Проблема адаптера бездротових мереж або точки доступу. Як виправити помилку?

Проблема адаптера бездротових мереж або точки доступу. Як виправити помилку?

Засіб діагностики мереж Windows непогано вміє виявляти різні проблеми, але практично зовсім не вміє їх виправляти. Так коли ми стикаємося з якимись проблемами в процесі підключення до інтернету через бездротову мережу і запускаємо діагностику неполадок, то з великою ймовірністю побачимо помилку "Проблема адаптера бездротових мереж або точки доступу" зі статусом "Виявлено" і жовтим знаком оклику значком. А як усунути цю помилку - не зрозуміло. Та й з опису самої проблеми не ясно в чому конкретно причин. У Wi-Fi адаптер на комп'ютері, або на стороні точки доступу (роутера). Як би і там і там може бути що завгодно, але це вже нам доведеться з'ясовувати самим.

Як ми вже з'ясували, ця помилка з'являється в результаті запуску засобу діагностики в Windows 7, Windows 8, або Windows 10. Але просто так ми зазвичай засіб діагностики не запускаємо, швидше за все виникла якась проблема з підключенням до Wi-Fi мережі. І швидше за все це помилка Windows не вдалося підключитися до Wi-Fi в Windows 7 або Неможливо підключитися до цієї мережі в Windows 10. Після чого вилізла помилка "Проблема адаптера бездротових мереж або точки доступу".

Проблема адаптера бездротових мереж або точки доступу

Або ж може бути проблема, коли Wi-Fi на ноутбуці відключений і Windows не знаходить ні одну мережу. У будь-якому випадку нам потрібно з'ясувати в чому причина і усунути її. Не важливо, причина на стороні адаптера в ноутбуці або ПК, або ж на стороні маршрутизатора. Разом з цією помилкою так само може з'являтися помилка Бездротовий зв'язок відключена.

Як виправити помилку бездротового адаптера або точки доступу в Windows 10/8/7?

Важливо! Для початку я раджу переконатися, що немає ніяких проблема на стороні точки доступу. В даному випадку точка доступу - це роутер, який роздає Wi-Fi мережу. Це так само може бути телефон в режимі модему, або інший комп'ютер, на якому запущена роздача Wi-Fi мережі. Як це зробити: якщо інші пристрої підключаються до цієї мережі без проблем і інтернет на них працює, то швидше за все причина на нашому комп'ютері (в адаптері бездротових мереж), а не в точці доступу. Якщо інтернет не працює / не підключаються всі пристрої, тоді потрібно вирішувати неполадки з маршрутизатором. Думаю, вам стане в нагоді ця стаття: роутер перестав роздавати інтернет. Як знайти причину і усунути її?

Якщо роутер ваш - обов'язково перезавантажте його. Вимкніть на хвилину-дві і включіть знову. Якщо ж роутер і відповідно бездротова мережа не ваша, то потрібно розуміти, що можливо ваш пристрій може бути заблоковано на стороні точки доступу. Навіть якщо інші пристрої до цієї мережі підключаються. У такому випадку потрібно перевір, підключається чи ноутбук (на якому виникла ця помилка) до інших мереж. Якщо не вдалося підключитися з тими ж помилками, то значить причина в ноутбуці (в системі Windows). Далі я приведу кілька рішень пов'язаних саме з адаптером бездротової мережі.

1

Видаляємо параметри Wi-Fi мережі

Найпростіше рішення, яке часто є дуже ефективним - видалити / забути Wi-Fi мережу і підключитися до неї заново. У Windows 10 потрібно відкрити "Параметри" і перейти в розділ "Мережа та Інтернет" - "Wi-Fi". Відкрити "Управління відомими мереж".

Рішення проблеми адаптера бездротової мережі в Windows 10

Далі просто натискаємо на мережу з підключенням до якої у нас виникли проблеми (якщо вона є в списку) і натискаємо "Забути".

Проблема Wi-Fi мережі в Windows 10

Більш докладна інструкція доступна за цим посиланням. І якщо у вас Windows 7 - Видаляємо Wi-Fi мережу на Windows 7.

Після цієї процедури пробуємо підключитися до бездротової мережі.

2

Перевстановлення адаптера бездротової мережі

Якщо Windows пише, що проблема адаптера бездротових мереж - значить потрібно перевстановити цей адаптер. Зробити це не складно. Як варіант - видалити його в диспетчері пристроїв. Після чого він буде заново виявлений і встановлений. Але відразу хочу попередити, що можливо адаптер не буде встановлено автоматично. Особливо в Windows 7. У будь-якому випадку, я рекомендую завантажити драйвер для вашого Wi-Fi адаптера і вже після цього видаляти його в диспетчері пристроїв. Хоча, так як інтернет у вас на комп'ютері швидше за все не працює, то завантажувати все рівно доведеться з іншого пристрою.

Диспетчер пристроїв можна відкрити командою devmgmt.msc через вікно "Виконати" (відкрити можна сполучення клавіш Win + R).

На вкладці "Мережеві адаптери" натискаємо правою кнопкою на адаптер бездротової мережі і в меню вибираємо "Видалити".

Перевстановлення адаптера бездротових мереж

Тільки видаляємо саме бездротової адаптер, а не мережеву карту. В його назві зазвичай є слова "Wireless", "AC", "Dual Band", "802.11".

Для початку можна видалити залишивши програми драйверів (не ставити галочку). Якщо не спрацює - видалити ще раз встановивши галочку біля "Видалити програми драйверів для цього пристрою".

Помилка адаптера бездротової мережі в Windows 7

Не забудьте після цього виконати перезавантаження комп'ютера.

3

Оновлення драйвера бездротового адаптера

Потрібно завантажити останню версію драйвера для Wi-Fi адаптера встановленого в нашому ноутбуці або ПК і встановить його. Можна, звичайно, запустити оновлення через диспетчер пристроїв в Windows (автоматичний пошук), але система швидше за все просто "скаже", що драйвер не потрібно оновлювати він найновіший і взагалі найкращий у світі 🙂

Оновлення драйверів при проблемі з адаптером бездротових мереж

Як завжди, все доведеться робити вручну. Якщо у вас ноутбук - драйвер можна завантажити з сайту виробника ноутбука. Тільки строго для своєї моделі і встановленою Windows. Якщо ПК - то до нього швидше за все підключений USB-адаптер, або PCI. У цього адаптера теж є модель і виробник. На сайті виробника є можливість завантажити останній драйвер. Кілька статей на цю тему:

  • Як встановити драйвера на Wi-Fi адаптер в Windows 7
  • Оновлення (установка) драйвера на Wi-Fi в Windows 10
  • Як дізнатися "ВД обладнання" Wi-Fi адаптера, визначити виробника, модель і знайти драйвер?

Після завантаження драйвера просто запустіть його установку. Зазвичай це файл Setup.exe.

4

Скидання налаштувань мережі

Щоб не лазити в настройках системи і не перевіряти різні параметри IP і т. Д., Можна просто зробити скидання мережі. Інструкція для Windows 7 і Windows 8 - за цим посиланням. Для Windows 10 дивіться тут.

5

Перевірка / перезапуск служби DHCP-клієнт

Потрібно відкрити "Служби" (через пошук в Windows 10, або виконавши команду services.msc в вікні "Виконати" (Win + R)). Далі знаходимо службу DHCP-клієнт (одна з перших), натискаємо на неї правою кнопкою миші і вибираємо "Запустити знову".

Рішення помилки адаптера бездротових мереж або точки доступу в Windows 10

Так само бажано відкрити її властивості і перевірити, чи встановлений тип запуску "Автоматично".

Там же знаходимо і перевіряємо чи запущена (і перезапускаємо) службу "Служба автоналаштування WLAN".

Перезапуск служби WLAN

З цією службою нерідко виникають різні проблеми. В тому числі при її запуску. Залишу посилання на окрему інструкцію: Служба автоналаштування WLAN. Що це, і як включити в Windows.

Друзі, все як завжди: вдалося позбутися від помилки "Проблема адаптера бездротових мереж або точки доступу" - розкажіть в коментарях як ви це зробили і яке рішення вам допомогло. Якщо немає - докладно опишіть свою проблему. Прикріпіть скріншоти (у нас є така можливість в коментарях). Всім обов'язково відповім і допоможу.