Як телевізор підключити до інтернету?

Як телевізор підключити до інтернету?

Ще не так давно я підключав до свого телевізора 16-бітну ігрову приставку (замість звичайної антени), не знав що взагалі таке інтернет, і навіть подумати не міг, що вже через 10 років до самого телевізору потрібно буде підключати інтернет. До того ж не обов'язково по кабелю, адже зараз в більшості телевізорів вже є вбудований Wi-Fi. Так, технології розвиваються дуже швидко. Зараз телевізор з Smart TV може навіть в якійсь мірі замінити комп'ютер.

Помітив, що багато користувачів після покупки сучасного телевізора відразу задаються питанням підключення до інтернету. Правда, не у всіх це виходить. Чому, розповім в цій статті. Так само розглянемо основні способи, за допомогою яких можна підключити інтернет до телевізора. Дам відповідь на дуже популярне питання: "що робити, якщо в телевізорі немає Smart TV". Але ви хочете, щоб на ньому була можливість дивитися YouTube, відео через інтернет, встановлювати якісь додатки, користуватися браузером і т. Д. А так же постараємося з'ясувати, які можливості надає функція Smart TV після того, як телевізор отримує доступ до інтернету .

Якщо я не помиляюся, то перший телевізор з Smart TV і відповідно з можливістю підключення до всесвітньої мережі з'явився у мене в 2013 році. Це був LG, ще зі старою системою. Зараз у LG своя OS на всіх телевізорах, називається вона webOS. Кілька років тому я купив телевізор Philips. На ньому вже встановлена ​​система Android TV, є вбудований Wi-Fi і LAN-вхід. На телевізорах Samsung своя якась система Smart TV. У мене такого телевізора не було. Я не сильний фахівець з Smart телевізорів, але ніби як телевізори LG зі своєю webOS зараз кращі на ринку. У плані зручності, швидкості роботи, функціональності і т. Д. Але це не точно 🙂 Та й сьогодні не про це.

Який телевізор можна підключити до інтернету?

Інтернет можна підключити тільки до телевізора зі Smart TV . Тут все зрозуміло і логічно. Якщо у вас телевізор без Smart TV, то інтернет йому взагалі не потрібен. Так як там немає додатків, за допомогою яких можна дивитися відео, відкривати сайти і т. Д.

Є моделі телевізорів без Смарт ТВ, але з LAN входом. Під мережевий кабель. І ніби як до телевізора можна підключити інтернет по кабелю від маршрутизатора, але навіщо, якщо він без смарт функцій. На таких моделях LAN-порт дійсно використовується для підключення до маршрутизатора. Але не для доступу до інтернету, а для перегляду фото, відео та прослуховування музики з пристроїв в локальній мережі за технологією DLNA.

Детальніше про це можна почитати в статті: навіщо LAN роз'єм на телевізорі (LG, Samsung, Sony).

Чи є підтримка Smart TV?

Якщо ви самі вибирали і купували телевізор, то ви повинні знати, є в ньому Smart TV, чи ні. Якщо не знаєте, то можете подивитися на коробці, там зазвичай вказані всі основні характеристики.

Якщо на коробці не написано, чи її немає, то зверніть увагу на пульт. Там повинна бути кнопка виклику меню Смарт ТВ. Зазвичай вона так і підписана. На телевізорах Philips, наприклад, на цій кнопці намальована ікона у вигляді будиночка. На Samsung - кнопка з різнобарвним ромбиком.

Перевірка наявності Smart TV на пульті телевізора для підключення до інтернету

Якщо все ще не вдалося з'ясувати, у вас Smart телевізор, чи ні, то подивіться його характеристики на офіційному сайті, або в інтернет-магазині (бажано популярному). Просто напишіть в рядку пошуку Яндекс, або Google модель свого телевізора. Наприклад: LG 32LN575U.

Відкриваємо офіційний сайт, або якийсь інший популярний ресурс.

Перевіряємо характеристики телевізора (чи є Смарт ТВ)

Дивимося характеристики:

Підтримка Smart TV і підключення до інтернету

Таким чином можна перевірити абсолютно будь-який телевізор: Samsung, Sony, LG, Philips, Panasonic і т. Д. Якщо у вас телевізор з Smart TV, значить його точно можна підключити до інтернету. Потрібно тільки вибрати спосіб підключення: Wi-Fi, або LAN.

Що робити, якщо немає Smart TV?

Дуже часто зустрічаю питання пов'язані з підключенням до інтернету телевізорів, в яких немає Смарт ТВ. Чи можна на таких моделях як-то користуватися інтернетом? Ні, не можна. Вище я вже писав чому.

Але рішення є - Smart приставка для телевізора. Це невеликий пристрій, що підключається до телевізора по HDMI кабелю і просто виводить на нього картинку. Сама приставка працює на Android. Простіше кажучи, у вас телевізор перетворюється в такий великий планшет. Як правило, виробники Smart TV приставок розробляють зручний інтерфейс управління і оптимізують Android саме для великого екрану.

Як підключити до інтернету телевізорі якщо на ньому немає Smart TV

Таких приставок в продажу зараз дуже багато. Маленькі і великі, потужні і не дуже, з підтримкою 4k і без. Ціни на них не високі. Найпопулярніша - Xiaomi Mi Box 3 (з підтримкою 4K). Дійсно класне пристрій. Можливо, краще за ті ж гроші купити телевізор з більшою діагоналлю, але без Smart TV і окремо докупити приставку, ніж купувати ТВ з функцією Smart. Так, може не так зручно користуватися, але швидше за все ця приставка буде працювати стабільніше і швидше вбудованого Smart TV. По крайней мере, Android TV на моєму Філіпсе дуже гальмує, глючить і зависає.

Є ще MAG 410, Dune HD Neo 4K, OzoneHD і інші. Вибір дуже великий. Купуємо приставку, підключаємо її до телевізора, а до самої Smart-приставці підключаємо інтернет по Wi-Fi, або за допомогою мережевого кабелю. Так як там Android, то проблем бути не повинно.

Якщо телевізор зі Smart TV, то підключаємо інтернет безпосередньо через Wi-Fi або кабель

З підключенням до інтернету через кабель все більш менш зрозуміло. Нам потрібен звичайний мережевий кабель (вита пара), який можна купити, або виготовити своїми руками по моїй інструкції: як обжати виту пару в RJ-45.

Далі один конц кабелю ми підключаємо до Рутер, або модему, а другий кінець в LAN-порт (Network) на телевізорі.

Підключення інтернету до телевізора через кабель

Якщо ваш роутер налаштований і роздає інтернет на інші пристрої, то на телевізорі інтернет має запрацювати автоматично. Можете в налаштуваннях відкрити розділ "Мережа", або щось в цьому роді, щоб переглянути статус підключення. Якщо автоматично не запрацює, то необхідно вибрати в налаштуваннях дротове підключення (дротова мережа). Це вже залежить від виробника телевізора і встановленої в ньому системи Smart TV.

На цю тему я вже написав кілька інструкцій:

  • Як підключити телевізор LG до інтернету через кабель (LAN)?
  • Як підключити телевізор Philips до інтернету з мережевого кабелю (LAN), через роутер
  • Підключення телевізора Samsung Smart TV до інтернету з мережевого кабелю

Там все дуже докладно показано.

Що робити, якщо немає роутера / модему, а тільки кабель від провайдера?  Якщо ваш інтернет-провайдер використовує тип підключення "Динамічний IP" (DHCP), або "Статичний IP", то можна підключити інтернет-кабель безпосередньо до телевізора. Все повинно працювати. Якщо підключення через "Статичний IP", то у властивостях підключення на телевізорі потрібно вручну прописати адреси, які надає інтернет-провайдер.

Якщо ж підключення з логіном і паролем (PPPoE, L2TP, PPTP), то підключити інтернет можна тільки через маршрутизатор. Таке підключення на телевізорі налаштувати не вийде.

Підключення через Wi-Fi

Теж нічого складного. Просто бувають телевізори без Wi-Fi. Коли немає вбудованого модуля, але можна підключити зовнішній USB-адаптер. Чи не звичайний, як до стаціонарного комп'ютера, а фірмовий. Від того ж виробника, що і телевізор.

Ви можете відразу зайти в налаштування і спробувати підключити телевізор через Wi-Fi. Там потрібно тільки вибрати свою бездротову мережу зі списку і ввести пароль. На фото нижче телевізор Philips з Android TV.

Інтернет на телевізорі через Wi-Fi

Якщо ви там не знайдете налаштувань бездротової мережі, або з'явиться помилка типу "Для підключення до мережі перевірте кабель мережі або ключ Wi-Fi", то це означає, що у вашому телевізорі немає вбудованого Wi-Fi приймача. Потрібно або підключати інтернет через кабель, або шукати і купувати фірмовий USB-адаптер. Який підійде саме для вашої моделі. Є ще один варіант, про який я писав тут: як телевізор без Wi-Fi підключити до інтернету через Wi-Fi.

Краще, звичайно, знайти характеристики свого телевізора на офіційному сайті виробника і подивитися, чи є в ньому Wi-Fi, або чи підтримує він зовнішні адаптери (і які). Можете слідувати інструкціям на початку статті (де ми дивилися наявність функції Smart TV).

Інструкції по темі:

  • Як підключити телевізор LG Smart TV до інтернету по Wi-Fi через роутер?
  • Як підключити до інтернету по Wi-Fi телевізор Philips на Android TV? (Для телевізорів Sonу теж підійде).

На нових телевізорах LG з webOS до Wi-Fi можна підключиться в настройках, в розділі "Мережа".

Підключення телевізора LG Smart TV до інтернету через WiFi

На інших телевізорах, в тому числі на Samsung настройки виглядають приблизно так само. Там все на російській, або українською - розібратися не складно.

висновки

Підключити свій телевізор до інтернету не складніше, ніж підключити той же смартфон, або планшет. Як і на інших пристроях, часто з'являються різні неполадки і помилки. Наприклад, телевізор не бачить потрібну бездротову мережу, з'являється помилка при підключенні, відключається від мережі, або не хоче підключаться автоматично після включення. Якщо ви з чимось таким зіткнулися, то пишіть в коментарях.

Що робити на телевізорі після підключення до інтернету? Можна дивитися відео, або інший контент через встановлені виробником програми. Встановлювати інші додатки та ігри з магазину додатків (у кожної системи Smart TV він свій), або відкривати сайти через вбудований в телевізорі браузер. На Android TV він так і називається - "Інтернет".