Як обжати мережевий кабель без інструменту (викруткою)

Як обжати мережевий кабель без інструменту (викруткою)

У цій інструкції я покажу як обжати мережевий кабель LAN і виготовити інтернет кабель своїми руками без інструменту. Замість крімпер (спеціального інструменту для обтиску кручений пари в RJ-45) ми будемо використовувати звичайну викрутку. А для зачистки кручений пари - ніж.

У статті як обжати виту пару в RJ-45 я показував весь процес з використанням крімпер. І обіцяв підготуй керівництво по обтиску інтернет кабелю без обтискних кліщів. Тут все просто: якщо у вас вже є спеціальний інструмент, то всі ці інструкції вам швидше за все не потрібні, ви і так в темі. А якщо ви шукайте в інтернеті, як своїми руками виготовити мережевий кабель, то у вас крімпер швидше за все немає. І купувати ви його не збираєтеся, з тієї причини, що він вам просто не потрібен. Інструмент не дешевий, і купити його, щоб втиснути два коннектора - не найкраща ідея. Тому, можна все зробити за допомогою звичайної викрутки і ножа. Так, може вийде трохи колгоспно і не з першого разу, але вийде. Зате бюджетно і без сторонньої допомоги.

Нам знадобляться такі матеріали та інструменти:

  • Сам кабель кручена пара. Я взяв маленький шматочок, у вас же кабель повинен бути необхідної довжини. Купуйте трохи з запасом.
  • Коннектори RJ-45. Для виготовлення одного мережевого кабелю потрібно два коннектора. Але обов'язково купите більше. Конектор одноразовий. І якщо щось не вийде з першого разу, доведеться знову йти в магазин.
  • Викрутка, за допомогою якої ми будемо обжимати виту пару в коннектор RJ-45.
  • Ніж для зачистки кручений пари.
  • І бажано ще кусачки, щоб підрівняти проводки. Так само можна використовувати кусачки, які є зазвичай на плоскогубцях. Якщо у вас немає ні кусачок ні плоскогубців, то можна обрізати кабель ножицями, або ножем. Це не дуже просто правильно, але в крайньому випадку можна.

Ось такий набір у мене:

Інструменти і матеріали для створення інтернет кабелю своїми руками

Ніж у мене трохи великий для такої справи, але це неважливо. Головне, щоб гострий був 🙂

Як виявилося (дізнався про це в процесі написання статті), що є так звані безінструментального коннектори. Цікава штука. З їх допомогою можна виготовити інтернет кабель навіть без викрутки. Знадобиться тільки ніж для зачистки кабелю. Виглядають вони приблизно ось так (на фото коннектор фірми SUPR):

безінструментального коннектор

Як працюють: зачищаємо кабель і вставляємо його в коннектор. На самому коннекторе навіть є схема, куди який проводок вставляти. Потім просто защелкиваем його і кабель обжимается. Штука начебто не дуже популярна. Навіть не знаю, чи можна купити такий коннектор в звичайному магазині. Треба питати.

Перш ніж приступити до обтиску кручений пари за допомогою нашої викрутки, потрібно визначиться зі схемою, за якою ми будемо виготовляти кабель.

Схеми обтиску кабелю мережі LAN

Є два способи, якими можна виготовити інтернет кабель. Швидше за все вам потрібен перший спосіб, прямий обтиск. Розберемося докладніше.

1 Якщо вам потрібен кабель для підключення ноутбука, комп'ютера, телевізора, або іншої техніки до роутера, або модему, то вам потрібно виготовити кабель за цією схемою. Це прямий порядок обтиску. Найпростіший і найпоширеніший спосіб. Такий мережевий кабель, наприклад, йде в комплекті з маршрутизатором.

Є два способи обтиску: T568A і T568B. Я робив по схемі T568B, яку ви можете побачити нижче. Виходить, що обидва коннектора ми обжимаємо однаково.

Схема обтиску інтернет кабелю для роутера

2 Другий спосіб - кросовий, або перехресний. Такий кабель стане в нагоді для з'єднання безпосередньо двох комп'ютерів (без роутера).

Кросовий кабель своїми руками

Думаю, ви визначилися зі схемою. Більш докладно про це можете почитати в статті: кручена пара: що це? Схеми і способи обтиску кручений пари. Я буду робити простий кабель (прямий обтиск) за схемою T568B.

Обтиск кручений пари без інструменту (крімпер)

Якщо все необхідне у вас є, можна приступати до виготовлення кабелю. Постараюся показати всі максимально докладно і покроково.

1 Знімаємо зовнішню ізоляцію з кручений пари. Десь два сантиметри. Легенько ображати ізоляцію по колу і стягніть її. Тільки дивіться обережно, щоб не пошкодити ізоляцію самих проводів.

Зачистка кручений пари за допомогою ножа

2 Розправляємо проводки і виставляємо їх за кольором. За тією схемою, яку ви вибрали (фото вище). Бажано виставити їх так, щоб вони не перепліталися. У мене вийшло ось так:

Мережевий кабель для роутера без інструменту

3 Далі нам потрібно підрізати проводки. Залишити приблизно сантиметр. Я буду робити це за допомогою спеціальних кусачок для кабелю. Як я вже писав вище, можна обрізати їх за допомогою ножиць, або ножа.

Інструкція по обтиску кручений пари без крімпер

4 Перевіряємо чи правильно виставлені проводки по схемі, і вставляємо їх в коннектор. Сам коннектор RJ-45 тримаємо засувкою від себе. Як на фото нижче.

Виготовлення мережевого кабелю LAN своїми руками

Вставляємо проводки до упору. Вони повинні зайти повністю, і впертися в передню стінку коннектора.

5 Ще раз перевіряємо чи правильно зайшла кручена пара в коннектор, і приступаємо до обтиску. Беремо нашу викрутку (може у вас щось інше), і по черзі вдавлюємо контакти. Дивіться акуратно, щоб не пошкодити руку!

Обтиск кручений пари викруткою

Контакти потрібно вдавлювати сильно. Так, щоб вони пробили кабель. Сам контакт повинен не просто вирівнятися з корпусом коннектора, а бути трохи втопленим в корпус. Заняття не найпростіше. Я коли обжав кабель викруткою, то він насилу вставлявся в LAN порт роутера (але вже працював) після чого я ще дотиснув контакти за допомогою викрутки.

Після того, як я обжав кожен контакт, я ще клацнули фіксатор кабелю. Він просто вдавлюється всередину і притискаємо зовнішню ізоляцію.

Фіксація кручений пари в коннекторе RJ-45 за допомогою викрутки

Все готово. Робимо все те ж саме з іншого боку кабелю. У мене вийшло ось так:

Кабель для інтернету своїми руками без інструменту

Як бачите, самі контакти трохи пошкоджені викруткою. При обтиску за допомогою крімпер таких пошкоджень немає.

Я перевірив кабель підключивши з його допомогою ноутбук до маршрутизатора. Інтернет на ноутбуці з'явилася, а це значить, що все вийшло і працює. У мене вийшло виготовити мережевий кабель з першого разу. Навіть без спеціального інструменту, за допомогою звичайного ножа і викрутки. Сподіваюся, у вас так само все вийшло.

Що робити, якщо мережевий кабель не працює?

Може бути й таке. Але я б не поспішав відразу звалювати все на кабель. Цілком можливо, що проблема в маршрутизаторі, комп'ютері, або іншому пристрої яке ви підключаєте. Треба перевірити.

  • Підключіть за допомогою виготовленого кабелю інший пристрій. Якщо є можливість, перевірте пристрої підключивши їх іншим кабелем. Щоб переконається, що справа саме в мережевому кабелі, який ми тільки що обжав.
  • Обов'язково уважно перевірте послідовність проводів в коннекторе відповідно до схеми.
  • Якщо ви переплутали послідовність дротів, то відкусите коннектор і переробіть.
  • Якщо все за схемою, то візьміть викрутку, і Дожміть контакти на коннекторе. Цілком можливо, що немає контакту.

На цьому все. Пишіть в коментарях про свої результати, задавайте питання, і діліться порадами. Всім удачі!