Мережеві адаптери в диспетчері пристроїв Windows

Мережеві адаптери в диспетчері пристроїв Windows

У диспетчері пристроїв Windows є окремий розділ "Мережеві адаптери", в якому відображаються всі мережеві адаптери, які встановлені в системі. Найчастіше це мережева карта (LAN), Wi-Fi адаптер (WLAN), пристрої Bluetooth, і системні: TAP-Windows Adapter, Microsoft Virtual Wi-Fi, Microsoft Wi-Fi Direct, WAN Miniport і т. Д.

У цій статті я хочу розповісти про ці адаптери. За що вони відповідають і як працюють. Які мережеві адаптери повинні бути диспетчері пристроїв Windows. Як їх туди додавати і видаляти. Чому мережеві адаптери не відображаються в диспетчері пристроїв, що не видаляються, не працюють, не бачать Wi-Fi і інтернет. У тому ж диспетчері пристроїв ці адаптери нерідко відображаються з помилками. Наприклад, "код 31". Буває, що біля адаптера відображається знак оклику, стрілочка, або сама ікона прозора. Це означає, що в роботі цього пристрою є помилки, воно не працює належним чином, або відключено.

У мене розділ "Мережеві адаптери" в диспетчері пристроїв виглядає ось так (в Windows 10):Мережеві адаптери в диспетчері пристроїв Windows

Це на ноутбуці, в якому крім мережевої карти підключений Wi-Fi і Bluetooth модуль. На звичайному персональному комп'ютері, наприклад, або на ноутбуці де не встановлені драйвера на Wi-Fi і Bluetooth в цьому розділі може відображатися взагалі один адаптер - мережева карта (у мене це Realtek PCIe GBE Family Controller). Так як Windows практично завжди автоматично ставить драйвер на мережеву карту. Та й вона є майже в кожному системному блоці і ноутбуці. Хоча, зараз вже багато ноутбуків без мережевої карти.

Залежно від пристрою (ПК, ноутбук, планшет), встановленого в ньому заліза, драйверів, налаштувань і т. Д., Кількість мережевих адаптерів і їх назви можуть відрізнятися - це нормально. Наприклад: в одному ноутбуці встановлений Wi-Fi модуль (сама плата) Qualcomm Atheros, а в іншому Intel.

Стаття по темі:  чому в диспетчері пристроїв немає мережевого адаптера.

Давайте докладніше розглянемо кожен адаптер і розберемося, для чого він потрібен і як працює. Буду розглядати на прикладі адаптерів в своєму ноутбуці.

  1. Realtek PCIe GBE Family Controller - це мережева карта (LAN) від виробника Realtek (в моєму випадку). Вона потрібна для підключення до інтернету за допомогою мережевого кабелю, який підключається в Ethernet-порт на ноутбуці, або ПК. В її назві зазвичай є слова "PCI-E", або "Ethernet". Найпопулярніші виробники цих контролерів: Realtek, Qualcomm Atheros, Intel. Якщо цього адаптера немає в диспетчері пристроїв, значить він або не встановлено (або зламаний), або не встановлений драйвер. Детальніше про це читайте тут: який драйвер потрібен для мережевої карти (Ethernet-контролера).
  2. Intel (R) Dual Band Wireless-AC 3160 - це Wi-Fi адаптер. Через нього ми підключаємося до Wi-Fi мереж. На ноутбуках він як правило вбудований. А на ПК доводиться купувати і підключати USB, або PCI адаптер. Якщо у вас стаціонарний комп'ютер, то дивіться статтю як вибрати Wi-Fi адаптер для ПК. Слова, за якими можна визначити Wi-Fi адаптер: "WLAN", "Wireless", "AC", "Dual Band", "802.11". Виробники можуть бути різні: Intel, Atheros, Broadcom. Якщо такого адаптера в диспетчері пристроїв у вас немає, то він не підключений / зламаний / не встановлений драйвер. Дуже часто проблема з драйверами. Тому, вам може знадобиться стаття: як встановити драйвера на Wi-Fi адаптер в Windows 7.
  3. Bluetooth Device (personal area network) - ці адаптери відповідають не за роботу Bluetooth, а за організацію локальної мережі по Bluetooth, через різні протоколи. Їх може бути кілька. Якщо таких адаптерів немає, то у вас не підключений Bluetooth адаптер, він не налаштований, чи ви не налаштовували таку мережу. Може стане в нагоді: як включити Bluetooth на ноутбуці.
  4. TAP-Windows Adapter V9 - віртуальний мережевий адаптер Windows. Може використовуватися для різних завдань. Дуже часто він поваляється після настройки VPN, установки програм, які змінюють мережеві настройки.
  5. WAN Miniport - це системні адаптери, які потрібні Windows для підключення до інтернету через різні протоколи (PPTP, PPPoE, L2TP і т. Д.).

Дивимося скріншот:

Мережеві адаптери в Windows

Так само там може відображатися "Віртуальний адаптер Wi-Fi Direct (Майкрософт)", "Віртуальний адаптер розміщеної мережі (Майкрософт)", "Мережевий адаптер з налагодженням ядра (Майкрософт)". Все це системні адаптери, які потрібні для роботи певних функцій. Найчастіше це функція роздачі Wi-Fi через командний рядок, або мобільні хот-спот в Windows 10.

Як управляти мережевими адаптерами в Windows?

Можна натиснути на "Вид" і поставити галочку біля "Показувати приховані пристрої". Після цього з'являтися все відключені адаптери, які раніше були підключені і налаштовані.

Приховані мережеві адаптери в Windows

Якщо іконка біля адаптера не яскрава, а прозора, то він відключений і використовувати його не можна. Якщо біля іконки є значок у вигляді стрілочки, то це означає, що адаптер просто вимкнений. Щоб він почав працювати, нам потрібно його задіяти (Включити пристрій).

Включаємо мережевий адаптер в Windows 10

Біля адаптера так само може бути жовтий знак оклику. Це означає що адаптер працює неправильно. Натисніть на нього правою кнопкою миші і виберіть "Властивості". Там буде відображатися "Стан пристрою". Може бути повідомлення про помилку і код помилки, за яким можна знайти рішення.

Стан мережевого адаптера: не працює, не підключений, пристрій працює нормально

Натиснувши правою кнопкою миші на адаптер, можна оновити його драйвера, відключити, або видалити з системи. А так же відкрити властивості (як я показував вище) і змінити необхідні параметри на відповідних вкладках.

Налаштування мережевого адаптера через диспетчер пристроїв

Думаю, що немає сенсу розглядати всі властивості і параметри кожного адаптера, так і вони звичайно ж будуть відрізнятися.

У диспетчері пристроїв відображаються як фізичні адаптери (мережева карта, Wi-Fi модуль / адаптер), так і віртуальні адаптери та інші компоненти, які потрібні Windows для роботи різних функцій.

Можна відкрити параметри кожного адаптера, відключити його, видалити, оновити драйвера, подивитися стан, помилки і т. Д. Саме це я хотів показати в даній статті. Якщо у вас залишилися якісь питання, то задавайте їх у коментарях.