Телефон на Android як Wi-Fi адаптер для комп'ютера

Телефон на Android як Wi-Fi адаптер для комп'ютера

Сьогодні в коментарях мені задали дуже цікаве питання. Чи можна в якості Wi-Fi адаптера для комп'ютера використовувати телефон на Android. Щоб телефон, або планшет був підключений до Wi-Fi мережі, і в режимі модема по USB кабелю передавав інтернет на стаціонарний комп'ютер. У якого немає Wi-Fi адаптера і відповідно немає можливості безпосередньо підключаться до бездротових мереж. І як виявилося - можна.

У мене чомусь ніколи не було такої необхідності, і я не цікавився цим питанням. Ще на кшталт з другої версії, на Android з'явився режим модему. І практично всі телефони та планшети можуть роздавати інтернет на інші пристрої по Wi-Fi, Bluetooth і по USB кабелю. Але як виявилося, Android пристрої можуть ділиться не тільки мобільним інтернетом (EDGE, 3G, 4G), але і Wi-Fi. А це значить, що з телефону можна зробити повноцінний Wi-Fi адаптер для ПК.

Android телефон в режимі Wi-Fi адаптера для комп'ютера

Це дуже корисна функція. Не рідко буває ситуація, коли після установки роутера, або покупки ПК немає можливості протягнути мережевий кабель до комп'ютера. А за допомогою цієї функції можна підключити його до інтернету. Нехай тимчасово, поки ви не купите звичайний Wi-Fi адаптер (що це таке я писав тут, а про те як вибрати адаптер, можете почитати тут).

Я все налаштував і перевірив на телефоні Samsung Galaxy J5. Знайшов тільки такий. Розумію, що на інших телефонах і планшетах, з іншою версією Android і оболонкою, настройки можуть трохи відрізняться. Але, думаю, не критично. Розберетеся. Або запитайте в коментарях, якщо не зможете знайти настройки.

Хочу ще додати, що підключення до Wi-Fi мережі через телефон працює дуже стабільно і швидко. Інтернет на комп'ютері "літає". У телефонах встановлюють хороші бездротові модулі (не на всіх, звичайно).

Підключаємо комп'ютер до Wi-Fi мережі через Android-пристрій в ролі адаптера

Спочатку раджу відключити мобільний інтернет на своєму телефоні. Просто вимкніть передачу даних через стільникову мережу. Це на всяк випадок. Щоб точно знати, що використовується підключення по Wi-Fi.

Звичайно ж, ваш телефон повинен бути підключений до Wi-Fi мережі.

Підключення до Wi-Fi мережі на телефоні для передачі інтернету на ПК

За допомогою USB кабелю підключаємо телефон до комп'ютера. Він буде працювати не тільки як адаптер, але ще і буде заражатися.

Wi-Fi адаптер для ПК з телефону по USB кабелю

На телефоні заходимо в налаштування, в розділ "Підключення", далі переходимо в "Точка доступу і модем" і включаємо "USB-модем" (загальний доступ до інтернет-підключення на цьому телефоні).

Режим Wi-Fi адаптера на Android

На комп'ютері відразу з'явиться доступ до інтернету через телефон.

Підключення комп'ютера до Wi-Fi через смартфон

З'явиться просто ще один мережевий адаптер. У мене Ethernet 4 (Remote NDIS based Internet Sharing Device). У вас може бути інший. Це не важливо.

Remote NDIS based Internet Sharing Device

Щоб перестати використовувати свій смартфон в якості Wi-Fi приймача, просто вимкніть функцію "USB-модем" в настройках, або відключіть телефон від комп'ютера.

Точно так само можна використовувати і планшет на Android.

Сподіваюся, ця стаття вам стала в нагоді. Обов'язково залишайте в коментарях свої відгуки.