Як встановити драйвер Wi-Fi адаптера на ноутбук ASUS?

Як встановити драйвер Wi-Fi адаптера на ноутбук ASUS?

Якщо у вас ноутбук ASUS, на ньому встановлена ​​Windows 7, Windows 8, або Windows 10, і вам потрібно встановити драйвер на Wi-Fi, але ви не знаєте як це зробити, то ви зайшли за адресою. Ця стаття повністю присвячена установці драйвера Wi-Fi адаптера, саме на ноутбуках ASUS.

Чому інструкція тільки по ASUS? Адже по суті без різниці, який ноутбук, якщо на ньому все рівно встановлена ​​наприклад Windows 10, там же все однаково. Справа в тому, що сам процес установки драйвера бездротового адаптера, це дрібниця, порівняно з його пошуком і завантаженням. Адже дуже важливо, щоб драйвер був саме для вашої моделі, встановленого адаптера, і операційної системи Windows, яка встановлена ​​на вашому ноутбуці. Простіше кажучи, у багатьох виникають проблеми саме з пошуком правильного драйвера Wireless адаптера, а не з його установкою.

Працювати будемо за такою схемою:

  • Перевірка драйверів Wi-Fi адаптера в диспетчері пристроїв. Потрібно переконається, що драйвер не встановлений взагалі. А якщо встановлений, то подивитися як він працює. У такому випадку, ви швидше за все хочете перевстановити драйвер через якихось проблем з роботою інтернету по Wi-Fi на ноутбуці ASUS.
  • Пошук і завантаження драйвера Wireless адаптера для вашої моделі ноутбука ASUS і версії Windows (10, 8, 7).
  • Установка драйвера на ноутбуці ASUS.

Перечекаємо ніж почати. Перевіряємо драйвер в диспетчері пристроїв

Спочатку нам потрібно зайти в диспетчер пристроїв, і подивитися, як там справи з драйвером на бездротової адаптер. Відразу можу сказати, що якщо у вас на ноутбуці встановлена ​​Windows 10, то драйвер швидше за все встановлено. Так, він може не працювати (або з купою проблем), але "десятка" практично завжди ставить драйвера. У мене теж ноутбук ASUS, та й досить старий вже, але після установки Windows 10, Wi-Fi запрацював сам, я драйвера не встановлював.

Якщо ж у вас Windows 7, або Windows 8, то після установки системи драйвер швидше за все доведеться завантажувати і встановлювати вручну.

Зайдіть в диспетчер пристроїв. Натисніть правою кнопкою на "Комп'ютер" (Цей комп'ютер), і в новому вікні зліва виберіть "Диспетчер пристроїв".

Якщо на вкладці "Мережеві адаптери" немає адаптера в назві якого є "Wi-Fi", або "Wireless", значить драйвер на бездротової адаптер не встановлено. Його потрібно завантажити і встановити.

Ні Wi-Fi адаптера в диспетчер пристроїв ноутбука ASUS

Якщо ж бездротової адаптер є (як правило в Windows 10), але Wi-Fi не працює, то можете перевстановити драйвер по цій інструкції, або спробуйте поради зі статті: рішення проблем з драйвером бездротового Wi-Fi адаптера в Windows 10.

Важливий момент. Багато хто не розуміє, як завантажити драйвер, якщо Wi-Fi не працює. Можна підключити інтернет до ноутбук по кабелю, або завантажити з іншого комп'ютера, якщо є така можливість, а потім встановити на ноутбуці. Або навіть скачати через телефон (планшет). По іншому ніяк.

Можливо, з вашим ноутбуком був в комплекті диск з драйверами. В такому випадку, можна спробувати встановити з нього.

Де і який драйвер завантажити на Wi-Fi для ноутбука ASUS?

Драйвера завжди потрібно завантажувати з офіційного сайту. У нашому випадку, це сайт компанії ASUS. Там завжди найновіші драйвера, і такі як потрібно. Головне, це на сайті знайти драйвер для своєї моделі ноутбука.

1 Cначала потрібно дізнатися модель нашого ноутбука. Якщо ви не знаєте, яка у вас модель, то її можна подивитися знизу самого ноутбука, на наклейці. У мене, наприклад, ASUS K56CM.

Визначаємо модель ноутбука ASUS для завантаження драйвера на Wi-Fi

2 Переходимо на сайт //www.asus.com/. Має відкритися версія сайту на вашій мові. Залежно від того, з якої ви країни. У рядку пошуку пишемо модель нашого ноутбука (строго як на наклейці) і натискаємо кнопку пошуку.

Де завантажити драйвер на Wi-Fi адаптер ноутбука ASUS

3 В результатах пошуку або переходимо на сторінку свого ноутбука і на вкладку "Підтримка", або відразу натискаємо на посилання "Підтримка".

Пошук драйвера Wireless адаптера на офіційному сайті ASUS

4 Переходимо на вкладку "Драйвери і утиліти", і вибираємо свою операційну систему. У мене, наприклад, Windows 7 64bit.

Ноутбук ASUS: завантаження драйвера бездротового адаптера для Windows 10

Може бути таке, що для вашої моделі ноутбука, і обраної системи просто не буде драйверів. Наприклад, для мого ноутбука немає драйвера на Wi-Fi для Windows 10. Ось:

ASUS: немає драйвера на Wi-Fi для Windows 10

Але при цьому, в моєму випадку, то драйвер який Windows 10 встановила сама прекрасно працює. Мені швидше за все просто пощастило. 5 Значить вибрали ми свою операційну систему, і бачимо список доступних драйверів. Вони будуть відсортовані за розділами. Нам потрібен розділ "Wireless" . Відкриваємо його. Там ви побачите вже самі драйвера, які можна завантажувати. Але, є ще один нюанс.

Як правило, в одну модель ноутбука виробник встановлює бездротові адаптери різних виробників. Як правило, у ASUS це Intel, Atheros, і Broadcom. Тому, в списку будуть драйвера типу "Intel WiFi Wireless LAN Driver", "Atheros Wireless Lan Driver and Application".

Потрібно дізнатися, адаптер якого виробника встановлений у вашому ноутбуці. Для цього завантажуємо і запускаємо маленьку програмку HWVendorDetection. Завантажити можна за цим посиланням. Запускаємо її, і дивимося результат.

Як визначити виробника Wi-Fi адаптера на ноутбуці ASUS

Як бачите, у мене адаптер Atheros.

Значить, викачуємо драйвер для адаптера Atheros.

Драйвер на Wi-Fi для ноутбука ASUS

Зберігаємо архів на комп'ютер. Коли завантажиться, будемо встановлювати.

Установка драйвера Wireless адаптера на ноутбук ASUS

Найскладніше ми вже зробили, драйвер у нас на комп'ютері. Тепер його потрібно встановити. Для цього відкриваємо архів, шукаємо в ньому файл  setup.exe , і запускаємо його.

Установка драйверів на Wi-Fi в ноутбуці ASUS

Почнеться процес установки драйвера. З'явиться вікно інсталятора, в якому потрібно просто слідувати інструкціям. Натискати кнопку "Далі". Драйвер буде встановлено, в кінці ноутбук попросить дозвіл на перезавантаження. Перезавантажуємо і радіємо робочому Wi-Fi.

Кілька корисних посилань:

  • Якщо у вас Windows 10, і по цій інструкції не вийшло оновити драйвер, то дивіться статтю: оновлення (установка) драйвера на Wi-Fi в Windows 10.
  • Стаття за рішенням безлічі проблем, і інструкція по підключенню до Wi-Fi в Windows 7. Коли ноутбук вже бачить Wi-Fi мережі, але не може до них підключиться.
  • Детальна інструкція по підключенню до Wi-Fi в Windows 10.

Можливо, у вас процес установки драйвера на ноутбук ASUS пройшов не так успішно, як я показав у статті. В такому випадку, опишіть проблему в коментарях. Обов'язково вкажіть модель ноутбука, і яка версія Windows у вас встановлена. Напишіть на якому етапі, і яка проблема виникла.