При налаштуванні роутера пише "Без доступу до інтернету", або "Обмежено" і немає з'єднання з інтернетом

При налаштуванні роутера пише «Без доступу до інтернету», або «Обмежено» і немає з'єднання з інтернетом

Вітання! Не так давно я написав статті про помилку "Без доступу до інтернету", яку можна побачити на комп'ютер з Windows 7, і "Обмежено" - в Windows 10 і Windows 8. Це однакові помилки, які з'являються дуже часто. При їх появі, результат один - не працює інтернет, сайти не відкриваються і т. Д. Народ стикається з цими проблемами найчастіше при налаштуванні роутера. У статтях, посилання на які вище, я в основному писав про рішення цих помилок на самому комп'ютері. Тобто, описував ті випадки, коли винний саме комп'ютер, або ноутбук.

Але за моїми спостереженнями, найчастіше в проблемах з інтернетом винен Wi-Fi роутер. Помилки "Без доступу до інтернету" і підключення "Обмежено" - не виняток. Перевірити це дуже просто. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то просто підключіть до свого роутера інший пристрій. Якщо на ньому інтернет працювати не буде - значить проблема в роутері, або в інтернет провайдера. Дзвонимо в підтримку провайдера, і з'ясовуємо, чи немає у них проблем, і оплачений у вас інтернет. Якщо там все ok, то винен у всьому точно роутер.

А якщо немає з'єднання з інтернетом під час налаштування роутера, то я можу точно сказати, що проблема точно в неправильно заданих налаштуваннях, неправильно підключених кабелях, або роутер просто несправний (таке теж буває).

Зараз ми розглянемо ті настройки, які потрібно перевірити в першу чергу.

На працює інтернет при налаштуванні роутера "Без доступу до інтернету"

Якщо ви взялися налаштовувати роутер самостійно, і зіткнулися з проблемою, коли немає підключення до інтернету, то не поспішайте викликати майстра. Не важливо який у вас маршрутизатор: Tp-Link, D-Link, Asus, Tenda, Linksys, ZyXEL, або якийсь інший. Думаю, що ви вже щось там намагалися налаштувати, і все начебто навіть зробили правильно, але чомусь побачили приблизно таку помилку (значок може трохи відрізнятись):

Якщо ви вже щось налаштовували, і не впевнені що все зробили правильно, то раджу скинути настройки на вашому роутере, щоб вони нам не заважали. Знайдіть на корпусі кнопку Reset (зазвичай вона втоплена в корпус пристрою), натисніть її і потримайте 10 секунд. Якщо не знаєте як це зробити, або не виходить, то продовжуйте настройку без скидання, або напишіть в коментарях, дам посилання на інструкцію.

Далі, дуже важливо, перевірити чи правильно ви все підключили. Як правило, на роутері є 4 LAN роз'єму - для підключення комп'ютерів, телевізорів і т. Д. До інтернету і 1 WAN роз'єм . У нього ми підключаємо кабель від інтернет-провайдера, або ADSL модему. Дуже важливо, підключити інтернет саме в WAN роз'єм, в іншому випадку, не працюватиме інтернет і буде помилка "Без доступу до інтернету".

Як правило, всі роз'єми на роутері підписані. Може бути написано як WAN, так і "Інтернет". Ось для прикладу на роутерах Tp-Link, LAN зазвичай завжди жовті, а WAN - синій. Можете глянути на прикладі налаштування TP-LINK TL-WR940N.

Ось правильна схема підключення:

Правильне підключення Wi-Fi роутера

Значить так, перевірили, якщо все правильно підключено, то шукати вирішення проблеми будемо в настройках роутера.

Найважливіший момент, який потрібно знати при налаштуванні будь-якого роутера, і через якого практично постійно з'являються помилки з відсутністю інтернету після настройки роутера - це правильна настройка роутера на роботу з вашим інтернет-провайдером. Якщо ви неправильно задасте настройки інтернету (WAN) на роутері, то інтернет звичайно ж працювати не буде, а побачите ви помилку "Без доступу до інтернету".

Зараз поясню простою мовою. Є провайдер, який дає вам інтернет. Ви цей інтернет підключаєте до роутера. Завдання роутера встановити з'єднання з провайдером і роздати інтернет на ваші пристрої. Якщо роутер не може з'єднається з провайдером, то інтернет звичайно ж працювати не буде.

Продовжуємо розбиратися ...

Чому роутер не з'єднує з провайдером і не працює інтернет після настройки?

У більшості випадків, це відбувається тому, що в налаштуваннях роутера неправильно вказано тип з'єднання, який використовує ваш провайдер. Або, неправильно задані дані для підключення до інтернету. Ваш провайдер швидше за все використовує один з цих способів з'єднання: Динамічний IP , PPPoE , L2TP , PPTP , або Статичний IP .

Найпростіший, це Динамічний IP. Інтернет має запрацювати відразу після підключення інтернету до роутера. Якщо ваш провайдер використовує Динамічний IP, і ви бачите помилку "Без доступу до інтернету", або "Обмежено", то в першу чергу зробіть скидання налаштувань на роутері. Якщо не допоможе, то перевірте, чи вибраний на вашому роутере тип з'єднання Динамічний IP. Як це зробити, покажу нижче.

Якщо ж у вас провайдер використовує PPPoE, L2TP, або PPTP, то крім того, що в налаштуваннях потрібно вибрати один з цих сполук, потрібно ще вказати дані для підключення до провайдера, які вам повинні видати при підключенні до інтернету. Як правило, це: ім'я користувача, пароль і можливо IP-адреса і ім'я сервера.

Вам обов'язково потрібно точно знати, який тип з'єднання використовує ваш провайдер. І дані для підключення, якщо вони потрібні. Без них, роутер просто не налаштувати.

Найпростіший спосіб, це зателефонувати і запитати у підтримки, або глянути на офіційному сайті. Так само, бажано дізнатися, чи не робить провайдер прив'язку по MAC-адресу. Можете ще подивитися цю статтю по темі. Якщо провайдер робить прив'язку, то вам стане в нагоді ця стаття: //help-wifi.com/sovety-po-nastrojke/kak-klonirovat-smenit-mac-adres-routera-i-kak-uznat-mac-adres/

Якщо до покупки руотера, у вас на комп'ютері (якщо був підключений інтернет) було високошвидкісне підключення (наприклад, Білайн), то після установки і настройки роутера воно не потрібно. Його не потрібно запускати. Підключатися до провайдеру буде роутер, і просто роздавати інтернет по мережевому кабелю і Wi-Fi.

А то бувають випадки, коли після установки роутера, інтернет працює тільки до того часу, поки включений комп'ютер, на якому запущено підключення до інтернету. Так не повинно бути.

Думаю, з цим розібралися. Я зараз покажу, де на роутері задавати параметри підключення до провайдера. Розглянемо найбільш популярних виробників. Ви вже повинні знати, який тип з'єднання будете задавати, і інші дані (ім'я користувача, пароль) якщо вони потрібні. А потрібні вони в тому випадку, якщо у вас з'єднання по PPPoE, L2TP, або PPTP.

Налаштування провайдера (WAN) на Wi-Fi роутер

Почнемо ми як завжди з роутерів компанії Tp-Link

Зайдіть в налаштування, на адресу 192.168.1.1 (або 192.168.0.1). Можете глянути докладну інструкцію. Перейдіть в налаштуваннях на вкладку  Network - WAN . Тут і потрібно задати параметри. В поле  WAN Connection Type виберіть тип з'єднання, а потім виберіть потрібні параметри.

Без доступу до інтернету під час налаштування TP-Link

Коли все задасте, натисніть на кнопку  Connect , роутер повинен підключиться до провайдера. Якщо немає з'єднання, то перевіряйте налаштування. Не забудьте все зберегти, натиснувши на кнопку Save .

Далі у нас D-Link

В панель управління D-link заходимо на 192.168.0.1. Дивіться цю інструкцію по входу в настройки.

Потім, переходимо в меню Мережа - WAN . Натискаємо справа на кнопку  Додати . Вибираємо тип з'єднання і продовжуємо.

Налаштування інтернету на D-Link

Далі вам потрібно буде задати додаткові параметри. Там все зрозуміло, просто дотримуйтесь інструкцій.

Налаштування параметрів WAN на роутерах Asus

Як завжди, потрібно зайти в панель управління. Як зайти в налаштування Asus, я докладно писав у цій статті.

В налаштуваннях, зліва виберіть пункт "Інтернет" . Там ви відразу зможете вказати тип WAN-підключення , і задати потрібні параметри.

При налаштуванні роутера Asus немає підключення до інтернету

Не забудьте зберегти настройки.

Налаштовуємо маршрутизатор Tenda

У настройки роутера Tenda заходимо на 192.168.0.1, або дивимося докладну інструкцію з картинками. Відразу на головній сторінці налаштувань, навпаки  Access Method можна вибрати тип WAN-з'єднання. Залежно від обраного підключення, нижче з'являтися поля для додаткових параметрів. Де потрібно вказати дані, які вам повинен надати провайдер.

Налаштування WAN-з'єднання на Tenda

Збережіть налаштування натиснувши на Ok .

Налаштування інтернету на роутері ZyXEL

На пристроях Zyxel Keenetic все приблизно так само. У настройки можна потрапити за адресою 192.168.1.1. Є докладна інструкція по входу в панель управління.

На Zyxel Keenetic настройка підключення зроблена цікаво, але нічого, розберемося. Відкрийте знизу меню Інтернет . Потім, якщо у вас з'єднання PPPoE, L2TP, або PPTP, виберіть вкладку PPPoE / VPN і натисніть на кнопку Додати з'єднання .

Вкажіть тип (протокол) і задайте необхідні дані (ім'я користувача, пароль).

Чи не працює інтернет на ZyXEL після настройки

Вказуємо тип з'єднання на Linksys

В налаштуваннях (інструкція по входу), перейдіть в пункт меню Налаштування - Основні настройки . І навпаки "Тип з'єднання з Інтернетом" , потрібно вибрати той, який використовує ваш інтернет-провайдер. І при необхідності вказати потрібні параметри.

Обмежено після настройки роутера Linksys

Збережіть налаштування.

Ще кілька порад

Якщо у вас підключення через ADSL модем, тобто, від модему йде кабель до роутера, то вам потрібно вибирати тип з'єднання - Динамічний IP. Це в більшості випадків, просто все залежить від налаштувань модему.

Завжди намагайтеся налаштовувати маршрутизатор за інструкцією. Навіть, якщо інструкція написана не конкретно для вашої моделі. Головне, що б збігався виробник. Там панелі управління практично завжди однакові. Дивіться у нас на сайті докладні статті з налаштування, в розділі "Налаштування роутера" вибирайте виробника, потім інструкцію для будь-якої моделі, якщо вашої немає.

Якщо ви все підключили правильно, і всі налаштування задали вірно, а інтернет через роутер все рівно не працює, помилка "Без доступу до інтернету" не зникла, то потрібно виключити проблеми на стороні інтернет-провайдера. Може бути навіть таке, що відійшов коннектор кабелю підключення до електромережі від провайдера. Можна також спробувати скористатись інтернет безпосередньо до комп'ютера, і подивитися, чи буде він працювати.

Якщо заплуталися в настройках, вказали щось не те, то краще за все зробити скидання налаштувань до заводських на вашому маршрутизаторі, і налаштувати все заново. Якісь неправильні параметри, можуть вам перешкодити.

Ну і не треба виключати шлюб роутера. Різне буває. Можна перевірити його роботу з іншим провайдером, якщо є така можливість. Або, звернеться в магазин, нехай там його перевірять.

На цьому все. Задавайте питання в коментарях і діліться своїм досвідом. Буду радий бачити ваші коментарі!