Виявлено конфлікт IP-адрес Windows. Що робити?

Виявлено конфлікт IP-адрес Windows. Що робити?

Не мало різних помилок можна побачити в Windows. І сьогодні я розповім про рішення помилки "Виявлено конфлікт IP-адрес Windows", яку можна часто побачити при підключенні до інтернету. У тому числі через роутер. У Windows 10, Windows 8 і Windows 7, у вікні з помилкою можна прочитати просте і зрозуміле опис: "У цій мережі вже є комп'ютер з таким-же IP-адресою".

А ось саме вікно з помилкою:

Виявлено конфлікт IP-адрес Windows

І помилка в старій, доброї Windows XP:

Помилка конфлікту IP-адрес Виявлено конфлікт IP-адрес Windows XP

Така помилка найчастіше з'являється при підключенні до маршрутизатора (до локальної мережі). Будинки, або десь на роботі. Поява помилки означає, що ваш комп'ютер намагається отримати IP-адресу, який вже зайнятий іншим пристроєм в мережі. Тому і виникає конфлікт IP-адрес. Помилка насправді рідкісна, так як за замовчуванням роутер автоматично роздає IP-адреси. І конфлікту бути не може. Але, навіть якщо маршрутизатор роздає IP автоматично (за це відповідає DHCP сервер), а ви на комп'ютері з якоїсь причини прописали статичний IP-адресу, який вже зайнятий іншим пристроєм, то з'явиться помилка "Виявлено конфлікт IP-адрес Windows".

Важливий момент! Якщо ви зіткнулися з цією проблемою не у себе вдома, а десь на роботі, то не раджу міняти якісь настройки самостійно. Краще звернутися до того, хто відповідає за роботу цієї мережі.

Ну і кілька порад, перш всім перейти до налаштувань:

  • Спочатку потрібно просто перезавантажити маршрутизатор і комп'ютер.
  • Якщо інтернет підключений безпосередньо до комп'ютера (без роутера), то можете спробувати відключити мережевий кабель і підключити назад. Якщо це не допоможе, то зверніться в підтримку свого провайдера. Швидше за все конфлікт IP-адрес виникла з їх вини.
  • У вікні "Мережеві адаптери" можна спробувати відключити адаптер "Підключення до мережі". У Windows 10 він називається "Ethernet". І включити його назад.

Якщо все це не допомагає, потрібно перевірити налаштування IP для мережевого адаптера. Там є два варіанти: виставити автоматичне отримання адрес, і якщо це не допоможе, то прописати статичні адреси.

Як виправити помилку з конфліктом IP-адрес в Windows 10, 8, 7, XP

Зайдіть в "Центр управління мережами і загальним доступом" і перейдіть в "Зміна адаптерів адаптера".

Конфлікт IP-адрес в Windows 10

Далі натисніть правою кнопкою миші на адаптер "Підключення до мережі", або "Ethernet" і відкрийте "Властивості".

Властивості адаптера Ethernet

Натисніть на пункт "IP версії 4 (TCP / IPv4)", потім натисніть на кнопку "Властивості". Якщо у вас там виставлені якісь параметри, то встановіть автоматичне отримання IP і DNS. Ось так:

Автоматичне отримання IP при конфлікті адрес

Перезавантажте комп'ютер. Якщо після цього інтернет не заробив, або у вас там було спочатку виставлено автоматичне отримання, то можна спробувати задати необхідні параметри вручну.

Статичні IP-адреси: як варіант вирішення конфлікту

Особисто я проти статичного IP-адрес. Краще на всіх пристроях виставити автоматичне отримання. А то рано чи пізно, помилка вилізе знову. Але якщо вам потрібно терміново вирішити цю проблему, то варіант із статичними адресами може стане в нагоді.

Відкриваємо налаштування як я показував вище. Тільки замість автоматичних налаштувань ставимо перемикач біля "Використовувати наступний IP-адреса". І далі нам потрібно прописати сам IP-адреса, маску підмережі і основний шлюз.

  • IP-адреса - тут потрібно вказати адресу, який наш комп'ютер отримає у роутера. Потрібно спочатку дізнатися IP-адресу роутера. Швидше за все, це 192.168.1.1, або 192.168.0.1. Потім, змінити останню цифру. Бажано прописати вище 100. Наприклад: якщо у мого роутера IP-адреса 192.168.1.1, то я прописую 192.168.1.110.
  • Маска підмережі - пропишеться автоматично.
  • Основний шлюз - IP-адреса маршрутизатора. У моєму випадку це 192.168.1.1.
  • DNS-адреси можете прописати: 8.8.8.8 / 8.8.4.4

Ось так:

Зміна IP-адрес при виникненні конфлікту

Думаю, ці дії допомогли вам позбавиться від помилки, і інтернет на вашому комп'ютері все таки заробив. Пишіть в коментарях, задавайте питання!