Чому на Android планшеті, або смартфоні не працює інтернет по Wi-Fi?

Чому на Android планшеті, або смартфоні не працює інтернет по Wi-Fi?

Дуже багато користувачів, при спробі підключити свій Android-смартфон, або планшет до Wi-Fi мережі, стикаються з безліччю різних проблем і помилок. У цій статті ми постараємося розібратися з проблемою, яка з'являється вже після підключення Android-пристрої до Wi-Fi. Коли на смартфоні, або тому ж планшеті не працює Wi-Fi. Точніше, не працює інтернет при підключенні по бездротовій мережі. Дуже популярна проблем.

Підключили свій смартфон до домашньої Wi-Fi мережі, або на роботі, підключення є, а інтернет не працює. Сайти в браузері не відкриваються, Google Play Маркет не працює, інші додатки, яким потрібен доступ в інтернет так само відмовляються працювати. Правда, бувають винятки, коли сайти в браузері наприклад відкриваються, а Play Маркет не працює, і відео в YouTube не чути. Як правило, значок Wi-Fi в таких випадках сірий, а не синій, як це повинно бути. Про це ми так само поговоримо.

Багато коли пишуть, що на смартфоні не працює Wi-Fi, мають введу саме те, що Android підключається до Wi-Fi, але нічого не вантажить. Якщо ваш мобільний пристрій не бачить жодної Wi-Fi мережі, або з'являються якісь помилки при підключенні, то це вже зовсім інша тема, про ці проблеми ми обов'язково поговоримо в інших стаття. Або, перевіряйте свій роутер, якщо він не роздає Wi-Fi. Зараз ми розглянемо саме той випадок, коли до Wi-Fi Android-смартфон підключається без проблем, але з'являються проблеми з доступом в інтернет.

Насправді, причин і рішень дуже багато. Вся складність ще в тому, що проблема може з'являтися як через якихось проблем в налаштуваннях самого планшета, або смартфона, так і з-за налаштувань роутера. Ми спочатку перевіримо чи правильно виставлені налаштування на самому мобільному пристрої, а якщо це не допоможе, то будемо міняти налаштування роутера.

Важливо! Для початку, переконайтеся, чи немає проблем з інтернетом на інших пристроях. Простіше кажучи, потрібно виключити проблеми на стороні роутера. Може бути, що якісь проблеми у провайдера, не налаштований роутер і т. Д. Більш детально дивіться в цій статті.

Android: не працює інтернет по Wi-Fi. Рішення проблеми на смартфоні

Якщо у вас планшет, то ці поради так само підійдуть.

1 Насамперед можна спробувати вимкнути / включити Wi-Fi на пристрої. Включити / виключити режим польоту. Перезавантажити смартфон. Іноді це допомагає.

2 Перевірка налаштувань проксі-сервера. Якщо на вашому смартфоні, у властивостях вашої бездротової мережі включений проксі-сервер, то інтернет працювати не буде . Потрібно перевірити, і якщо включений, то відключити ручну настройку проксі-сервера. Зайдіть в налаштування, де відображається список Wi-Fi мереж, і мережа, до якої ви підключені. Зазвичай, потрібно натиснути на потрібну мережу, і потримати. З'явиться меню, в якому потрібно вибрати щось типу Змінити мережу . Далі, швидше за все знадобиться встановити галочку біля пункту Додатково . Показуватиме встановлений проксі-сервера. Він повинен бути відключений. Дивіться скріншоти, у вас може трохи відрізнятись.

Рішення проблем з Wi-Fi на Android

Якщо там стоїть "вручну", то інтернет на телефоні працювати не буде.

3 Перевіряємо налаштування дати, часу, і часового поясу.  Це ті параметри, через які найчастіше за все не працює Play Маркет на Андроїд, значок Wi-Fi сірого кольору , і не працює інтернет в інших програмах.

На вашому телефоні, або планшеті, завжди повинні бути правильні настройки дати та часу. А ще, радять використовувати 24-годинний формат часу, якщо він у вас відключений. Обов'язково перевірте ці налаштування на своєму пристрої. Можна виставити автоматичне налаштування.

Сірий значок Wi-Fi на Android через дати і часу

Після правильного налаштування, Play Маркет починає працювати. Це перевірено.

4 Є такий додаток - «Freedom». Якщо воно у вас встановлено, то в самому додатку потрібно натиснути Стоп . А якщо ви його видалили, то встановіть назад, зайдіть в додаток, натисніть Стоп і тоді можна видалити. Сам з таким не стикався, і не перевіряв. Але, багато пишуть, що це допомагає. Інтернет починає працювати.

5 Установка автоматичного отримання IP.  Коли проблеми з IP, то Android зазвичай зовсім не вдається з'єднатися з Wi-Fi. Але, перевірити не завадить.

Відкрийте на пристрої налаштування Wi-Fi і зайдіть в властивості своєї мережі (як я показував вище). Встановивши галочку біля Додатково (можливо, у вас не потрібно це робити), ви побачите пункт Налаштування IPv4 , або щось в цьому роді. Там повинно бути виставлено автоматичне отримання IP - DHCP .

Чи не працює інтернет на Android: перевірка IP і DNS

6 Бачив відгуки, що багатьом допомагає установка статичних DNS-адрес . Цей спосіб допомагає в тих випадках, коли у вас на смартфоні, або планшеті сірий значок Wi-Fi, замість синього, і не працює Маркет. Так само, можуть відкриватися не всі сайти.

Зайдіть у властивості потрібної Wi-Fi мережі, як я показував вище. Встановіть галочку Додатково (якщо необхідно) і знайдіть пункт Налаштування IPv4 (у вас може трохи відрізнятись). Потрібно вибрати пункт Вручну , і знайти поля DNS1 , і DNS2 . У них пропишіть такі адреси:

8.8.8.8

8.8.4.4

Ось так:

Задаємо статичні DNS на смартфоні, або планшеті

DNS можна змінити і в настройках роутера, якщо вам так буде простіше.

7 Можна ще зробити повне скидання налаштувань вашого Андроїд-пристрої . Якщо вам не лінь налаштовувати його заново, встановлювати додатки і т. Д. Але, якщо нічого не допомагає, то скидання потрібно робити, це може вирішити проблему з інтернетом.

8 Оновлення.  У коментарях поділилися незвичайним радам, який допоміг позбутися проблеми з Wi-Fi на Android. Рішення дійсно дуже дивне, але спробувати можна.

Потрібно в настройках телефону, в якості основної пам'яті вибрати вбудовану пам'ять телефону , а не SD карту. Не можу конкретно підказати, де це можна зробити на вашому смартфоні. Може у вас взагалі немає такої функції. Але подивіться десь в настройках, в розділі "Пам'ять".

Змінюємо настройки роутера, якщо не працює інтернет на смартфоні (планшеті)

Нагадаю ще раз, що інтернет від вашого роутера повинен працювати, на інших пристроях. Якщо він взагалі не працює, ні на одному пристрої, то потрібно налаштовувати роутер. Android тут ні до чого. В основному, поради які я напишу нижче, допомагають в тих випадках, коли смартфон взагалі не бачить Wi-Fi мережу, або не вдалося підключитися до неї. До речі, перед налаштуванням можна спробувати просто перезавантажити роутер.

1 Спробуйте змінити канал в налаштуваннях свого роутера. Дуже часто, саме через каналу з'являються проблеми з підключенням до Wi-Fi. По цій темі є докладна стаття: //help-wifi.com/sovety-po-nastrojke/kak-najti-svobodnyj-wi-fi-kanal-i-smenit-kanal-na-routere/. Ви можете навіть не шукати вільний канал (це довго), а просто встановити якийсь статичний, наприклад - 6. У статті за посиланням, я показував як змінити канал на різних роутерах.

2 На тій же сторінці, де можна змінити канал, як правило можна змінити регіон. Знаходяться ці настройки зазвичай на сторінці з налаштуваннями Wi-Fi мережі. Встановіть свій регіон в налаштуваннях.

Android: не працює Wi-Fi

3 Тут же можна спробувати змінити режиму роботи бездротової мережі. Ці настройки є на будь-якому роутере. Можете спробувати різні варіанти. Наприклад, поставити n only .

Рішення проблем з інтернетом на Андроїд

Тут вже потрібно експериментувати. Не забувайте зберігати налаштування, і перезавантажувати роутер.

Задавайте питання, діліться своїми порадами і рішеннями в коментарях!