Як слухати музику в машині з телефону? Через Bluetooth, AUX, USB кабель, трансмітер

Як слухати музику в машині з телефону: Bluetooth, AUX, USB кабель, трансмітер

Існує багато способів, якими можна підключити телефон до автомагнітоли та слухати улюблену музику з телефону в автомобілі. Це зручно, адже зараз практично у кожного вся музика зберігається в смартфоні. До того ж багато хто використовує музичні сервіси типу Apple Music, Google Play Музика, Spotify і т. Д., Щоб слухати музику онлайн (або через інтернет з VK, інших додатків і сайтів). Не важливо, чи використовуєте ви музичні сервіси, або музика завантажена на флешку телефону, ви можете слухати її в автомобілі, просто підключивши телефоні до магнітоли через Bluetooth, за допомогою кабелю USB, AUX, або іншим способом. У цій статті ми розглянемо всі можливі способи, за допомогою яких можна з'єднати смартфон з автомагнітолою.

Існує величезна кількість штатних головних пристроїв і універсальних автомагнітол. Всі вони відрізняються своїми можливостями і функціоналом. Якісь можуть програвати музику тільки з старих касет і приймати радіо, а якісь вже не підтримують компакт-диски. Сучасні магнітоли найчастіше підтримують відтворення музики тільки з USB-накопичувачів, SD карт і по Bluetooth.Прослуховування музики з телефону в машині

Найновіші та просунуті штатні і універсальні магнітоли (аудіосистеми) мають підтримку Apple CarPlay і Android Auto. Зрозуміло, що до таких сучасних пристроїв підключити свій смартфон на Android, або iPhone можна взагалі без проблем (і не тільки для доступу до музики), найчастіше навіть без використання проводів. Але навіть до старої автомагнітоли можна підключити телефон і використовувати його для прослуховування музики в автомобілі. Навіть якщо немає AUX. Практично всі способи однаково підходять як для iPhone, так і для смартфонів на Android. Звичайний кнопковий мобільний телефон так само можна підключити.

Способи підключення смартфона до автомагнітоли

Більшість рішень, про які я розповім в цій статті, я перевірив на власному досвіді. Почну з найбільш зручних і актуальних (на мій погляд). Так як стаття буде великий, використовуючи меню (зміст статті) нижче, ви можете відразу перейти до способу підключення, який підходить саме вам. Якщо ви ще не знаєте, який спосіб вибрати (виходячи з можливостей вашої магнітоли і смартфона), то рекомендую ознайомитися з усіма можливими варіантами.

 1. Бездротове підключення по Bluetooth
 2. З'єднання через AUX
 3. За допомогою USB-кабелю
 4. Через Bluetooth трансмітер (якщо в магнітоли немає Bluetooth)
 5. Через радіо (FM-трансмітер)
 6. спеціальний емулятор
 7. Apple CarPlay або Android Auto

Через Bluetooth (без проводів)

Один з найбільш зручних і популярних способів. Все дуже просто: смартфон підключається до автомагнітоли через Bluetooth і відтворює звук через динаміки автомобіля. А в деяких випадках (в залежності від магнітоли), є можливість використовувати акустичну систему автомобіля для гучного зв'язку. На екран магнітоли виводиться інформація про виклики, рівні мережі, заряді акумулятора смартфона і інші функції. А сам процес підключення практично нічим не відрізняється від підключення телефону до бездротових навушників, або колонці.

Головне, щоб магнітола в вашому автомобілі підтримувала Bluetooth. Це можна дізнатися, подивившись інструкцію, або характеристики на офіційному сайті. Якщо у вашому авто штатний головний пристрій, то ви швидше за все в курсі, є там Блютуз, чи ні. Так само в більшості випадків на самому пристрої є значок Bluetooth, або відповідний пункт в налаштуваннях. Процес підключення смартфона до акустичної системи вашого автомобіля може відрізнятися від моєї інструкції.

Як підключити:

 1. Потрібно переключити магнітолу в режим Bluetooth (BT AUDIO). Зазвичай це робиться за допомогою кнопки Mode.

  Активація режимі Bluetooth Audio на автомагнітолиМожливо, в залежності від пристрою, потрібно активувати режим підключення (якщо телефон не виявить магнітолу по Блютуз).

 2. Відкриваємо налаштування Bluetooth на телефоні і вибираємо там нашу магнітолу. У цьому випадку все одно, Айфон, або смартфон на Андроїд.

  Підключення Айфона до автомагнітоли через Блютуз

 3. На магнітоли швидше за все знадобиться підтвердити підключення. У мене на екрані з'явився напис Pairing, а потім Pair і два варіанти NO і YES. Вибираємо YES (дозволяємо сполучення) і підтверджуємо.

  Як об'єднати телефон і магнітоли по Bluetooth для прослуховування музики

 4. Все підключилося!

  З'єднання Android і iPhone з автомагнітолою по Блютуз для музики і дзвінків

 5. На екрані магнітоли з'явився рівень сигналу мережі та рівень заряду мого айфона (на Android так само працює). Так само на телефоні з'явився запит на дозвіл синхронізації моїх контактів. Щоб була можливість здійснювати та отримувати дзвінки через гучний зв'язок в автомобілі.
 6. Нас цікавить прослуховування музики з телефону. Всі звуки з телефону відтворюються через динаміки автомобіля. Просто включаємо на телефоні музику (в програвачі, Apple Music, Spotify, Deezer, Google Play Музика, YouTube, в браузері) і слухаємо.

  Підключення смартфона до магнітоли по БлютузМожна слухати аудіокниги через спеціальні програми.

Треки можна перемикати за допомогою кнопок на магнітолі, або на кермі. Так само можна управляти гучністю, приймати дзвінки. Але це залежить від функціоналу магнітоли, або комплектації вашого автомобіля.

Важливо! Якщо у вас магнітола без Bluetooth, то можна купити спеціальний Bluetooth трансмітер (приймач). Він підключається по AUX, а харчування бере з USB. Після чого можна вивести звук з будь-якого телефону. Але тільки перемикати треки на магнітоли не вийде, доведеться робити це на телефоні. Про Bluetooth трансмітер я розповім ще більш докладно.

Я вважаю, що таке підключення одне з найбільш зручних і доступних на сьогоднішній день. А якщо вам пощастило, і у вас автомобіль з підтримкою Apple CarPlay і Android Auto, то після підключення на екрані головного пристрою з'являтися іконки найнеобхідніших додатків, які можуть стати в нагоді в автомобілі. У тому числі додаток "Музика".

Підключаємо телефон до магнітоли через AUX

Найпростіший і швидкий спосіб. До того ж навіть у старих магнітолах, як правило є AUX вхід. А на телефоні є 3.5 mm вихід на навушники. Або в комплекті йде перехідник. На магнітоли AUX вхід виглядає приблизно ось так:

AUX вхід на автомагнітоли

Це вхід під звичайний 3.5 mm jack. Якщо у вас штатна магнітола, то вхід AUX може бути десь в підлокітнику, бардачку, якомусь кишені. Для з'єднання магнітоли з телефоном через AUX потрібен кабель 3.5 mm jack - 3.5 mm jack.

Кабель 3.5 mm jack для підключення телефону до магнітоли по AUX

У мене він був в комплекті. Якщо у вас його немає, то купити його можна практично в будь-якому магазині цифрової техніки. Він не дорогий.

Виконуємо підключення:

 1. Один кінець кабелю вставляємо в AUX вхід на магнітоли, а другий в 3.5 mm вихід на телефоні.

  Підключення телефону на Андроїд до магнітоли по AUX

 2. Магнітолу перемикаємо в режим AUX.

  Режим AUX на магнітоли для прослуховування музики з телефону або плеєра

 3. На телефоні включаємо музику і слухаємо її в своєму автомобілі.

  Як передати музику зі смартфона по AUX в машині

 4. Керувати відтворенням музики можна тільки на телефоні.

Айфон точно так же можна підключити через AUX.Підключення Айфона до автомагнітоли через AUX кабель

Якщо у вас новий Айфон на якому вже немає 3.5 mm виходу, то використовуйте перехідник. Якщо перехідника не було в комплекті з телефоном, то доведеться купити його самостійно. До речі, я вже бачив в інтернеті кабель Lightning - 3.5 mm jack.

Я сам часто слухаю музику в машині через AUX, так як Bluetooth в моїй магнітоли немає. Не так зручно, як по Bluetooth, але теж не погано.

Через USB кабель

Завдання в тому, щоб використовувати телефон просто як накопичувач. Тобто на флешці (або внутрішньої пам'яті) телефону є музика, ми підключаємо телефон до магнітоли по USB в режимі передачі даних, магнітола сканує пам'ять телефону, знаходить там аудіо файли і починає їх програвати. Наче ми підключили звичайну флешку.

Зверніть увагу! Можливості даного способу підключення сильно залежать від функціоналу магнітоли. Наприклад, є магнітоли, які підтримують підключення Андроїд пристроїв по USB. При цьому на телефоні встановлюється спеціальний додаток. Керувати відтворенням можна як з телефону, так і з магнітоли.

Що важливо:

 • Автомагнітола повинна бути з USB входом. Знову ж, якщо це штатна система, то USB вхід швидше за все розташований в бардачку, або в підлокітнику.

  USB вхід на автомагнітоли для підключення смартфона / телефону

 • iPhone так підключити швидше за все не вийде. Тому що iPhone не можна використовувати як накопичувач. Хіба що тільки в вашій машині є підтримка Apple CarPlay. Або магнітола підтримує підключення iPhone по кабелю (дивіться характеристики). Така можливість є на деяких моделях від Alpine, BOSS, JVC, Kenwood, Pioneer.
 • Найчастіше потрібен кабель USB - Micro USB. Або USB - USB Type-C (на нових, топових смартфонах). Але не кожен кабель підійде. Справа в тому, що є кабелю, які спочатку розроблені тільки для зарядки телефону. Відрізнити його складно. Потрібен саме USB кабель для передачі даних. Той, який йде в комплекті з телефоном повинен працювати.
 • Слухати можна тільки ту музику, яка збережена в пам'яті телефону (або на флешці). Музику через інтернет, різні музичні сервіси (той же Spotify, Deezer), додатки, браузер, слухати не вийде. Виняток - автомобілі з Android Auto і Apple CarPlay (про них я розповім в кінці статті). На них при підключенні смартфона по USB кабелю функціонал буде величезний. У тому числі доступ до музичних онлайн сервісів.
 • Можна спробувати підключити не тільки Android смартфон, але і якийсь звичайний, кнопковий телефон. Головне, щоб він визначався як USB накопичувач. Якщо ви підключаєте його по USB до комп'ютера і просто передаєте файли, то і в машині швидше за все вийде підключити.
 • Телефон буде відразу заряджатися.

З'єднуємо смартфон з магнітолою:

 1. Підключаємо один кінець USB кабелю до телефону, а інший до автомагнітоли.

  Підключення телефону до автомагнітоли з USB в якості накопичувача

 2. Можливо, телефон запитає в якому режимі виконати підключення. Або вручну в налаштуваннях вибираємо "Передача файлів" (пристрій збереження даних).

  Передача файлів з Android на автомагнітолу

 3. Якщо магнітола автоматично не перемикаючись в режим "USB", то зробіть це вручну.
 4. Після читання USB накопичувача повинні з'явитися аудіо файли і почнеться відтворення музики з телефону.

  Телефон як USB накопичувач для прослуховування музики в машині

 5. Найчастіше функції відтворення тільки на автомагнітоли.

Спосіб робочий, можна використовувати. Але як ми вже з'ясували, у нього є багато мінусів і різних нюансів.

Через Bluetooth трансмітер або ресивер (приймач)

Нам знадобиться спеціальний пристрій Bluetooth трансмітер, або Bluetooth ресивер (ще їх називають Bluetooth AUX приймач). І магнітола з AUX входом. Суть в тому, щоб додати підтримку Bluetooth для магнітоли, в якій її немає.

У двох словах в чому різниця між трансмітером і ресивером. Трансмітер може працювати в двох режимах: отримувати звук по Bluetooth з того ж телефону і передавати його на колонки, навушники, магнітолу. Або отримувати звук по кабелю і передавати його по Bluetooth на ті ж навушники. Тобто, працювати на прийом і передачу (TX - передавач, RX - приймач). А Bluetooth-ресивер може тільки приймати звук по Bluetooth і передавати його по кабелю.

Як ви вже зрозуміли, нам підходять обидва пристрої. Так як нам потрібно прийняти звук зі смартфона через Bluetooth і передати його на автомагнітолу через AUX. Не буду довго розповідати, а краще покажу як це працює на реальному прикладі.

 1. Підключаємо Bluetooth трансмітер (ресивер) до живлення від зарядки, або USB-порту магнітоли. Так само з'єднуємо магнітолу з трансмітером за допомогою 3.5 mm кабелю через AUX.

  Підключення Bluetooth трансмітера до автомагнітоли

 2. Якщо у вас саме Bluetooth трансмітер, то він повинен бути переключено в режим приймача (RX). Ну і в режим AUX, якщо на ньому є інші режими.
 3. Включаємо трансмітер (залежить від моделі). Мій потрібно включати, так як в ньому є вбудована батарея. Але є моделі, які починають працювати відразу після підключення до харчування.
 4. Активуємо на трансмітер режим підключення (щоб наш телефон зміг його побачити). Можливо, він уже за замовчуванням доступний для пошуку відразу після підключення. Знову ж, все залежить від конкретної моделі.
 5. В налаштуваннях Bluetooth на смартфоні вибираємо наш трансмітер і підключаємося до нього.

  Підключення смартфона в машині через Bluetooth трансмітер

 6. Магнітолу перемикаємо в режим AUX.
 7. Тепер можна включати музику в будь-якому додатку на телефоні і слухати її в своєму автомобілі.

  Прослуховування музики в автомобілі через Bluetooth трансмітер зі смартфонаНа фото вище видно, що в якості джерела для виведення звуку обраний BT-B19 (мій трансмітер).

У мене модель трансмітера не зовсім підходить для використання в автомобілі. Він дуже великий, з батареєю. Є більш компактні і прості моделі, за розміром менше ніж флешка.

Через FM-трансмітер (радіо)

FM-трансмітер - це окремий пристрій, який приймає звук зі смартфона через Bluetooth, або AUX і передає його на магнітолу через радіо (FM-тюнер). Радіо на магнітоли налаштовується на FM частоту, на якій мовить звук FM-трансмітер.

Якщо ваша магнітола читає тільки касети або CD диски і ловить радіо, то до неї можна підключити ваш телефон через FM-трансмітер. Є величезна кількість різних пристроїв. Вони відрізняються своїми можливостями, дизайном і т. Д. Крім передачі музики з телефону через радіо, FM-трансмітери вмію читати SD карти, звичайні USB флешки, працювати як пристрій гучного зв'язку. Харчуються вони зазвичай від прикурювача. Або по USB від зарядки.

FM-трансмітер з AUX і Bluetooth для прослуховування музики з телефону

Купувати такий пристрій є сенс тільки в тому випадку, якщо магнітола в автомобілі без AUX входу і Bluetooth. Якщо є AUX, то краще купити Bluetooth трансмітер. Але це чисто моя думка. При такому підключенні може бути погана якість звуку, перешкоди.

Працює це таким чином:

 1. FM-трансмітер підключається до живлення.
 2. Смартфон по Bluetooth, або за допомогою кабелю 3.5 mm (AUX) підключається до трансмітеру.
 3. Радіо на магнітоли налаштовується на FM частоту, яка задана на FM-трансмітер.
 4. Управляти музикою можна з телефону. Якщо підключення по BT, то так само кнопками на самому трансмітер.

У деяких випадках це єдине рішення, яке дозволяє слухати музику в автомобілі за допомогою телефону. Йдеться про старих магнітолах і штатних головних пристроях.

Спеціальний емулятор для головного пристрою

Є такі пристрої, як емулятори CD-чейнджером для магнітоли. Це пристрій підключається в спеціальний роз'єм (на задній панелі магнітоли) і дозволяє зчитувати музику з SD карт, USB накопичувачів, приймати її з телефону по AUX, або Bluetooth. А магнітола "думає", що вона працює зі звичайним CD-чейнджером. Все красиво підключається і працює, без колгоспу. Підходить для старих штатних автомагнітол.

Емулятор CD-чейнджером для магнітоли з можливістю підключення телефону

Підключається він через вхід для CD-чейнджером. Або через спеціальний перехідник.

Підключення емулятора CD-чейнджером

Виводиться як правило десь в бардачок, або в інший зручний місці. Головний пристрій визначає його як CD-чейнджер.

Нічого складного, тільки будете уважні при виборі цього пристрою. На тому ж AliExpress їх дуже багато. Обов'язково з'ясуйте, чи підійде конкретна модель конкретно для вашого автомобіля. Потрібно щоб збігалися певні протоколи, які підтримує емулятор і головний пристрій. Почитайте відгуки, запитайте у продавця, погуглити інформацію по моделі свого автомобіля.

Apple CarPlay і Android Auto

Ну це найкраще рішення на сьогоднішній день. Якщо у вашому автомобілі є є підтримка Apple CarPlay і Android Auto, то ви не просто можете слухати музику зі свого Айфона, або смартфона на Android, а виводити на екран головного пристрою необхідні програми: мапи, подкасти, аудіокниги, месенджери, календар, телефон. Так само можна використовувати голосовий пошук.

Підключення телефону до машини через Apple CarPlay і Android Auto

Підтримка Apple CarPlay і Android Auto повинна бути з боку штатного головного пристрою, або автомагнітоли. Деякі популярні виробники, такі як Gazer, Pioneer, ALPINE, Kenwood, SONY, JVC вже випустили магнітоли з підтримкою цих функцій.

Що стосується автомобілів (штатних пристроїв), то підтримка Apple CarPlay і Android Auto почала з'являтися в автомобілях з 2016 року. Але все залежить від марки, моделі, комплектації. На даний момент цю функцію підтримують вже більше 500 моделей автомобілів. Багато моделей від Audi, BMW, Ford, Honda, Hyundai, Chevrolet, Citroen, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Skoda, Toyota та інші. Дивно, що в цьому списку немає Мерседеса.

Повний список підтримуваних автомобілів вказано на сайті //www.android.com/auto/ і //www.apple.com/ru/ios/carplay/. Там же можна більш детально ознакомітmся з даними функціями.

 • Підтримка з боку iOS пристроїв: всі iPhone починаючи з iPhone 5.
 • Підтримка з боку Android пристроїв: починаючи з Android 5 і до Android 9 потрібно встановити додаток Android Auto з Google Play. В Android 10 функція Android Auto вбудована в систему.

Телефон до автомобіля підключається по кабелю. Залежно від телефону, є можливість бездротового підключення. Ну і наскільки я розумію, можливість бездротового підключення залежить так само від самого автомобіля (комплектації). У будь-якому випадку, телефон все одно доведеться ставити на зарядку, так як ця функція буде сильно садити батарею. Хіба що в автомобілі є ще і бездротова зарядка, тоді взагалі можна обійтися без проводів.

Післямова

Дуже складно в одній статті розповісти про всі можливі рішення, і всі нюанси. З тієї причини, що є дуже багато різних штатних головних пристроїв і магнітол. Звичайно ж всі вони сильно відрізняються своїм функціоналом і можливостями. Я показав в більшості випадків універсальні рішення, які можна використовувати практично з усіма пристроями, і слухати музику з телефону в будь-якій машині. Так само я рекомендую вивчити інформацію конкретно про свою магнітоли. Просто наберіть її модель в пошуку і почитайте опис на сайтах, подивіться технічні характеристики, відео на Ютубі.

Якщо ви використовує, або знаєте якесь інше рішення - обов'язково поділіться ним в коментарях. Якщо щось не вийшло підключити, або не працює, то залишайте питання. Постараюся підказати рішення.