Як підключити навушники до PS4 через Bluetooth, джойстик, USB

Як підключити навушники до PS4 через Bluetooth, джойстик, USB?

Грати в PlayStation 4 в навушниках - одне задоволення. Особливо в хороших навушниках. Я не фанат PS, граю рідко, але ось різницю між звуком з телевізора і навушників оцінили. Навіть якщо у вас телевізор видає хороший звук, або до нього підключена хороша акустична система, в навушниках все одно якось більше занурюєшся в гру. Та й бувають ситуації, коли хочеться пограти, а шуміти не можна. Щоб нікому не заважати, просто підключаємо гарнітуру і граємо.

У цій статті я покажу, як підключити дротові і бездротові навушники до PlayStation 4 (Pro і Slim версії). Звичайно ж використовувати дротяні навушники не так зручно, як бездротові, але тут є нюанси, про які я так само розповім. Існує кілька варіантів підключення:

 • Через Bluetooth. Відразу скажу, що звичайні Bluetooth навушники, або Bluetooth колонку до PlayStation 4 безпосередньо не включаючи. Вона просто не підтримує аудіо Bluetooth. Рішення: підключити бездротові навушники до телевізора (на який виводиться звук по HDMI). Або використовувати спеціальний USB Bluetooth адаптер, або трансмітер.
 • Через джойстик. Це не зовсім бездротової спосіб, але теж дуже зручний. Я ним користуюся. Просто підключаємо будь-які провідні навушники до джойстика і приставка виводить звук на навушники через геймпад.
 • Через USB. Йдеться про бездротових навушниках, які підключаються до консолі через USB адаптер (передавач). Так працює більшість навушників, які як би були розроблений спеціально для PS4. У тому числі фірмові Sony Gold і Platinum.

Давайте розглянемо всі три варіанти більш детально.

Як підключити Bluetooth навушники до PlayStation 4?

Я чомусь завжди думав, що раз в PlayStation є вбудований Bluetooth, розділ в настройках, то до неї можна підключити будь-які Bluetooth навушники або колонку. Спочатку взагалі планував AirPods підключити 🙂 Але як виявилося, PlayStation 4 взагалі не підтримує підключення Блютуз навушників безпосередньо (через вбудований модуль). Навіть фірмові навушники Gold і Platinum підключаються не по Блютуз, а через USB-адаптер. Я пробував підключити свої навушники JBL, Redmi AirDots, AirPods, колонку SONY. Ігрова консоль знаходить пристрої (в розділі "Пристрої" - "Пристрої Bluetooth"), бачить їх, але при підключенні з'являється помилка "Система PS4 не підтримує аудіо Bluetooth" .Система PS4 не підтримує аудіо Bluetooth

Можна навіть не намагатися підключити - не вийде. Але рішення є. І їх кілька.

1. Спеціальний USB Bluetooth адаптер для PS4

Є величезна кількість спеціальних адаптерів (передавачів), які підключаються в USB-порт PlayStation 4, або до геймпад і передають звук по Bluetooth на навушники або колонку.

Про мінуси таких адаптерів: затримка звуку, можливо погана якість самого звуку (як правило на дешевих моделях) і проблеми з роботою гарнітури (мікрофона) в іграх. Там багато нюансів з підтримкою кодеків? як з боку адаптера, так і з боку навушників. Щоб була мінімальна затримка звуку, бажано щоб передавач і навушники підтримували кодек aptX-LL.

Виглядають ці адаптери ось так:

USB Bluetooth PS4 адаптер для підключення бездротових навушників

Як працюють ці адаптери:

 1. Адаптер підключається безпосередньо в USB-порт, або через USB-подовжувач до PS4.
 2. Консоль визначає його як USB гарнітуру.
 3. На адаптері і на навушниках одночасно активується режим підключення. Пристрої з'єднуються.
 4. PlayStation виводить звук на адаптер (як би на USB гарнітуру), а адаптер передає звук на навушники по Bluetooth.

Я перечитав багато інформації, і часто зустрічав коментарі, що якщо є можливість, то краще купити оригінальні навушники від Sony, ніж використовувати подібні пристрої.

2. Bluetooth трансмітер + PS4

Ще один пристрій, який може отримати звук від ігрової приставки, або від телевізора по кабелю і передати його на навушники, або колонку по Блютуз.

Важливо! При такому підключенні мікрофон на навушниках працювати не буде.

Про Bluetooth трансмітер і про те, як з їх допомогу підключити будь-які Блютуз навушники до телевізора, я детально розповідав в окремій статті: Bluetooth трансмітер для телевізора (навушників). Що це, як працює і як вибрати? Можливо, до вашого телевізору можна підключити Bluetooth навушник безпосередньо. Це ще краще. Ігрова консоль передає звук на телевізор по HDMI кабелю, а ми від телевізора (безпосередньо, або через трансмітер) отримуємо звук на бездротові навушники.

Можна так само підключити Bluetooth трансмітер безпосередньо до PlayStation 4. Але тільки по оптичному кабелю, так як на ній немає звичайного виходу 3.5 mm. Це означає, що трансмітер повинен мати оптичний аудіовхід (SPDIF IN). Я маю такий. Зараз покажу.

 • За допомогою оптичного кабелю з'єднуємо трансмітер з PS4. На консолі є вихід DIGITAL OUT (OPTICAL). Думаю, що перед з'єднанням консоль краще вимкнути. Харчування до трансмітеру можна підключити з USB-порту на консолі.

  Підключення Bluetooth трансмітера до PS4 через DIGITAL OUT OPTICAL

 • Далі просто включаємо трансмітер і підключаємо до нього навушники. Трансмітер повинен бути переключено в режим TR (передавач) і SPDIF (робота через оптичний кабель). Для підключення навушників на Bluetooth трансмітер і навушниках активуємо режим підключення (потрібно кілька секунд потримати кнопку харчування, або спеціальну кнопку) і чекаємо, поки вони з'єднаються.

  Підключення Bluetooth навушників до PlayStation 4 через трансмітер

 • Через кілька секунд звук з консолі з'явився в навушниках. В налаштуваннях нічого перемикати не потрібно. Звук дублюється на навушники (через вихід DIGITAL OUT (OPTICAL) і трансмітер) і на телевізор. Я не зміг в налаштуваннях PS4 відключити звук на телевізорі (HDMI). Навіть якщо в настройках, в розділі "Звук і екран" - "Налаштування виведення аудіо" - "Основний роз'єм виведення" вибрати "DIGITAL OUT (OPTICAL)".

  Висновок звуку через DIGITAL OUT (OPTICAL) з PS4 на Блютуз навушникиТому просто скручуємо, або відключаємо звук на телевізорі і граємо. Якщо знаєте, як в налаштуваннях консолі при такому підключенні відключити звук по HDMI - напишіть в коментарях.

Звичайно ж при такому підключенні є затримка звуку. І наскільки я зміг оцінити, затримка пристойна.

Підключаємо навушники через джойстик (геймпад) PS4

Відмінне рішення, яким я сам користуюся. Якщо у вас немає спеціальних бездротових навушників, які підключаються за допомогою USB-адаптера, то беремо будь-які провідні навушники, підключаємо їх до геймпад, вибираємо в настройках PS4 в якості джерела виведення звуку гарнітуру, яка підключена до контролера і насолоджуємося звуком з навушників. Кабель від контролера до навушників зовсім не заважає. А між контролером і консоллю звук передається через Bluetooth.

Якщо у вас навушники з мікрофоном, то ігрова консоль побачить його як джерело для введення звуку і буде використовувати мікрофон в іграх і програмах.

Потрібно підключити навушники в 3.5 mm вихід на контролері DUALSHOCK 4.

Підключення навушників через джойстик UALSHOCK на PS4

Якщо звук на навушники не з'явився автоматично, то зайдіть в настройки, в розділ "Пристрої" - "Аудіопристрої".

 • Пристрій введення (мікрофон) - Гарнітура підключена до контролера.
 • Пристрій виведення - Гарнітура підключена до контролера
 • Налаштування рівня мікрофона - можна перевірити, чи працює мікрофон на ваших навушниках і налаштувати його.
 • Контроль гучності (навушники) - це зрозуміло.
 • Вихід на навушники - можна вибрати все звуки, або тільки звук чату.
 • Автоматичне перемикання вихідного пристроїв - рекомендую включити. В такому випадку PS4 буде автоматично перемикати звук на навушники після їх підключення до геймпад.

Висновок звуку на навушники підключені до джойстика (геймпад) PlayStation 4

Все дуже просто і зручно. Спасибі Sony хоч за таку можливість, раз прибрали можливість підключення гарнітури по Блютуз.

Підключення навушників через USB

Є різні моделі бездротових навушників для ПС4 від SteelSeries, HyperX, Razer, Sennheiser, Sony і інших виробників, які підключаються по USB. У комплекті йде USB-адаптер, який підключається в USB-порт на ігрової консолі і передає звук на навушники без проводів. Всі ці навушники як правило обладнані мікрофоном. Точно так же підключаються і працюють фірмові навушники Sony Gold і Sony Platinum.

Навушники для PlayStation 4 які підключаються по USB

Досить підключити даний передавач до консолі і включити навушники.

Підключення USB-передавача бездротових навушників до ПС4

В налаштуваннях PlayStation 4 (в розділі "Пристрої" - "Аудіопристрої") гарнітура визначаються як "USB-гарнітура (Wireless Stereo Headset)". Як джерело для виведення звуку, так і для введення. Ну і в меню "Вихід на навушники" потрібно вибрати "Все звуки".

USB-гарнітура (Wireless Stereo Headset) на PlayStation 4

Думаю, проблем з підключенням такої гарнітури точно не виникне.

висновки

Якщо немає можливості, бажання, або необхідності купувати фірмову гарнітуру від SONY, або інших популярних виробників, то краще рішення на мій погляд - підключення навушників через геймпад. Туди взагалі будь-які (з 3.5 mm jack) можна підключити і вони будуть працювати. Всі ці Bluetooth трансмітери і китайські USB Bluetooth адаптери будуть працювати, але вам швидше за все не сподобається якість і затримка звуку.

Так як я ні разу не геймер, то можливо щось упустив. Можете поділитися корисною інформацією в коментарях. Розповісти, як ви підключаєте навушник до своєї Плейстейшн.