Чому телефон не бачить Wi-Fi мережу роутера

Чому телефон не бачить Wi-Fi мережу роутера

Якщо ви зайшли на цю сторінку, то швидше за все ваш телефон перестав бачити Wi-Fi мережу, або мережі. Це може бути домашня мережа, десь в гостях, громадська бездротова мережа і т. Д. Проблема в тому, що потрібна нам мережа не з'являється в списку доступних на телефоні. Він її просто не знаходить, не бачить, і відповідно підключиться до такої мережі неможливо. Не рідко бувають випадки, коли мобільний пристрій не знаходить якусь конкретну Wi-Fi мережу. Яку, наприклад, ноутбук без проблем бачить і підключається. А може бути таке, що телефон не знаходить ні одну мережу, а інші пристрої їх бачать і відмінно працюють з ними.

У цій статті я постараюся зібрати всі найпопулярніші причини і рішення, які можуть вам допомогти у вирішенні даної проблеми. Як завжди, спочатку бажано з'ясувати в чому проблема: в мобільному телефоні, або Wi-Fi роутер. Якщо проблема з Wi-Fi мережею будинку, то у нас є більше шансів все виправити, так як є доступ до самого маршрутизатора. Якщо ж це чужа мережу, то навряд чи вийде щось зробити.

По суті, немає великої різниці на якому пристрої у вас проблема. Зрозуміло, що це швидше за все телефон на Android, або iOS. Ну може бути ще Windows Mobile. Так як в налаштуваннях самого мобільного пристрою цю проблема навряд-чи можна вирішити, то без різниці яке у вас пристрій. Точно так же з маршрутизатором.

Зверніть увагу! Ми розглянемо проблему, коли телефон взагалі не бачить потрібну нам Wi-Fi мережу, або жодної мережі. А чи не коли виникає проблема з підключенням, або доступом до інтернету після підключення. Якщо у вас проблема саме з підключенням / доступом до інтернету, то читайте статтю Мобільний телефон не підключається до Wi-Fi. Не працює інтернет.

Я вже писав окремі статті за приладами на Android і iOS:

  • Що робити, якщо iPhone, або iPad не бачить Wi-Fi
  • Android планшет або смартфон не бачить Wi-Fi

У цій статті я дам загальні рекомендації, які повинні вам допомогти.

Телефон не бачить Wi-Fi роутер: можливі причини

Якщо у вас проблема з Wi-Fi мережею на частоті 5 GHz, то подивіться цю статтю: //help-wifi.com/poleznoe-i-interesnoe/pochemu-noutbuk-smartfon-ili-planshet-ne-vidit-wi-fi -set-5-ghz /

1 Вимкніть / включите Wi-Fi, перезавантажте телефон і роутер.  Для початку просто заходимо в налаштування свого телефону і відключаємо Wi-Fi. Думаю, всі знають як це зробити.

Телефон не бачить Wi-Fi

Потім назад включаємо.

Перезавантажуємо телефон:

  • В Android досить натиснути і потримати кнопку включення, потім вибрати "Перезавантажити". Залежно від виробника і версії Android, дії можуть трохи відрізняться.
  • На iPhone потрібно затиснути і потримати кнопку "Додому" і кнопку "Харчування". Телефон буде перезавантажений.

Перезавантажуємо роутер. Якщо у вас є до нього доступ. Досить на хвилину відключити харчування і знову включити роутер. Можна виконати кілька перезавантажень поспіль. Більш докладно можна почитати тут.

2 Визначаємо в чому причина.

Перевірте всі три пункти:

  • Якщо ваш телефон не бачить жодної Wi-Fi мережі, але вони є і інші пристрої їх знаходять, то ясна річ, що проблема саме в вашому смартфоні. Все що можу порадити, це перезавантажити його, і зняти з нього чохол. Якщо він є. Якщо це не допоможе, то можна спробувати виконати повне скидання налаштувань. Якщо і це не допоможе, то доведеться нести пристрій в сервісний центр.
  • Коли пристрій не знаходить одну мережу, то насамперед потрібно перевірити, чи бачать її інші пристрої. Якщо не бачать, то швидше за все проблема на стороні роутера. Спочатку перезавантажуємо його. Якщо це не допомагає, то дивіться статтю: роутер не роздає інтернет по Wi-Fi.
  • Якщо інші пристрої знаходять Wi-Fi мережу, а ваш телефон немає, але при цьому бачить інші мережі, то швидше за все проблема в налаштуваннях маршрутизатора. Як правило, допомагає зміна каналу бездротової мережі і регіону. Нижче я розповім про це більш детально.
3 Міняємо налаштування маршрутизатора.

Потрібно зайти в налаштування свого маршрутизатора, перейти в розділ з настройками Wi-Fi, і спробувати виставити статичний канал бездротової мережі і інший регіон. Так само можна виставити ширину каналу 20 MHz. Краще по черзі.

На роутерах TP-Link це виглядає ось так:

Зміна каналу Wi-Fi, коли телефон не бачить домашню мережу

Більш докладно в статті: як знайти вільний Wi-Fi канал, і змінити канал на роутері. З каналом і регіоном можна поекспериментувати. Наприклад, поставити регіон США. Якщо у вас в налаштуваннях був виставлений статичний канал, то поставте "Авто".

Інші проблеми з виявленням Wi-Fi мереж

Ще помітив, що народ частенько пише мовляв телефон не бачить Wi-Fi ноутбука. Я так розумію, що проблема виникає при роздачі інтернету з ноутбука, або ПК. У такому випадку, я раджу насамперед переконається, що ноутбук роздає бездротову мережу. Наприклад, подивитися з інших пристроїв. Можливо, ви неправильно запустили точку доступу. Тут вам знадобиться стаття як роздати Wi-Fi з ноутбука або комп'ютера без роутера. Піднесіть телефон ближче до комп'ютера.

Наступний випадок, коли проблеми з Wi-Fi з'являються після ремонту телефону. Наприклад, після заміни батареї, екрану, скла, корпусу і т. Д. У таких випадках, я раджу відразу віднести телефон в майстерню, де його ремонтували. Так як майстер швидше за все не підключив антену, або сам Wi-Fi модуль.

Ну і не треба виключати апаратну поломку. Все ламається, і модуль, який відповідає за підключіть до Wi-Fi - не виняток.

Як завжди, ви можете залишити своє питання в коментарях, або поділиться корисною інформацією по цій темі. Завжди радий відповісти на ваші запитання і вдячний за доповнення до статті.