Чи не заходить в налаштування роутера на 192.168.0.1 або 192.168.1.1. Що робити?

Чи не заходить в налаштування роутера на 192.168.0.1 або 192.168.1.1. Що робити?

У статті з загальною інформацією по входу в настройки роутера я коротко написав про найпопулярніші проблеми і їх рішення, які зустрічаються в процесі входу в настройки Wi-Fi роутерів. Найпопулярніша проблема, це коли не відкривається сторінка налаштувань за адресою 192.168.0.1, або 192.168.1.1 (в залежності від роутера). У цій статті я хочу детально розглянути всі можливі причини, за якими у вас може не відкритися сторінка з настройками маршрутизатора. Звичайно ж, я розповім як можна вирішити ці проблеми і як визначити в чому справа.

Почнемо ми з найпопулярнішою помилки, коли при спробі отримати доступ до налаштувань маршрутизатора, після переходу на 192.168.0.1 (192.168.1.1) з'являється напис, що неможливо відкрити сторінку, або сторінка недоступна. Приблизно ось так:

Немає доступу до налаштувань роутера

Розглянемо рішення при підключенні по кабелю і по Wi-Fi. Це буде спільна стаття, тому, підійде вона для роутерів всіх виробників.

Перш ніж шукати рішення вашої проблеми, раджу спробувати зайти в налаштування вашого роутера по докладної інструкції. Можливо, ви просто щось робите не так.

Інструкції по входу в настройки роутерів :

 • Для маршрутизаторів Asus (192.168.1.1)
 • Заходимо в настройки роутера D-Link
 • Інструкція для роутерів ZyXEL
 • Для пристроїв компанії Linksys
 • Вхід в налаштування на TP-Link
 • для Tenda

Якщо ви все робите правильно, але в настройки не заходить, то зараз будемо розбиратися.

Чи не відкриваються налаштування роутера за адресою 192.168.0.1 або 192.168.1.1

Це основна, найпопулярніша проблема. Ви все підключили, набираєте IP-адреса роутера, а в браузері з'являється помилка: "Сторінку не доступна" , "Не вдалося завантажити" , "Сторінку не знайдено" і т. Д. Текст помилки залежить від браузера, з якого ви пробуєте зайти в настройки.

Чи не відкривається адресу 192.168.0.1, 192.168.1.1

Чесно кажучи, така дурниця може з'явиться через безліч різних проблеми:

 1. Немає з'єднання з роутером (поганий кабель, немає драйверів на мережеву карту / Wi-Fi адаптер, не встановлено Wi-Fi з'єднання, неправильне підключення і т. Д.)
 2. Неправильні налаштування з'єднання (не виставлено автоматичне отримання IP)
 3. Спроба отримати доступ до налаштувань по неправильному IP-адресою
 4. Адреса 192.168.1.1, або 192.168.0.1 може не відкриватися через те, що змінений IP-адреса роутера, або роутер не справний.

Перш, ніж перейти до конкретних рішень, і забивати собі голову якимись складними настройками, я раджу виконати такі нескладні дії :

 • Спробуйте відкрити настройки з іншого браузера.
 • Переконайтеся в тому, що харчування роутера включено.
 • Перезавантажте комп'ютер і Wi-Fi роутер.
 • Якщо є можливість, спробуйте зайти на адресу 192.168.0.1 або 192.168.1.1 з іншого пристрою. Можна навіть з планшета, або телефону підключившись по Wi-Fi.
 • Можна спробувати відключити антивірус і брандмауер.

Якщо це не допомогло, то будемо провертеть більш складні причини.

Визначаємо IP-адреса роутера: 192.168.0.1, або 192.168.1.1

Насамперед, я раджу переконається в тому, що в браузері ви намагаєтеся відкрити правильний IP-адреса. Різні виробники маршрутизаторів використовують різні адреси для доступу до налаштувань. Як правило, ця адреса вказана знизу маршрутизатора, на наклейці. Виглядає це приблизно ось так:

Як дізнатися IP адресу роутера

Подивіться на своєму пристрої, там повинна бути ця інформація. Якщо немає, то подивіться статті з доступу до налаштувань на пристроях різних виробників (посилання я давав на початку цієї статті). Або просто спробуйте 192.168.1.1 і 192.168.0.1. Так само, адреса може бути виду tplinkwifi.net, //netis.cc і т. П.

Якщо у вас роутер Xiaomi Mi WiFi, і ви не можете зайти в його налаштування, то це швидше за все тому, що у них адреса 192.168.31.1. Або miwifi.com.

Перевіряємо, чи встановлено з'єднання з роутером

Все дуже просто. Що б зайти в налаштування, потрібно підключиться до маршрутизатора. Якщо підключення немає, то і настройки не будуть відкриватися.

Якщо підключення з мережевого кабелю (LAN), то відразу ж після підключення комп'ютера до роутера, статус з'єднання з інтернетом повинен виглядати так (якщо "без доступу до інтернету", то це нормально):

Статус з'єднання з роутером по LAN

Якщо ви бачите інший статус з'єднання після підключення (комп'ютер з червоним хрестиком, і т. Д.), При тому, що в настройки хочете зайти по кабелю, то у вас не встановлено з'єднання з Wi-Fi роутером.

можливі рішення

Перевірте, чи правильно все підключено. На роутере мережевий кабель повинен бути підключений в LAN роз'єм, а на комп'ютері, або ноутбуці, в мережеву карту. Ось так:

Правильне підключення комп'ютера до роутера

Якщо там все добре, то проблема ще може бути в поганому кабелі, якщо є можливість, спробуйте його замінити. Так само, якщо статус з'єднання відрізняється від тих, які я показував на скріншоті вище, то можливо, що у вас не встановлений драйвер на мережеву карту, або вона зламана. У таких випадку, я б порадив при можливості спробувати зайти на адресу 192.168.1.1 (192.168.0.1) з іншого пристрою.

Якщо підключення у вас по Wi-Fi (з комп'ютера, ноутбука), то статус з'єднання після підключення до вашої мережі повинен виглядати ось так:

З'єднання по Wi-Fi, якщо не заходить в налаштування

Якщо він у вас інший, значить з'єднання немає. Знову ж, можливо проблеми з драйверами бездротового адаптера. Детально про підключення комп'ютера до Wi-Fi мережі, я писав в цій статті: як підключити ноутбук (комп'ютер) до інтернету по Wi-Fi? Проблеми з підключенням до Wi-Fi.

Нагадаю, що статус "Без доступу до інтернету" , це нормально. Можливо, інтернет на роутері ще не налаштований. Для того, що б отримати доступ до панелі управління вашим маршрутизатором, з'єднання з інтернетом не потрібно.

Перевіряємо налаштування отримання IP-адреси, якщо не заходить в налаштування роутера

Якщо на вашому комп'ютері, у властивостях підключення (по кабелю, або по Wi-Fi) заданий якийсь статичний IP-адресу, то швидше за все, компьютра не може встановити з'єднання з роутером. Потрібно виставити автоматичне отримання IP-адреси, для з'єднання, через яке ви підключаєтеся.

Детально, про те як перевірити настройки IP на Windows 7 і Windows 8, я писав в статті: перевірка налаштувань локальної і бездротової мережі в Windows перед налаштуванням Wi-Fi роутера. Там все дуже детально розписано.

Зверніть увагу, якщо у вас не виходить зайти в налаштування при підключенні по кабелю, то перевіряйте налаштування "Підключення по локальній мережі" (Ethernet). А якщо намагаєтеся зайти по Wi-Fi, то "Бездротове мережеве з'єднання" (Бездротова мережа в Windows 10)

Зараз швиденько все продемонструю.

Натисніть на значок з'єднання з інтернетом (він у вас може відрізнятись) і виберіть Центр управління мережами і загальним доступом .

Центр управління мережами і загальним доступом

У новому вікні, ліворуч вибираємо  Зміна параметрів адаптера .

На заходить в налаштування - перевіряємо IP

Далі увагу, натискаємо правою кнопкою миші на з'єднання, через яке ви підключені до роутера (писав про це вище) і вибираємо Властивості (я показую на прикладі підключення по Wi-Fi).

вибираємо з'єднання

Виділяємо пункт Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4) і натискаємо кнопку Властивості . Перевіряємо, виставлено чи автоматичне отримання IP і DNS. Якщо немає - виставляємо. Натискаємо Ok .

Виставляємо автоматичне отримання IP

Якщо ви змінили параметри, то комп'ютер бажано перезавантажити.

Ще один спосіб (оновлення)

Зайдіть в "Мій комп'ютер" ( "Цей комп'ютер" в Windows 10), або просто відкрийте провідник і перейдіть на вкладку "Мережа". У розділі "Мережева інфраструктура" повинен з'явиться ваш роутер.

Далі просто натискаємо на нього правою кнопкою миші і вибираємо "Перегляд веб-сторінки пристрою".

Відкриється браузер і автоматично завантажиться сторінка маршрутизатора.

Такий спосіб спрацює, якщо, наприклад, змінений IP-адреса роутера, і з цієї причини не вдавалося зайти в веб-інтерфейс.

У настройки заходить, але невірне ім'я користувача і пароль

З цієї проблеми я підготував окрему статтю: не підходить пароль admin за адресою 192.168.1.1 (192.168.0.1). Проблема в тому, що сторінка з настройками відкривається, точніше відкривається сторінка авторизації, а при введенні імені користувача та пароля, роутер пише що вони невірні, або сторінка просто перезагружется .

Неправильний пароль для входу в настройки

У таких випадках, потрібно спробувати вказати стандартні дані, які швидше за все вказані знизу роутера на наклейці. Як правило, використовується ім'я користувача - admin і пароль - admin (пусте поле, 1234).

Якщо ці дані не підходять, то швидше за все, ім'я користувача і / або пароль змінені, і якщо ви їх не знаєте, то доведеться робити скидання налаштувань роутера до заводських. Ось для прикладу, як це зробити на Tp-Link. У нас так само є інструкції і для інших виробників. Можливо, вам просто хтось інший налаштовував маршрутизатор і паролі вам не повідомив.

Може бути й таке, що ваш роутер "окірпічілся". Наприклад, після невдалої прошивки. Можна спробувати відновити його. Дивіться цю інструкцію. Тільки для роутерів Tp-Link (і не для всіх моделей).

Не потрібно виключати поломку роутера. Зверніть увагу на роботу індикаторів, якщо вони блимають не як зазвичай, то можливо, що ваш пристрій вийшло з ладу. Якщо ви перепробували всі поради, а в настройки так і не виходить зайти, тоді потрібно описувати свою проблему в коментарях, будемо розбиратися.