Як клонувати (змінити) MAC-адресу роутера, і як дізнатися MAC-адресу?

Як клонувати (змінити) MAC-адресу роутера, і як дізнатися MAC-адресу?

В наш час, деякі інтернет-провайдери продовжують робити прив'язку по MAC-адресу. Це коли у вас підключений інтернет, і він прив'язаний до якогось одного пристрою: комп'ютера, ноутбук, або роутера. Справа в тому, що якщо інтернет прив'язаний до MAC-адресу мережевої карти комп'ютера, то після підключення кабелю до мережевої карти ноутбука, або до роутера, інтернет працювати не буде. Тому що MAC-адресу у роутера, і ноутбука буде інший.

Не розумію, навіщо використовувати цю прив'язку. Це створює дуже багато складнощів при налаштуванні Wi-Fi роутерів. Начебто все правильно підключили, все налаштували, перевірили, а інтернет не працює. Як правило, це "Без доступу до інтернету" під час налаштування роутера. А потім виявляється що провайдер робить прив'язку інтернету, він прив'язаний до MAC-адресу комп'ютера (до якого спочатку був підключений) і на роутері звичайно ж працювати не може.

Насамперед, зателефонуйте в підтримку провайдера, і уточніть, чи роблять вони прив'язку по MAC-адресу. Якщо роблять, то є два варіанти:

  • Підключити по кабелю роутер до комп'ютера до якого прив'язаний інтернет, і клонувати MAC-адресу в налаштуваннях роутера. Тоді, на роутері буде який же MAC-як на комп'ютері, і інтернет буде працювати.
  • Другий варіант, це подивитися MAC-адресу роутера, зателефонувати в підтримку провайдера, і попросити змінити адресу. У деяких провайдерів, наскільки я знаю, є можливість змінити MAC-адресу через особистий кабінет на сайті.

Зараз ми розглянемо зміну MAC-адреси на різних маршрутизаторах, і покажу де на роутері подивитися цю адресу.

Можливо, вам ще стане в нагоді стаття: як дізнатися і змінити MAC-адресу в Windows 10. У Windows 7, або Windows 8 все точно так же.

Як дізнатися MAC-адресу роутера?

Все дуже просто. Візьміть свій роутер, і подивіться знизу на наклейці. Там буде вказано MAC-адресу. Для прикладу, на маршрутизаторах Tp-Link:

Фото: MAC-адресу роутера Tp-Link

Ось так це виглядає на пристроях ZyXEL:

Як дізнатися MAC адреса на роутері ZyXEL

На роутерах Asus MAC-адресу так само зазначений на наклейці:

Де знаходиться MAC-адресу на роутері Asus

З цим я думаю розібралися. Дивимося адреса, дзвонимо в підтримку провайдера (або через сайт), і провайдер прописує у себе MAC-адресу вашого роутера.

Як поміняти MAC-адресу на роутері?

Теж нічого складного. Потрібно зайти в налаштування маршрутизатора, відкрити потрібну вкладку і змінити, або клонувати адресу. Тут є два варіанти: можна вручну прописати новий MAC-адресу в налаштуваннях роутера, або ж клонувати його з комп'ютера, який підключений до роутера по кабелю (з якого ви налаштовуєте) .

Якщо ви хочете клонувати MAC-адресу з комп'ютера, то з мережевого кабелю, підключіть до роутера той комп'ютер, до якого був прив'язаний інтернет. І з нього виконуйте налаштування. Це важливо.

Зміна MAC-адреси на роутерах Tp-Link

Зайдіть в налаштування маршрутизатора за адресою 192.168.1.1, або 192.168.0.1. Якщо не виходить, то дивіться цю інструкцію. Далі перейдіть в розділ  Network (Мережа) - MAC Clone (Клонування MAC-адреси). В поле  WAN MAC Address можна вручну прописати потрібну адресу, або ж натиснути на кнопку  Clone MAC Address і клонувати його з комп'ютера.

Клонування MAC-адреси на роутері Tp-Link

Не забудьте зберегти настройки кнопкою Save , і перезавантажити маршрутизатор.

Клонуємо MAC-адресу на роутері Asus

Для початку, заходимо в налаштування нашого маршрутизатора. Відкриваємо вкладку Інтернет . Там буде поле  MAC-адресу . Вкажіть в ньому потрібну адресу, або натисніть на кнопку Клонувати MAC .

Клонування MAC-адреси на роутері Asus

Натисніть на кнопку Застосувати  для збереження змін.

Інструкція для роутерів ZyXEL

На пристроях ZyXEL Keenetic відкриваємо налаштування за адресою 192.168.1.1, переходимо в розділ налаштувань Інтернет , вибираємо потрібне з'єднання, і в випадаючому меню MAC-адресу вибираємо Взяти з вашого ПК , або Ввести вручну .

Зміна MAC-адреси на ZyXEL Keenetic

Не забудьте застосувати настройки.

Зміна MAC-адреси на маршрутизаторах D-Link

Відкрийте настройки свого маршрутизатора D-Link (адреса 192.168.0.1), і перейдіть на вкладку Мережа - WAN . Виберіть необхідне з'єднання, і в поле MAC ви можете задати свою адресу, або натиснувши на спеціальну кнопку, клонувати MAC-адресу з комп'ютера на роутер D-Link.

Зміна MAC-адреси на D-Link

Збережіть налаштування натиснувши на кнопку Застосувати .