Як підключити бездротову мишу до ноутбука або комп'ютера?

Як підключити бездротову мишу до ноутбука або комп'ютера?

Вже досить довго користуюся виключно бездротовими пахвами. Їх дуже зручно використовувати як з ноутбуком, так і зі стаціонарним комп'ютером. Змінив вже напевно штук п'ять. Правда, доводилося витрачається на батарейки, але останню модель взяв з можливістю зарядки і дуже задоволений. Сьогодні стаття не про моїх гаджетах, а про те, як підключити бездротову мишу до ПК, або ноутбука на Windows. Сам процес підключення не дуже складний, але раз народ запитує, значить не завжди виходить підключити. Постараюся зробити універсальну інструкцію, яка підійде для різних мишці (Logitech, Rapoo, Trust, Microsoft, Maxxter, Defender, HP, A4Tech, Razer, Speedlink і т. Д.), З різним інтерфейсом підключення. Бездротовим, зрозуміло.

Сьогодні на ринку в основному представлені бездротові мишки з такими інтерфейсами бездротового підключення:

  1. Радіо інтерфейс (Wireless) - це ті мишки, які підключаються через спеціальний USB-адаптер (приймач). Він йде в комплекті з мишкою. Саме з'єднання найчастіше працює на частоті 2.4 ГГц і не рідко страждає від перешкод (від тих же Wi-Fi роутерів). Підключення дуже просте: вставили приймач в USB-порт комп'ютера / ноутбука, включили мишку і все працює. Це найпопулярніший інтерфейс підключення бездротових маніпуляторів.
  2. Bluetooth - мишок з цим інтересом підключення набагато менше в порівнянні зі звичайним радіо інтерфейсом (які з приймачем). В основному це більш дорогі моделі. Їх дуже зручно використовувати з ноутбуками, так як в них є вбудований Bluetooth-модуль. І така мишка підключається без приймача. А ось для ПК доведеться купувати USB Bluetooth-адаптер.
  3. Wireless + Bluetooth - це коли мишка підтримує два варіанти підключення. Через звичайний USB радіо-адаптер і через Bluetooth (без адаптера на ноутбуках). На вибір.

Думаю, ви знаєте, який інтерфейс підключення підтримує ваша бездротова мишка. Якщо немає - дивіться інструкцію та інформацію на офіційному сайті.

Підключення бездротової мишки

Окремо розглянемо процес підключення через радіо інтерфейс (USB-адаптер) і окремо через Bluetooth на прикладі ноутбука з Windows 10. Там є відмінності. Я маю введу при підключенні по Bluetooth.

Підключаємо бездротову радіо миша через USB-адаптер

Якщо в комплекті з вашою мишкою йде USB-приймач, і це єдиний інтерфейс підключення (або Bluetooth на вашому комп'ютері немає / не працює), то потрібно цей приймач підключити в USB-порт ноутбука, або стаціонарного комп'ютера.

Підключення бездротової радіо мишки через приймач до ноутбука

Після підключення Windows повинна встановити драйвера. Я вже скільки бездротових мишок підключав, ще жодного разу не стикався з проблемою, коли Windows не може знайти, або встановити потрібний драйвер. Якщо так сталося, що система не розпізнає пристрій, то можна спробувати завантажити драйвер, або ПО з сайту виробника. Пишемо в пошуку назву і модель нашої мишки. Наприклад, "Logitech M185" і в результатах пошуку переходимо на офіційний сайт Logitech. Там вже шукаємо розділ з завантаженнями і викачуємо необхідний драйвер. Але вам навряд чи доведеться цим займатися.

У мишку вставляємо батарейку, або заряджаємо її і включаємо. Можливо, після цього загориться індикатор (але його може і не бути).

Як підключити бездротову мишу до комп'ютера

Після цього мишка відразу повинна запрацювати. Якщо виявиться, що після підключення бездротова миша не працює, то першим ділом:

  • Переконайтеся в тому, що не сіла батарейка (замінивши її) і вона встановлена ​​правильно.
  • Вимкніть і знову підключіть USB-приймач.
  • Перезавантажте комп'ютер.
  • Можна зайти в диспетчер пристроїв, і подивитися, чи з'явився адаптер в розділі "Пристрої HID". Якщо ми підключаємо адаптер від мишки Logitech, то там повинен з'явиться адаптер "Logitech USB Input Device". Назва може відрізнятися.
  • Можна перевірити адаптер і миша на іншому комп'ютері / ноутбуці. Можливо, вам попався шлюб. Таке теж буває.

У більшості випадків ці пристрої підключаються і працюють взагалі без проблем. Особливо в Windows 10, Windows 8, Windows 7.

Підключення бездротової мишки через Блютуз (без приймача / адаптера)

Відразу хочу пояснити, що підключити мишку до стаціонарного комп'ютера без адаптера швидше за все не вийде . Так як на ПК зазвичай немає вбудованого Bluetooth-модуля. Тому, спочатку нам необхідно вибрати Bluetooth адаптер для комп'ютера, потім підключити і налаштувати Блютуз і тільки після цього можна підключати Bluetooth-мишку за інструкцією. Або використовувати Wireless-адаптер, який йде в комплекті (якщо ваша модель підтримує цей інтерфейс).

З ноутбуками простіше, там Блютуз є вбудований. Правда, він не завжди працює, тому що не встановлені потрібні драйвера. Якщо на вашому ноутбуці в треї немає іконки Bluetooth і немає адаптера в диспетчері пристроїв, відповідних налаштувань в параметрах, то потрібно спочатку налаштувати і включити Bluetooth (на прикладі Windows 10). А в цій статті є інструкція для Windows 7.

Для підключення натисніть правою кнопкою миші на іконку Bluetooth і виберіть "Додавання пристрою".

Підключення Bluetooth-мишки до комп'ютера без адаптера

Увімкніть мишку. Далі потрібно активувати режим підключення. Там для цього повинна бути кнопка. На моїй мишці вона підписана як "Connect". Її потрібно натиснути (можливо, натиснути і потримати). Повинен почати активно блимати індикатор. Процес активації режиму підключення звичайно ж може відрізнятися в залежності від виробника і моделі мишки. Дивіться інструкцію.

Активація режиму підключення на бездротової Блютуз мишці

На комп'ютері, в уже вікні вибираємо пункт "Додавання Bluetooth або іншого пристрою". Далі натискаємо на пункт "Bluetooth". Коли в списку з'явиться наша мишка, просто натисніть на неї. У Windows 7 відразу відкриється вікно, в якому будуть відображатися доступні для підключення пристрою.

Windows 10: підключення Bluetooth-мишки

Має з'явитися повідомлення, що пристрій готовий до використання.

Процес підключення мишки по Блютуз до ноутбука

Мишка вже повинна працювати. Натискаємо "Готово". Підключення завершено.

У Windows 7 все приблизно так само, тільки самі вікна і елементи меню виглядають інакше.

Порада! Після підключення рекомендую скачати і встановити програмне забезпечення з сайту виробника вашої бездротової мишки. Або встановити його з диска, якщо він є. Наприклад, для мишок Logitech - "Logitech Options".

Це програма, за допомогою якої можна налаштувати додаткові функції. Наприклад, призначити дії на додаткові кнопки, налаштувати швидкість покажчика і т. Д. Все залежить від того, яка у вас мишка. Якщо найпростіша, то ця програма вам може і не потрібна.

Якщо комп'ютер не знаходить Bluetooth миша, то спочатку переконайтеся, що вона включена і активований режим підключення. Спробуйте підключити її до іншого пристрою. Можна навіть до телефону або планшета (на Android).

Автоматичне відключення тачпада після підключення бездротової миші

На ноутбуках можна все налаштувати таким чином, що після підключення мишки (бездротовий, або провідний) тачпад буде відключатися автоматично. І це дуже зручно, адже він тільки заважає. Наприклад, при наборі тексту.

Наскільки я розумію, це можна зробити тільки коли на вашому ноутбуці встановлений драйвер на тачпад з сайту виробника ноутбука. Перевірив на Lenovo, все працює.

Відкриваємо Пуск (або пошук) і пишемо "миша". Відкриваємо "Параметри миші".

Параметри бездротової миші в Windows 10

Переходимо в "Додаткові параметри миші".

Встановити блокування тачпада якщо підключена миша

У новому вікні повинна бути вкладка "ELAN" (у вас може бути інша). Потрібно перейти на неї і поставити галочку біля пункту "Відключення при приєднанні зовнішньої USB-миші". Натискаємо "Застосувати".

Відключення тачпада при приєднанні зовнішньої бездротової миші

Все готово! Тепер тачпад не працюватиме, коли миша підключена.

Якщо у вас не вийшло підключити мишу, виникли якісь питання, чи ви хочете поділиться корисною інформацією по темі статті - залишайте свої повідомлення в коментарях.