TP-Link TL-WN725N: підключення, установка драйвера та налаштування точки доступу

TP-Link TL-WN725N: підключення, установка драйвера та налаштування точки доступу

TP-Link TL-WN725N - один з найпопулярніших USB Wi-Fi адаптерів. Це маленький Nano адаптер, який ідеально підходить для ноутбуків. Наприклад, якщо вбудований Wi-Fi модуль в ноутбуці зламався, або ще щось. Але його без проблем можна підключити і використовувати на ПК. Для тих, хто взагалі не в темі: після підключення адаптера TL-WN725N до комп'ютера, з'явиться можливість підключаться до Wi-Fi мереж, і навіть роздавати інтернет запустивши точку доступу на комп'ютері. Ця маленька залізяка може перетворити ваш комп'ютер в роутер.

TP-Link TL-WN725N

Якщо ви ще не купили адаптер, а тільки вибираєте, то раджу подивитися статтю як вибрати Wi-Fi адаптер для ПК. Якщо у вас все таки стаціонарний комп'ютер, і не дуже стабільний сигнал Wi-Fi (роутер знаходиться далеко), то краще подивитися адаптери із зовнішньою антеною. Наприклад, TP-Link TL-WN722N, TL-WN851ND (цей внутрішній, PCI). Або інші, схожі.

TP-Link TL-WN725N на момент написання статті продається всього за 7-8 доларів. Характеристики: швидкість Wi-Fi до 150 Мбіт / с, може підключаться до мереж тільки на частоті 2.4 ГГц, і підтримує стандарт IEEE 802.11 b / g / n. Працює в Windows 10. Є підтримка Soft AP (може роздавати Wi-Fi).

В цій статті:

 • Спочатку підключимо адаптер до комп'ютера, або ноутбука. Там дуже складно 🙂
 • Покажу, як дізнатися апаратну версію адаптера.
 • Завантажити та встановити драйвер для TP-Link TL-WN725N. Якщо система сама не встановить драйвер. Підійде для Windows 10, Windows 8 (8.1), Windows 7, і навіть XP.
 • Дам посилання на інструкції, за якими ви зможете налаштувати роздачу Wi-Fi через TL-WN725N.
 • Розглянемо можливі і найчастіші проблеми і рішення. Відповім на кілька популярних питань.

Приступаємо до роботи!

Як підключити TL-WN725N до ноутбука, або ПК?

Дістаємо адаптер з коробки і вставляємо в USB-порт комп'ютера, або ноутбука.

Підключення Nano WI-FI адаптера TL-WN725N

все 🙂

Порада: якщо у вас стаціонарний комп'ютер, і він встановлений на підлозі (сам системний блок), то можна використовувати невеликий USB-подовжувач. Підключити адаптер через нього і підняти вище, щоб був кращий прийом.

Підключили? Сідаємо за комп'ютер і починаємо налаштовувати.

Як встановити драйвер на TP-Link TL-WN725N?

Не поспішайте встановлювати. Цілком можливо, що система сама встановила драйвер і адаптер вже готовий до роботи. У моєму випадку, Windows 10 автоматично встановила драйвер для TL-WN725N і все відразу запрацювало. Статус підключення буде таким:

Автоматична настройка TL-WN725N в Windows 10

Це означає, що комп'ютер вже бачить Wi-Fi мережі і можна до них підключаться.

Якщо у вашому випадку статус підключення посутньо не змінився, або з'явилося повідомлення що Windows не вдалося встановити пристрій (драйвер), то потрібно поставити його вручну. Тут є два способи:

 1. Поставити драйвер з диска, який йде в комплекті. Там все просто, запускаємо диск і слідуємо інструкції. Так само з диска можна поставити утиліту. Але в ній немає особливої ​​необхідності.
 2. Завантажити драйвер (разом з утилітою) з сайту TP-Link і встановити.

Якщо ви вибрали другий варіант, то потрібно спочатку дізнатися апаратну версію адаптера. Там є V1 і V2. Вона вказана на упаковці:

Як дізнатися версію адаптера TP-Link TL-WN725N

У мене Ver: 2.0 (V2). Переходимо за посиланням: //www.tp-linkru.com/download/tl-wn725_V2.html

Якщо необхідно, міняємо апаратну версію адаптера (якщо у вас не V2).

Пошук драйвера для TP-Link TL-WN725N на офіційному сайті

Нижче, на вкладці "Драйвер" викачуємо драйвер для Windows.

Драйвер для TL-WN725N (Windows)

Там так само є окремий драйвер для Windows 10. Качайте найновіший.

Відкриваємо завантажений з сайту архів і запускаємо файл setup.exe . Установка дуже проста.

Установка драйвера TL-WN725N

В процесі установки буде вікно, в якому можна вибрати один з двох варіантів: встановлювати тільки драйвер, або ще утиліту. Вибирати вам. Через утиліту можна управляти Wi-Fi мережами, деякими настройками і запускати точку доступу. Але все це так само можна робити засобами Windows.

Установка драйвера і утиліти адаптера TP-Link

Після завершення установки бажано перезавантажити комп'ютер.

У диспетчері пристроїв повинен з'явиться адаптер TP-Link Wireless USB Adapter (до установки, в диспетчері пристроїв був адаптер з назвою самого чіпа, на якому побудований адаптер).

TP-Link TL-WN725N в диспетчері пристроїв Windows

Думаю, у вас все вийшло і все працює. Якщо немає - пишіть в коментарях.

Як роздавати Wi-Fi через Адапту TL-WN725N?

Точно так же, як і з допомогою решти адаптери і вбудовані Wi-Fi модулі. Нічого не відрізняється. Якщо до вашого комп'ютера підключений інтернет по кабелю, або через USB-модем, то ви можете роздати його на інші пристрої по Wi-Fi мережі за допомогою адаптера TP-Link TL-WN725N.

Якщо ви встановлювали фірмову утиліту, то можете через неї спробувати. Налаштовується там все на вкладці SoftAP.

Якщо немає, то пробуйте все налаштувати стандартними засобами. За інструкціями:

 • У Windows 10: через командний рядок, або мобільний хот-спот.
 • Точка доступу через командний рядок в Windows 7.
 • Або за допомогою спеціальних програм для настройки Soft AP.

Там багато інформації. Все докладно розписано і показано.

Можливі проблеми

Розглянемо найчастіші випадки, коли адаптер не працює, або з'являються якісь помилки.

Що робити, якщо:

 • TP-Link TL-WN725N не бачить мережу Wi-Fi? Якщо після установки, Windows як і раніше не бачить Wi-Fi мережі, але адаптер є в диспетчері пристроїв, то перевірте службу автонастройки WLAN. Або дивіться статтю що робити, якщо не працює Wi-Fi на ноутбуці (для ПК так само підходить).
 • Комп'ютер не може з'єднатися Wi-Fi мережі через TL-WN725N?  Тут вже проблема швидше за все не в адаптері, а в самій Windows, або точки доступу. Все залежить від помилки (яка з'являється в процесі підключення), і від того, підключається комп'ютер до інших мереж. Про рішення багатьох помилок і проблем я писав тут: чому ноутбук не вдалося підключитися до Wi-Fi.
 • Не встановлюється драйвер? Це дуже навряд чи, тому що драйвера є для всіх версій Windows. Спробуйте завантажити інший драйвер, або встановити з диска. Переконайтеся, що адаптер підключений до комп'ютера. Подивіться, блимає на ньому зелений індикатор. Якщо немає, то спробуйте підключити в інший USB-порт. Або до іншого комп'ютера.
 • Дуже низька швидкість по Wi-Fi?  Головне питання - наскільки низька? Яка швидкість на інших пристроях? Це дуже важливо. У будь-якому випадку, для нормальної швидкості і стабільної роботи, повинен бути хороший сигнал Wi-Fi. Проблема дуже тонка, і тут все нюанси не пояснити. Для початку з'ясуйте, в адаптері проблема, чи ні. Якщо в адаптері, то першим ділом оновіть драйвер. Можна спробувати більш стару версію. З диска, наприклад.

Питання / відповіді:

 • Чи буде TP-Link TL-WN725N працювати з телевізором? Швидше за все немає, так як всі телевізори зазвичай підтримують тільки оригінальні (фірмові) Wi-Fi модулі. Ось із супутниковим ресивером може працювати. Але знову ж, потрібно читати відгуки і т. Д. Немає ніякої гарантії, що все запрацює. Так само може заробити з Android приставками. Якщо в них є підтримка чіпа. У другій апаратної версії встановлений чіп Realtek RTL8188EUS.
 • Чи може цей адаптер роздавати Wi-Fi? Да може. Писав про це вище в статті.
 • Чи є драйвер для Mac OS і Linux? Так, на офіційному сайті все є.

Я постарався зібрати якомога більше корисної інформації по TP-Link TL-WN725N. Якщо будуть якісь нові популярні питання і моменти пов'язані з цим адаптером, то буду доповнювати статтю.

У коментарях ви завжди можете поділитись своїм досвідом, корисною інформацією, або задати питання.