Чи можна встановити в ноутбук Wi-Fi модуль 5 GHz, 802.11ac замість старого?

Чи можна встановити в ноутбук Wi-Fi модуль 5 GHz, 802.11ac замість старого?

У минулій статті писав про заміну Wi-Fi модуля в ноутбуці. Посилання на докладну інструкцію дам нижче. А сьогодні хотів би відповісти на один популярний питання - чи можна в ноутбуці замінити старий Wi-Fi модуль на новий з підтримкою діапазону 5 GHz і нового стандарту 802.11ac. Популярний і актуальне питання від власників старих і не дуже ноутбуків.

Необхідність в заміні бездротового модуля на більш сучасний найчастіше виникає після покупки дводіапазонного Wi-Fi роутера. Що це таке, я писав тут. Коли ми виявляємо, що наш ноутбук просто не бачить Wi-Fi мережу на частоті 5 ГГц. У той час, коли нові мобільні пристрої виявляють цю мережу і підключаються до неї. Більш того, швидкість підключення до інтернету на цих пристроях набагато вище, ніж на ноутбуці. Це зрозуміло, адже вони швидше за все працюють за стандартом 802.11ac, який підтримується тільки на частоті 5 GHz. А ноутбук підключається на частоті 2.4 GHz і в кращому випадку працює за стандартом 802.11n. Який вже вважається застарілим.

Раджу почитати: чому ноутбук, смартфон, або планшет не бачить Wi-Fi мережу 5 GHz.

Зараз подивився в інтернет-магазині, навіть не на всі нові моделі ноутбуків встановлюють Wi-Fi модулі з підтримкою 802.11ac і діапазону 5 GHz. В основному це бюджетні моделі. Я не кажу вже про ноутбуках, яким кілька років. Так, вони ще добре працюють і міняти їх немає сенсу (для багатьох), а ось Wi-Fi адаптер в них уже виходить застарілий, і не дозволяє підключатися до бездротових мереж, які працюють на новій частоті.

Якщо вас не влаштовує підключення на частоті 2.4 ГГц (найчастіше через швидкості), то є два варіанти:

  1. Купити зовнішній USB Wi-Fi адаптер з підтримкою діапазону 5 GHz і стандарту 802.11ac.

    5 GHz USB Wi-Fi адаптер для ноутбукаЄ nano адаптери (як на фото вище), які відмінно підходять для ноутбуків. Виступають за все на 1-2 сантиметри.

  2. Якщо перший варіант вам не підходить, то є ще одне рішення - заміна Wi-Fi модуля, який знаходиться всередині ноутбука.

    Заміна Wi-Fi в ноутбуці на 5 GHz і 802.11acКупуємо новий модуль, який з підтримкою стандарту 802.11ac і встановлюємо його в ноутбук. Замість старого модуля.

З першим варіантом все зрозуміло - купили адаптер, підключили в USB-порт, встановили драйвера (якщо необхідно), відключили в диспетчері пристроїв вбудований Wi-Fi адаптер і все готово.

А ось із заміною строєного модуля не все так просто. Але зате не потрібно підключати ніяких додаткових пристроїв. Нічого не стирчить і не займає USB-порт. Як у випадку з зовнішнім адаптером.

Нюанси вибору і установки Wi-Fi 802.11ac (5 GHz) модуля в ноутбук

Я чомусь раніше думав, що не можна просто так взяти, викинути з ноутбука старий Wi-Fi модуль, і поставити новий з підтримкою діапазону 5 GHz. Тому що потрібно міняти антени. Але як виявилося, я помилявся. Міняємо тільки сам модуль і ноутбук починає бачити і підключатися до Wi-Fi мереж на частоті 5 GHz. Перевірено!

Про вибір самого модуля і про те, як його замінити, я писав у статті як замінити Wi-Fi модуль в ноутбуці. Там все дуже детально.

Взагалі ніяких відмінностей і підводних каменів. Принаймні в моєму випадку.

Я встановлював модуль Intel Dual Band Wireless-AC 3160. Dual Band - значить двохдіапазонний. Може підключатися до мереж на частоті 2.4 GHz і 5 GHz. У мене ноутбук ще 2012 року, і там звичайно ж стояв звичайний модуль стандарту 802.11n. Зрозуміло, що ноутбук не бачив бездротові мережі на частоті 5 GHz.

Встановив новий бездротовий модуль:

Установка дводіапазонного AC 5G Wi-Fi модуля в ноутбук замість старого

І ноутбук без проблем знаходить і підключається до мереж в діапазоні 5 GHz. І працює по протоколу 802.11ac.

Як додати підтримку 802.11ac 5GHz в ноутбук

Ось такий невеликий апгрейд застарілого ноутбука. Тепер підключення до інтернету по Wi-Fi мережі працює набагато швидше, завдяки підтримці сучасного стандарту AC. Але як ми вже знаємо, покриття в діапазоні 5 GHz трохи гірше ніж в діапазоні 2.4 GHz. Це не проблема модуля, антен, або маршрутизатора. Це така особливість.

Не можу впевнено відповісти, що таку заміну можна зробити на всіх ноутбуках, так як їх дуже багато, різні конфігурації, вимоги, прив'язки до компонентів і т. Д. Але на своєму досвіді я переконався, що це цілком реально.

Якщо залишилися питання, чи є що додати - пишіть в коментарях.