Як зайти в налаштування роутера? Відкриваємо сторінку з настройками будь-якого роутера

Як зайти в налаштування роутера? Відкриваємо сторінку з настройками будь-якого роутера

Якщо ви хочете самостійно налаштувати Wi-Fi роутер, змінити пароль, назву своєї бездротової мережі, або інші настройки, то в будь-якому випадку, вам спочатку потрібно буде зайти в налаштування роутера. В панель управління, де можна буде задати потрібні параметри. Відразу хочу сказати, що це зовсім не складно. Не важливо, яка у вас модель роутера і який виробник (Tp-Link, D-Link, Asus, Linksys, Zyxel, і т. Д.), По цій інструкції ви зможете зайти в панель управління. Принцип роботи всіх роутерів практично однаковий, а це значить, що доступ до налаштувань ми можемо отримати по одній і тій же інструкції. Так, там є деякі нюанси, ми їх обов'язково розглянемо.

Роутер, це таке собі самостійний пристрій, яке працює на своєму програмному забезпеченні. І доступ до нього можна пучити тільки з мережевого кабелю (в більшості випадків). У багатьох виникає питання, що ж за диск йде в комплекті з роутером, драйвера? Ні, там не драйвера. Для роутера взагалі не потрібні драйвера. На диску як правило знаходиться спеціальна утиліта, за допомогою якої можна провести швидке налаштування маршрутизатора. Але, я б радив налаштовувати роутер через настройки, в які можна зайти через браузер. І як я вже писав вище, зробити це дуже просто.

Ми розглянемо два способи: доступ до панелі управління з мережевого кабелю, з комп'ютера, або ноутбука, і доступ до налаштувань по Wi-Fi з мобільних пристроїв (або так само з комп'ютера). Я раджу для цієї справи використовувати мережевий кабель і комп'ютер. Але, якщо такої можливості немає, то змінити якісь налаштування, або навіть повністю налаштувати маршрутизатор можна і з телефону, планшета, або ноутбука по Wi-Fi. Якщо ж ви хочете оновити прошивку, то по Wi-Fi цього робити не можна.

Інструкції для конкретних виробників роутерів:

Інструкція для роутерів TP-link

Інструкція по входу в настройки на роутерах D-Link

Вхід в панель управління на Asus

Інструкція для роутерів ZyXEL

Для пристроїв компанії Linksys

Стаття для Tenda

Для роутерів Netis

Як зайти в налаштування роутера з комп'ютера

Бачив багато статей, де описують якісь складні дії, які потрібно виконати з самого початку (перевірка налаштувань мережі, отримання IP адреси роутера через командний рядок). Це робити не потрібно, принаймні поки. Спочатку потрібно спробувати зайти в налаштування. Якщо не вийде, то тоді вже будемо дивитися можливі причини. Навіщо забивати собі голову непотрібною дурницею.

Підключаємо комп'ютер до роутера

Беремо мережевий кабель, який як правило йде в комплекті з роутером (можна використовувати свій кабель) і підключаємо один кінець до гнізда вашого стаціонарного комп'ютера, або ноутбука. Фото для наочності:

Підключаємо комп'ютер (ноутбук) до роутера

Другий кінець мережевого кабелю підключаємо до роутера в один з 4 (як правило) LAN роз'ємів. Вони жовті. Для прикладу:

Підключаємо мережевий кабель до роутера в LAN

Як правило, доступ до налаштувань можна отримати за адресою 192.168.1.1, або 192.168.0.1. Адреса конкретно вашого роутера і логін з паролем, які знадобляться далі, можна подивитися на самому роутері. Зазвичай, вони написані знизу на наклейці. Так само там може бути адреса був призначений додатковий типу tplinkwifi.net. Для прикладу:

IP адреса для входу в настройки роутера

Роутер потрібно включити. Далі на комп'ютері відкриваємо будь-який браузер. Можна навіть Internet Explorer, у мене Opera. Що б зайти в налаштування, нам в адресному рядку браузера потрібно написати IP-адреса роутера 192.168.1.1 , або  192.168.0.1 , і перейти по ньому натиснувши кнопку Enter . З'явиться вікно із запитом імені користувача та пароля. Знову ж, за замовчуванням, як правило, використовується admin і admin . Цю інформацію ви так само можете побачити знизу пристрою.

Якщо ви міняли логін і пароль для входу в настройки (не плутати з паролем на Wi-Fi мережу), то потрібно вказувати їх. А якщо ви їх забули, то доведеться робити скидання налаштувань роутера (стаття на прикладі Tp-Link), і налаштовувати його заново.

Якщо ви не можете знайти IP-адресу, логін і пароль свого роутера, то пробуйте перейти спочатку за адресою 192.168.1.1, а потім по 192.168.0.1. Логін пробуйте admin, як і пароль. Ще, поле пароль спробуйте залишити порожнім, або вказати 1234.

Поставили потрібні параметри і натискаємо кнопку Вхід в систему , або просто Вхід , не важливо. Саме вікно у вас може виглядати інакше, це так само не важливо.

Вхід в панель управління через браузер

Якщо все добре, то ви побачите налаштування свого роутера.

Налаштування Tp-Link

Якщо немає, то зараз постараємося з'ясувати в чому може бути проблема. Прокрутіть сторінку нижче.

Заходимо в панель управління з Wi-Fi: з телефону, планшета, ноутбука

Якщо у вас наприклад немає мережевого кабелю, або під рукою немає жодного комп'ютера, а потрібно зайти в налаштування маршрутизатора, то можна використовувати для цього підключення по Wi-Fi.

Один важливий момент: при з'єднанні по Wi-Fi, а не з мережевого кабелю, можна абсолютно так само внести якісь настройки, або навіть налаштувати новий маршрутизатор. Але, ні в якому разі не оновлюйте програмне забезпечення вашого маршрутизатора. Цим ви можете просто його зламати. Прошивати тільки при підключенні по кабелю. Інструкції для Tp-Link і для D-Link.

В принципі, все робимо так само як я описував вище, починаючи з моменту, коли запускаємо браузер, переходимо по IP-адресою роутера і т. Д. Відмінність лише в тому, що підключаємося ми до Wi-Fi мережі роутера, який нам потрібно налаштувати , а не по кабелю. Беремо наш телефон, ноутбук, або планшет, і підключаємо його до Wi-Fi (якщо він не підключений). Якщо ви наприклад хочете підключиться до нового роутера, тобто буде мати стандартну назву, і буде незахищеною.

Я покажу на прикладі входу в панель управління з планшета. Точно так же, як і на комп'ютері, відкриваємо будь-який браузер і переходимо по IP вашого рутера (192.168.0.1, або 192.168.1.1). Вказуємо дані для входу.

Налаштування маршрутизатора на планшеті

Мають відкритися настройки.

Налаштування TP-Link на мобільному

Ось і все, як бачите, все дуже просто. Якщо щось не виходить, задавайте питання в коментарях.

Чи не заходить в настройки: можливі причини і рішення

Більш детально про цю проблему я писав в статті Що робити, якщо не заходить в налаштування роутера на 192.168.0.1 або 192.168.1.1 ?. Але, так як проблема, коли настройки роутера не відчиняються і не виходить зайти на адресу 192.168.0.1 і 192.168.1.1 дуже популярна, то думаю, що ця інформація зайвою точно не буде. Давайте розглянемо найпопулярніші проблеми:

При спробі перейти на IP-адресу 192.168.0.1, або 192.168.1.1 з'являється помилка сторінка не доступу, або не вдалося відкрити сторінку.

Помилка в браузері при спробі зайти в налаштування маршрутизатора

Це означає, що комп'ютер не може з'єднатися з роутером. Не важливо, по кабелю, або по Wi-Fi. В першу чергу перевірте, чи є підключення. Подивіться на панель повідомлень (в правому нижньому кутку), на статус з'єднання. Якщо ви підключені по кабелю, то там повинен бути намальований комп'ютер, він може бути з жовтим значком, це нормально. Якщо підключаєтеся по Wi-Fi, то там повинна бути просто біла мережу (рівень мережі). Вона так само може бути з жовтим знаком оклику значком.

Способи вирішення:

  • Потрібно перевірити мережеві настройки на комп'ютері. Можливо, у вас там в налаштуваннях локальної мережі (при підключенню по кабелю), або бездротової (підключення по Wi-Fi), задані якісь статичні настройки IP, або інших параметрів. Потрібно виставити автоматичне отримання IP і DNS. Про це я вже докладно писав у статті перевірка налаштувань локальної і бездротової мережі в Windows.
  • Якщо підключення по кабелю, то потрібно спробувати замінити його. Уже не раз зустрічав випадки, коли проблема була саме в кабелі. Або підключіться по Wi-Fi.
  • Якщо у вас на комп'ютері є Wi-Fi, а ви з'єднуєтеся по кабелю, то потрібно повністю відключити Wi-Fi. І навпаки при підключенні по бездротовій мережі, кабель відключаємо.
  • У разі, якщо нічого не допомагає, робіть скидання налаштувань роутера до заводських, можливо, в ньому задані каике нестандартні налаштування з'єднання.
  • Так само, не потрібно виключати поломку самого маршрутизатора. Буває й таке.

Невірний логін / пароль. Або нічого не відбувається після натискання кнопки Ввійти.

Може бути і така проблема. Перейшли за адресою, з'явилося вікно із запитом даних, ви їх вказали, але з'являється помилка, що невірно вказані дані для входу, або сторінка просто перезавантажується.

Способи вирішення:

  • Спробуйте різні варіанти пари логін / пароль. Admin і admin, спробуйте залишити обидва поля порожніми, або тільки пароль. Спробує вказати пароль тисячі двісті тридцять чотири.
  • Спробуйте зайти з іншого браузера.
  • Швидше за все доведеться робити скидання налаштувань маршрутизатора (посилання давав вище).

Післямова

Є дуже багато виробників, і ще більше моделей різних роутерів. І практично у кожного свої нюанси щодо налаштувань. Але, сам процес входу в панель управління у всіх практично однаковий. Сподіваюся, що ця інструкція допомогла вам потрапити в налаштування свого роутера. Якщо виникли якісь проблеми, пишіть в коментарях, будемо розбиратися разом.