настройками роутера. Панель управління може трохи відрізнятись. Але нічого страшного, розділи з настройками там однакові. Сам веб-інтерфейс англійською мовою. Думаю, в наступних оновленнях з'явиться російську мову.

Різні web-інтерфейси TP-Link

Якщо у вас з якоїсь причини не вийшло зайти в панель управління, то дивіться рішення в цій статті: //help-wifi.com/oshibki-i-polomki/chto-delat-esli-ne-zaxodit-v-nastrojki- routera-na-192-168-0-1-ili-192-168-1-1 /. Насамперед перевірте, виставлено чи у властивостях вашого підключення автоматичне отримання IP-адреси. У статті за посиланням, я писав про це.

Налагодження підключення до інтернету

Переходимо до найважливішого. Нам потрібно задати параметри, щоб роутер зміг підключиться до інтернету. Напишу ще кілька слів про те, як працює маршрутизатор. Швидше за все, у вас раніше інтернет був підключений безпосередньо до комп'ютера. Тепер ми інтернет підключаємо до нашого TP-Link TL-WR845N. І якщо ви на комп'ютері раніше запускали якесь високошвидкісне підключення, то тепер це буде робити роутер. Потрібно тільки налаштувати це підключення. На комп'ютері підключення до інтернету вже не потрібно. Його можна видалити.

У тому випадку, коли ваш провайдер використовує тип підключення "Динамічний IP" (наприклад, провайдер Київстар. Без прив'язки по MAC-адресу), інтернет має запрацювати автоматично, без настройки. Щоб не плутатися, зробимо так:

 • Якщо індикатор підключення до інтернету на роутері TL-WR845N горить помаранчевим , то швидше за все ваш провайдер використовує тип підключення PPPoE, L2TP, або PPTP. Або просто потрібно клонувати MAC-адресу.

  Помаранчевий індикатор інтернету на TP-Link TL-WR845NПомаранчевий індикатор говорить про те, що роутер не може підключиться до інтернету і роздавати його. В такому випадку, дивимося статтю далі і налаштовуємо підключення.

 • Якщо індикатор горить зеленим , то це означає, що роутер вже підключений до інтернету. Можете пропустити цей розділ і відразу перейти до налаштування Wi-Fi мережі.

Налаштування PPPoE, L2TP, PPTP

Ми вже розібралися, що тип підключення "Динамічний IP" налаштовувати не потрібно. Хіба що потрібно клонувати IP-адреса. Напишу про це нижче. "Статичний IP" це велика рідкість.

У вас повинна бути точна інформація про тип підключення, який використовує ваш інтернет-провайдер. Так само, у вас повинні бути необхідні параметри для підключення. Зазвичай, це логін і пароль. Всю цю інформацію можна подивитися в договорі по підключенню, або уточнити у підтримки провайдера.

В налаштуваннях перейдіть на вкладку "Network" (Мережа) - "WAN". У випадаючому меню "WAN Connection Type" потрібно вибрати тип підключення до інтернету. І вже в залежності від обраного типу, задати необхідні параметри.

Я для прикладу вибрав PPPoE (Ростелеком, ТТК, Дом.ги):

 • Задаємо ім'я користувача (User Name).
 • Задаємо пароль (Password). Два рази.
 • Перевіряємо, щоб перемикач стояв біля "Connect Automatically" (підключаться автоматично).
 • Можна натиснути на кнопку "Connect" для перевірки підключення до провайдера.
 • Якщо все нормально, то зберігаємо налаштування. Кнопка "Save".

Налаштування PPPoE на роутері TL-WR845N

Приклад налаштування L2TP, або PPTP (наприклад, провайдер Біллайн):

 • Вибираємо відповідний тип підключення. Я вибрав L2TP.
 • Вказуємо ім'я користувача.
 • Вказуємо пароль.
 • Ставимо "Dynamic IP".
 • Прописуємо назву, або адреса сервера.
 • Пункт "Connect Automatically".
 • Зберігаємо налаштування.

Налаштування L2TP і PPTP

Роутер повинен підключиться до інтернету, а індикатор спалахнути зеленим кольором. Якщо індикатор підключення по раніше горить помаранчевим, то переконаєтеся, що ви вибрали правильний тип підключення, і правильно задали всі параметри для підключення.

Клонування MAC-адреси

Деякі провайдери роблять прив'язку інтернету до MAC-адресу. І якщо у вас інтернет був прив'язаний до комп'ютера, до якого зараз підключений роутер, то можна спробувати клонувати MAC з комп'ютера. Це можна зробити на вкладці "Network" (Мережа) - "MAC Clone". Натиснувши на кнопку "Clone MAC Address".

Клонування mac адреси на TP-Link TL-WR845N

Можна так само прописати у провайдера MAC-адресу роутера (вказано на самому роутері). Зазвичай, це можна зробити через особистий кабінет, або в телефонному режимі.

Переходьте до таких установок тільки в тому випадку, коли індикатор підключення до інтернету горить зеленим кольором.

Налаштування Wi-Fi мережі. Установка пароля на Wi-Fi

Переходимо до налаштування бездротової мережі. Все що нам потрібно зробити на цьому етапі, це змінити назву Wi-Fi мережі (стандартне залишати якось не дуже), і змінити пароль. Щоб до нашого роутера не зміг підключиться злий сусід 🙂

Відкриваємо вкладку "Wireless" (Бездротовий режим). Тут, в поле "Wireless Network Name" вказуємо назву нашої Wi-Fi мережі (англійські букви, цифри). І нижче, вказуємо свій регіон. Більше нічого не змінюємо, натискаємо на кнопку "Save" (якщо з'явиться повідомлення, тиснемо ok).

Налаштування Wi-Fi на TP-Link TL-WR845N

Далі переходимо на вкладку "Wireless Security". Тут ми поставимо пароль на Wi-Fi мережу.

Пароль потрібно прописати в поле "Wireless Password". Пароль повинен бути мінімум з 8 символів. Не забудьте натиснути на кнопку "Save".

Установка пароля Wi-Fi мережі

Після зміни назви мережі (SSID), і пароля, потрібно буде заново підключиться до Wi-Fi мережі (якщо ви налаштовуєте роутер при підключенні по Wi-Fi). Для підключення потрібно буде вказати новий пароль. Сам пароль відразу краще записати, щоб не забути.

Зміна заводського пароля. Захист панелі управління

Ви вже знаєте, що при вході в панель управління роутером, потрібно вказувати ім'я користувача і пароль. За замовчуванням там стоять заводські admin і admin. Це не дуже безпечно. Так як всі, хто підключиться до вашого роутеру, зможуть отримати доступ до його налаштувань.

Я раджу змінити пароль admin на інший. Ім'я користувача можна залишити. Перейдіть в настройках в розділ "System Tools" - "Password".

Там потрібно вказати старі логін і пароль (в нашому випадку admin). Потім вказати нове ім'я користувача (я залишив admin) , і два рази потрібно вказати новий пароль (New Password). Цей пароль буде використовуватися для входу в web-інтерфейс маршрутизатора.

Зміна пароля роутера TL-WR845N

Тільки обов'язково запам'ятайте, а ще краще запишіть цей пароль. Якщо забудете його, то без повного скидання налаштувань не обійтися.

Налаштування додаткових функцій

Ми виконали всі необхідні налаштування маршрутизатора. Тепер він нормально працює і роздає інтернет. Wi-Fi мережу захищена. Все, можна користуватися.

Я ще покажу як налаштувати кількох найпопулярніших функцій. Які, можливо, ви захочете зробити на своєму TP-Link TL-WR845N.

Запуск гостьовій мережі на TL-WR845N

По налаштуванню гостьовій мережі на роутерах TP-Link я вже писав в окремій статті. Після настройки гостьовий Wi-Fi мережі, роутер буде роздавати ще одну бездротову мережу. Її можна зробити відкритою, або поставити пароль.

Гостьова мережу буде повністю ізольована від вашої основної локальної мережі (це можна відключити). Так само, для гостьової мережі можна налаштувати обмеження швидкості, або запуск цієї мережі за часом.

В налаштуваннях, на вкладці "Guest Network" можна задати всі необхідні настройки: ім'я гостьовій мережі, пароль, включити її (галочка біля пункту Guest Network), включити обмеження швидкості, відкрити доступ до локальної мережі, або налаштувати запуск за розкладом.

Налаштування гостьовий Wi-Fi мережі на TP-Link TL-WR845N

Не забудьте зберегти настройки. Для відключення мережі просто приберіть галочку біля "Guest Network" і повторно збережіть налаштування.

відключаємо WPS

Якщо ви не плануєте користуватися функцією WPS, то її краще відключити. Є інформація, що ця функція робить бездротову мережу менш захищеною і створює додаткове навантаження на роутер.

Для відключення перейдіть в розділ "WPS", і натисніть на кнопку "Disable WPS".

Можна деактивувати цю функцію WPS

Якщо знадобиться, ви зможете без проблем включити WPS назад.

Зберігаємо параметри TL-WR845N в файл

На завершення я хочу порадити вам зберегти всі налаштування роутера в файл, і зберегти цей файл на комп'ютері. Це дозволить в будь-який момент відновити настройки з файлу, якщо щось трапиться з роутером. Або, наприклад, після прошивки. Якщо настройки злетять.

Для цього перейдіть в розділ "System Tools" - "Backup & Restore" і натисніть на кнопку "Backup". Збережіть файл на комп'ютер, в надійне місце.

Збереження налаштувань роутера в файл

Тепер, в будь-який момент ви зможете відновити настройки з файлу, з цієї інструкції.

Управління роутером зі смартфона, або планшета

Ще раз хочу порадити вам встановити на свій смартфон, або планшет додаток Tether. З його допомогою можна дуже просто керувати роутером TP-Link TL-WR845N. Можна переглядати карту мережі, дивитися які пристрої підключені до роутера, блокувати для них доступ до інтернету, змінювати налаштування роутера.

Управління роутером TP-Link TL-WR845N зі смартфона через Tether

Дуже класне додаток. І не потрібно кожен раз заходити в web-інтерфейс через браузер.

Якщо у вас залишилися питання по налаштуванню даного маршрутизатора, то задавайте їх у коментарях. Я обов'язково відповім, і постараюся допомогти. Всього доброго!