IPv6 без доступу до мережі (Інтернету). Чому і як виправити?

IPv6 без доступу до мережі (Інтернету). Чому і як виправити?

Помітив, що в коментарях відвідувачі не рідко ставлять запитання помилково "IPv6-підключення без доступу до мережі", або "IPv6-підключення без доступу до інтернету". Цей напис можна побачити у вікні "Стан" свого підключення до інтернету. І ці питання найчастіше залишають у статтях з рішеннями якихось проблем з підключенням до інтернету. Зараз я постараюся пояснити, що означає ця помилка з IPv6 в Windows 10, Windows 8 і Windows 7, і що можна зробити.

IPv6 без доступу до мережі

Я практично впевнений, що з цією проблемою ви зіткнулися через те, що у вас на комп'ютері, або ноутбуці перестав працювати інтернет. Або ви його намагаєтеся налаштувати, а він не працює. І десь в настройках ви побачили "IPv6 без доступу до мережі (Інтернету)". Звичайно ж цей напис насторожує. Раз "без доступу до інтернету", значить інтернет працювати не може.

Давайте по порядку. Що таке IPv6? Це новий протокол IP, який підтримується починаючи з Windows 7. Він хоч і використовується зараз провайдерами, але поки-що не дуже активно. І в більшості випадків, зараз використовується протокол IPv4. І вже можна зробити деякі висновки і прийти до рішень помилки.

Важливо! При підключенні до інтернету через роутер, завжди використовується протокол IPv4! Так само, більшість провайдерів використовують цей старий протокол. А це означає, що напис "IPv6 без доступу до мережі" - це нормально. Інтернет повинен працювати. Як у мене на скріншоті вище. Якщо інтернет не працює, значить проблема в чомусь іншому. Головне, щоб у вас у вікні "Стан" навпроти IPv4 було написано "Інтернет". Якщо у вас там так само без доступу до мережі, або інтернету, то дивіться статтю: IPv4 без доступу до інтернету або мережі. Як виправити в Windows 10, 8, 7.

Давайте розберемося докладніше.

Якщо IPv6 без доступу до мережі через роутер

Так і має бути. Це не помилка. Вище я вже писав, що при підключенні до інтернету по Wi-Fi, або по кабелю через маршрутизатор, використовується протокол IPv4. Дивіться який у нього статус. А якщо інтернет не працює, то потрібно шукати причину в іншому: настройки комп'ютера, налаштування маршрутизатора, інтернет-провайдер. Швидше за все вам знадобляться ці статті:

  • "Без доступу до інтернету" під час налаштування роутера
  • Без доступу до інтернету в Windows 7 при підключенні по Wi-Fi мережі
  • «Підключення обмежене» в Windows 10

У цих статтях ви повинні знайти рішення своєї проблеми. Якщо нічого не виходить, потрібно описувати свою проблему в коментарях до цієї статті. Постараюся дати раду.

Налаштування IPv6 (якщо провайдер підтримує цей протокол)

У тому випадку, якщо ваш провайдер використовує протокол IPv6, то може знадобиться задати параметри вручну. Хоча, в більшості випадків адреси присвоюються автоматично. У провайдера працює DHCP-сервер, який роздає унікальні адреси абонентам. І якщо цей протокол без доступу до мережі, або інтернету, то швидше за все у провайдера виникли якісь технічні проблеми.

Ви можете перезавантажити комп'ютер. Якщо це не допоможе, то потрібно дзвонити в підтримку провайдера і пояснювати проблему. Нагадаю, що все це ви можете робити тільки в тому випадку, коли інтернет безпосередньо підключений до вашого комп'ютера. Без маршрутизатора.

Давайте ще покажу, де можна прописати статичні IP і DNS-адреси для TCP / IPv6.

Натисніть клавіші Win + R, введіть команду  ncpa.cpl і натисніть Ok.

Рішення помилки з протоколом IPv6

Далі відкрийте властивості підключення "Ethernet", або "Підключення по локальній мережі".

Що робити якщо TCP / IPv6 без доступу до мережі

Виділіть "IP версії 6 (TCP / IPv6)". Натисніть кнопку "Властивості".

Далі можна прописати статичні адреси IP і DNS. За замовчуванням варто автоматичне отримання адрес. Швидше за все, так і повинно бути.

Налаштування IP і DNS для TCP / IPv6

Якщо потрібно вказати статичні дані, то уточніть їх у свого провайдера.

Як прописати DNS від Google для протоколу IPv6?

Заміна DNS адрес на статичні Google Public DNS (або інші) дуже часто дозволяє позбавиться від помилки Неможливо знайти DNS-адресу сервера, і інших проблем, коли не відчиняються всі, або деякі сайти в браузері.

Для протоколу IPv6, ці адреси будуть мати трохи інший вид.

Відкрийте властивості 6-ого протоколу (як я показував вище), поставте перемикач біля "Використовувати наступні адреси DNS-серверів" і пропишіть (скопіюйте) такі адреси:

2001: 4860: 4860 :: 8888

2001: 4860: 4860 :: 8844

Має вийти ось так:

Статичний DNS від Google для IPv6

З DNS розібралися.

Підіб'ємо підсумки: якщо ви бачите напис "IPv6 без доступу до мережі", і інтернет у вас підключений через маршрутизатор, то не працює він не через цю помилку. Шукайте іншу проблему. Посилання я давав вище.

Точно так же при прямому підключенні до інтернету. Якщо провайдер не використовує протокол IPv6, то статус "без доступу до мережі" - це не помилка, так і повинно бути. Якщо провайдер використовує цей протокол, то швидше за все проблема на стороні обладнання інтернет-провайдера.