Налаштування Wi-Fi роутера TP-LINK Archer C20 (AC750)

Налаштування Wi-Fi роутера TP-LINK Archer C20 (AC750)

Сьогодні ми будемо налаштовувати роутер TP-LINK Archer C20. Це двохдіапазонний Wi-Fi роутер, який за технічними характеристиками і ціною дуже схожий на модель Archer C20i. Це практично однакові пристрої, тільки в різних корпусах. Що стосується процесу настройки, то тут все просто. Ми розглянемо настройку маршрутизатора через панель управління. Можна так само налаштувати роутер зі смартфона, або планшета. Через браузер, як і з комп'ютера, або через додаток TP-LINK Tether.

TP-LINK Archer C20 (AC750)

Я хотів виконати настройку цього маршрутизатора через майстер швидкого налаштування, де можна покроково задати необхідні параметри (підключення до провайдера, настройка Wi-Fi мережі), але у мене не вийшло. Як тільки я закінчував настройку, з'являлася помилка, що я не поставив параметри для підключення до інтернету через 3G / 4G модем. Але в процесі настройки, я відключав цей пункт, так як модему у мене немає.

У моєму випадку, налаштування роутера відразу були англійською мовою. На офіційному сайті є прошивка російською. Після оновлення прошивки, панель управління стала більш зрозуміла. Налаштовувати так набагато простіше. Якщо хочете, можете відразу оновити прошивку роутера. Сам процес оновлення нічим не відрізнявся від інших моделей TP-LINK. Тому, можете дивитися цю інструкцію. А якщо немає бажання цим займатися, то можете налаштовувати і на англійській версії. Правда, в останньому оновленні додано багато нових можливостей і поліпшень. Наприклад, підтримка 3G / 4G модемів.

Підключення роутера TP-LINK Archer C20

Тут все за стандартною схемою. Спочатку підключаємо маршрутизатор до електромережі і включаємо його, щоб загорілися індикатори на передній панелі. Далі, в Internet порт (він синій) підключаємо кабель від нашого інтернет-провайдера, або від ADSL модему.

Якщо ви хочете налаштовувати роутер з мережевого кабелю, підключивши його до ПК, або ноутбука, то візьміть мережевий кабель, який йде в комплекті, і з'єднайте комп'ютер з маршрутизатором. Якщо є можливість, то раджу налаштовувати саме по кабелю. Так надійніше, і зможете уникнути багатьох незрозумілих моментів.

Підключення роутера TP-LINK Archer C20

Якщо хочете, можете підключиться до роутера по Wi-Fi. Після включення, ваші пристрої повинні виявити Wi-Fi мережу з заводським назвою. Для підключення до цієї мережі потрібно використовувати пароль (PIN-код), який вказаний на наклейці, знизу роутера Archer C20. Там же зазначені і стандартні назви Wi-Fi мереж.

Вхід в панель управління

Щоб зайти в налаштування роутера TP-LINK Archer C20, досить на пристрої, який підключено до роутера відкрити будь-який браузер, і перейти за адресою tplinklogin.net. З'явиться сторінка авторизації, де потрібно вказати ім'я користувача і пароль. За замовчуванням - admin і admin. Адреса для входу в настройки, і інші заводські параметри, так само вказані на наклейці знизу маршрутизатора.

Вхід в налаштування роутера TP-LINK Archer C20

Після цього повинна відкритися сторінка з настройками роутера. Де ми поставимо всі необхідні параметри.

TP-LINK Archer C20: настройка підключення до інтернету

У налаштуванні будь-якого роутера, головне вибрати правильний тип підключення до інтернету, і задати необхідні параметри. Що б роутер зміг встановити з'єднання з інтернет-провайдером. Саме тут, більшість стикається з проблемою, коли до роутера пристрої підключаються, але інтернет не працює. Без доступу до Інтернету. Все це саме через неправильні налаштування інтернету.

Перш ніж продовжити, ви повинні знати тип підключення до інтернету, який використовує ваш інтернет-провайдер. І якщо це не "Динамічний IP", то у вас повинен бути ще як мінімум логін і пароль. Їх видає інтернет провайдер.

В налаштуваннях перейдіть на вкладку "Мережа" - "WAN". Тут, перш за все потрібно вибрати тип підключення. У мене, наприклад, Динамічний IP. Якщо у вас такий же спосіб підключення, то вибирати нічого не потрібно, він встановлений за замовчуванням. І інтернет через роутер вже повинен працювати, а індикатор на роутері повинен горіти синім, а не помаранчевим. Єдиний момент, якщо у вас "Динамічний IP", то провайдер може робити прив'язку по MAC-адресу. Якщо роутер не підключати до інтернету, то уточніть це питання у провайдера.

Налагодження підключення до провайдера

А якщо у вас PPPoE, або L2TP, то вибираємо відповідний тип підключення в меню, і задаємо необхідні параметри, які вам видав провайдер. Якщо що, можете зателефонувати в підтримку провайдера, і уточнити у них всю інформацію про налаштування.

Налаштування PPPoE і L2TP на TP-LINK Archer C20

Там є ще кнопка "Визначити", натиснувши на яку, роутер спробує сам визначити тип вашого підключення до інтернету.

Необхідно, щоб інтернет заробив через наш TP-LINK Archer C20. Індикатор "Internet" повинен горіти синім кольором.

Якщо ніяк не виходить налаштувати, то почитайте ще статтю: при налаштуванні роутера пише «Без доступу до інтернету», або «Обмежено» і немає з'єднання з інтернетом. Ну а якщо інтернет вже працює, то можна переходити до налаштування Wi-Fi мережі.

Налаштування Wi-Fi і установка пароля на TP-LINK Archer C20

Так як це двохдіапазонний роутер, то він транслює дві Wi-Fi мережі. Одну на частоті 2.4 ГГц, а другу на 5 ГГц. Якщо вам не потрібна якась мережа, то пропоную перейти на вкладку "Вибір робочої частоти", і відключити мережу на тій частоті, яка вам не потрібна. Досить просто прибрати галочку, і зберегти налаштування. А можете залишити обидві мережі. Наприклад, старі пристрої підключати до 2.4 ГГц, а нові, які підтримують, до Wi-Fi 5 ГГц.

Вибір частоти Wi-Fi мережі: 2.4 ГГц і 5 ГГц

Далі переходимо на вкладку Wi-Fi мережі, яку нам потрібно налаштувати. Задаємо назву мережі, і вибираємо свій регіон.

Налаштування Wi-Fi на TP-LINK Archer C20

Не забудьте зберегти настройки. Наступний крок - установка пароля на Wi-Fi мережу. Перейдіть на вкладку "Захист бездротового режиму". Виставте параметри як на скріншоті нижче, і в поле "Пароль бездротової мережі" задайте пароль, який буде використовуватися для підключення до вашої мережі. Збережіть налаштування, і перезавантажте роутер.

Установка пароля Wi-Fi мережі

Важливо! Якщо ви залишили трансляцію мереж на частоті 2.4 ГГц і 5 ГГц, то задайте налаштування для обох мереж, і встановіть пароль.

Якщо ви до налаштування Wi-Fi підключали до бездротової мережі якісь пристрої, то після зміни пароля і перезавантаження роутера, потрібно буде підключити їх заново, вже вказавши новий пароль.

На цьому настройка бездротової мережі закінчена.

Зміна пароля admin

Настійно рекомендую змінити заводський пароль admin, який використовується для захисту налаштувань маршрутизатора. Зробити це можна на вкладці "Системні інструменти" - "Пароль". Просто вкажіть старий пароль і ім'я користувача, і нові дані. Збережіть налаштування.

Захист параметрів на Archer C20

Тільки постарайтеся не забути встановлений пароль, а то не зможете зайти в панель управління, доведеться робити скидання налаштувань, і налаштовувати свій TP-LINK Archer C20 заново.

Все, можете користуватися своїм роутером.

Післямова

Якщо у вас панель управління російською мовою, то думаю, що буде нескладно розібратися в настройках, яких там не мало. Тих налаштувань, які ми поставили, досить для того, щоб користуватися маршрутизатором. Можливо, ви захочете налаштувати якісь інші функції. Багато інструкцій є у нас на сайті, якщо не знайдете потрібної, то питайте в коментарі, обов'язково підкажу.

Ну і якщо в процесі настройки роутера TP-LINK Archer C20 виникли якісь проблеми, то можете залишати питання в коментарях. Хоча, думаю, у вас все вийшло. У мене роутер заробив без проблем, і відразу почав роздавати інтернет. Всього доброго!