Швидка настройка маршрутизатора Tenda AC9 (AC1200)

Швидка настройка маршрутизатора Tenda AC9 (AC1200)

У більшості випадків, немає взагалі ніяких проблем в процесі настройки маршрутизаторів від компанії Tenda. Все завдяки простий панелі управління, яка встановлюється на ці маршрутизатори, наявності російського і українського (в більшості випадків) мови і зрозумілою інструкцією, яка йде в комплекті. Так що можна було б підготувати одну інструкцію, а не писати по кожній моделі окрему.

Але я впевнений, що набагато простіше виконувати настройку по керівництву, яке написано на прикладі конкретного маршрутизатора. Та й ці інструкції корисні ще тим, що користувачі завжди можуть залишити якесь питання по тій, чи іншій моделі. Щось запитати в коментарях, уточнити і т. Д. І не потрібно плутатися в різних моделях, версіях програмного забезпечення, кнопках, портах. Саме з цієї причини, я вирішив написати інструкцію з налаштування роутера Tenda AC9.

Налаштування Tenda AC9

Це двохдіапазонний Wi-Fi роутер від Tenda з гігабітними портами, потужною начинкою і за хорошою ціною. Більш докладно можна почитати в статті: Tenda AC9 - огляд потужного і недорогого Wi-Fi роутера для будинку.

Я буду налаштовувати новий маршрутизатор. Який на заводських настройках. Тому, якщо ви вже харчувалися налаштувати свій Tenda AC9, або у вас щось піде не за інструкцією, то зробіть спочатку скидання налаштувань. Увімкніть роутер, чимось гострим затисніть кнопку Reset і потримайте 10 секунд.

Скидання налаштувань Tenda AC9

Можете дивитися на індикатори. Коли вони все згаснуть і загоряться, кнопку можна відпустити.

Далі потрібно все підключити і можна переходити до налаштування.

Підготовка до налаштування

Тут три кроки:

  1. Підключаємо харчування до Tenda AC9 (щоб загорілися індикатори).
  2. Далі потрібно підключити наш пристрій (з якого будемо виконувати настройку) до роутера. Можна підключиться як за допомогою LAN кабелю (йде в комплекті), так і по Wi-Fi. З кабелем все просто. Один кінець до роутера, другий до комп'ютера, або ноутбука.

    Підключення роутера Tenda AC9 до ноутбукаАбо до Wi-Fi мережі. Заводське ім'я мережі і пароль (а так же адреса для входу в настройки, MAC-адресу та інша інформація) вказані на наклейці:

    Заводська інформація роутера TendaВідразу після підключення до Wi-Fi, або по кабелю, інтернет може не працювати. Це нормально.

  3. У WAN порт "Internet" (він синій) підключіть інтернет.

    Підключення кабелю від провайдера до Tenda AC9Кабель від вашого провайдера, або модему.

Думаю, ви всі підключили і підключилися до маршрутизатора. Продовжуємо.

Налаштування Tenda AC9

Щоб відкрити web-інтерфейс (сторінку з настройками роутера) потрібно в будь-якому браузері перейти за адресою 192.168.0.1 , або  tendawifi.com . Детальніше я писав в інструкції як зайти в налаштування роутера Tenda.

Має відкритися майстер швидкого налаштування. Змініть мову і натисніть "Старт". Якщо сторінка з настройками маршрутизатора не відчиняться, то подивіться поради в цій статті.

Панель управління Tenda AC9

На першому етапі необхідно задавати параметри для підключення до інтернету. Це найважливіші настройки. Якщо щось поставити неправильно, то інтернет через роутер працювати не буде. Підключення до Wi-Fi мережі буде, але без доступу до інтернету.

Всі необхідні настройки і параметри ви повинні уточнити у свого провайдера. Тип підключення, прив'язка по MAC-адресу (тобто, чи ні), і вже виходячи від типу підключення, такі дані як: логін, пароль, адреса сервера.

Якщо у вас, наприклад, "Динамічний IP", то просто продовжуємо настройку. Якщо є прив'язка по MAC-адресу, то його можна клонувати з комп'ютера, до якого прив'язаний інтернет (і підключений по кабелю роутер), або прописати адресу вручну. Так само можна змінити MAC-адресу у провайдера на адресу роутера (вказано на наклейці).

Якщо тип підключення PPPoE, то потрібно буде вказати ім'я користувача і пароль. А для L2TP, PPTP ще й адресу сервера.

Перевіряємо всі, і натискаємо кнопку "Далі".

Налагодження підключення до інтернету

Далі у нас настройка Wi-Fi мережі. Можна змінити потужність передавача (чесно кажучи не знаю, чи впливає це на покриття), далі потрібно задати ім'я Wi-Fi мережі і пароль на Wi-Fi. Так само в самому нижньому полі придумайте і запишіть пароль, який потрібно буде вводити при вході в налаштування роутера. Не раджу ставити такий же як і на Wi-Fi. Паролі запишіть, щоб не забути.

Так як роутер у нас двохдіапазонний, то мережу на частоті 5 ГГц буде з ім'ям "ім'я сеті_5G". Пароль однаковий.

Налаштування Wi-Fi на Tenda AC9

Має з'явитися ось таке вікно:

Налаштування Тенда через майстер швидкого налаштування

Якщо натиснути на "Додатково", або знову перейти по 192.168.0.1, то потрібно буде вже вказати пароль (від Wi-Fi, а від налаштувань).

Сторінка авторизації роутера Tenda

Відкриється панель управління з усіма параметрами. Де ви, наприклад, можете змінити ім'я Wi-Fi мережі, пароль, відключити мережу на непотрібної частоті. На 2.4 ГГц, або 5 ГГц. Все це в розділі "Налаштування WiFi".

Панель управління маршрутизатора Tenda AC9

Там все дуже просто і зрозуміло. Не бачу сенсу розглядати детально все настройки. Якщо що, питайте в коментарях.

Ну і залишайте відгуки. Як вам Tenda AC9?