Налаштування Wi-Fi роутера TP-LINK TL-WR842ND

Налаштування Wi-Fi роутера TP-LINK TL-WR842ND

Вітання! Сьогодні будемо налаштовувати роутер TP-LINK TL-WR842ND. Як завжди, все детально покажу і розкажу. Сам роутер у мене є, фото з підключення TL-WR842ND я вже зробив, зараз будемо налаштовувати.

Цікавий роутер. Якщо ви його вже купили, думаю залишитеся задоволені. Коштує він трохи дорожче ніж популярний TP-LINK TL-WR841N (ND), але у TL-WR842ND є кілька переваг. Головна перевага, це наявність USB роз'єму. До TP-LINK TL-WR842ND можна підключити флешку, або жорсткий диск, і організувати загальний доступ до файлів. Так само, можна підключити принтер, і відправляти на друк документи з усіх пристроїв в мережі. А якщо у вас друга апаратна версія роутера (V2), то до TL-WR842ND можна підключити 3G / 4G модем, і налаштує роздачу інтернету. А так же, можна запускати до 4 Wi-Fi мереж, з різними настройками. І білі антени мені більше сподобалися, ніж чорні.

Налаштування TP-LINK TL-WR842ND

У мене звичайний TP-LINK TL-WR842ND, апаратна версія V1. Цю інформацію можна подивитися знизу роутера, на наклейці. Панель управління у мене англійською, і російською прошивки на жаль немає. Але, якщо у вас версія TL-WR842ND (RU), то настройки у вас швидше за все будуть російською мовою. Я буду робити скріншоти зі свого пристрою, але буду так само писати назви розділів налаштувань російською. Якщо у вас раптом російськомовна прошивка.

До речі, перед налаштуванням можете прошити свій роутер. Я вже підготував окрему інструкцію з цієї моделі: TP-LINK TL-WR842ND. Оновлення прошивки.

Якщо ви купили TL-WR842ND (V2) для роботи з 3G / 4G модемом, то налаштувати його зможете по цій інструкції. Ми ж розглянемо, якщо підключаєте до звичайного інтернету з мережевого кабелю.

Як підключити TL-WR842ND і зайти в налаштування

Насамперед дістаємо наш маршрутизатор з коробки. Підключаємо до нього адаптер харчування, і включаємо його в розетку. Якщо ви будете налаштовувати з комп'ютера, або ноутбука, то візьміть мережевий кабель, який йде в комплекті з роутером, і з його допомогою можна під'єднати комп'ютер до роутера. На роутере кабель підключаємо в один з 4 LAN роз'ємів. А на комп'ютері в мережеву карту. Якщо у вас вдома є комп'ютер, то рекомендую налаштовувати маршрутизатор саме по кабелю.

Підключення TP-LINK TL-WR842ND до комп'ютера

Далі, в WAN роз'єм (він синій) потрібно підключити інтернет. Кабель від вашого провайдера, або від ADSL модему.

Підключаємо інтернет (WAN) до TL-WR842ND

З підключенням розібралися. Якщо ви хочете налаштовувати роутер TL-WR842ND по Wi-Fi, то встановіть з'єднання з його Wi-Fi мережі. Якщо роутер новий, що його не налаштовували, то мережа буде мати стандартну назву, приблизно таке: "TP-LINK_3CE9DA". Мережа буде без пароля, відкрита. А якщо вона закрита паролем, то заводський пароль (PIN) вказано знизу пристрою на наклейці.

Вхід в панель управління

Якщо ви вже підключені до роутера, то відкрийте будь-який браузер, і перейдіть за адресою  tplinklogin.net , або 192.168.0.1 . Адреса вказана так само знизу роутера. Там же на наклейці вказані заводські ім'я користувача і пароль: admin і admin.

Заводські параметри TL-WR842ND

Переходимо в браузері за адресою, і вказуємо ім'я користувача і пароль.

Вхід в налаштування роутера TL-WR842ND (RU) на tplinklogin.net

Після цих дій має відкритися панель управління. Якщо не виходить зайти в налаштування роутера TP-LINK TL-WR842ND, то почитайте цю статтю: що робити, якщо не заходить в налаштування роутера на 192.168.0.1 або 192.168.1.1?

Якщо роутер не нова, або ви його вже налаштовували самі, то краще за все зробити скидання налаштувань до заводських. Так само, скидання потрібно робити якщо не відкриваються настройки, або не підходить стандартний пароль admin.

Що б скинути настройки і пароль на TL-WR842ND, досить на секунд 10 натиснути і потримати кнопку WPS / RESET . Дивимося на індикатори на передній панелі, вони повинні все спалахнути, і згаснути. Роутер перезавантажиться, і налаштування будуть відновлені. Ось ще докладна інструкція по маршрутизаторів TP-LINK.

TP-LINK TL-WR842ND: настройка інтернету (WAN)

Насамперед, нам потрібно налаштувати інтернет. Що б роутер зміг підключатися до провайдера, і роздавати інтернет на ваші пристрої. Це дуже важливо. Якщо роутер не зможе підключиться до провайдера, то на ваших пристроях, які ви підключите по кабелю, або по бездротовій мережі, інтернет працювати не буде. Підключення буде зі статусом "Без доступу до інтернету". Виходить, що Wi-Fi маршрутизатор роздавати буде, а доступу в інтернет не буде.

Перед налаштуванням ви обов'язково повинні дізнатися, який тип з'єднання використовує ваш провайдер. І якщо це PPPoE, L2TP, або PPTP, то так само треба дізнатися ім'я користувача, пароль, і в деяких випадках ще адресу сервера. Всю цю інформацію можна дізнатися у інтернет-провайдера, або в документах, які вам видали при підключенні.

Налагодження підключення Динамічний IP

Якщо провайдер надає вам інтернет за технологією Динамічний IP, то налаштовувати практично нічого не потрібно. Інтернет швидше за все запрацює відразу після підключення. Але, давайте перевіримо.

На роутерах TP-LINK, настройки підключення до провайдера можна змінити на вкладці  Network (Мережа) - WAN . Тип підключення вибираємо в випадаючому меню  WAN Connection Type (Тип підключення WAN). Відповідно, якщо у нас підключення Динамічний IP, то вибираємо цю технологію, і зберігаємо налаштування.

Налагодження підключення Динамічний IP

Якщо інтернет не запрацює, то може бути, що провайдер використовує прив'язку по MAC-адресу. В такому випадку, дивіться статтю як клонувати (змінити) MAC-адресу роутера.

Налаштування інших підключень:

Налагодження підключення PPPoE (Ростелеком, і інші провайдери)

Якщо у вас провайдер використовує тип з'єднання  PPPoE , то вибираємо відповідні з'єднання, потім вказуємо ім'я користувача і пароль, який видає провайдер. Далі, вибираємо пункт "Connect Automatically" (Підключити автоматично).

Натискаємо на кнопку Connect (Підключити), роутер повинен підключитися до інтернету. І інтернет вже повинен працювати на пристрої, з якого ви налаштовуєте. Для збереження налаштувань натискаємо Save (Зберегти).

Налаштування PPPoE (Ростелеком) на TP-LINK TL-WR842ND

Налаштування L2TP і PPTP (Білайн і т. Д.)

Тут все точно так же. Вибираємо відповідний тип з'єднання, задаємо ім'я користувача, пароль, і IP-адреса / ім'я сервера (цю інформацію видає провайдер). Потім, ставимо перемикач біля пункту "Connect Automatically" (Підключити автоматично).

Натискаємо на кнопку Save , і перезавантажуємо роутер. Або, натискаємо на кнопку Connect (Підключити), що б перевірити, підключиться чи маршрутизатор до інтернету.

Налаштування L2TP і PPTP (Білайн)

Багато хто після установки маршрутизатора запускають на комп'ютері з'єднання з провайдером (високошвидкісне). І виходить так, що інтернет через роутер працює до того часу, поки підключення запущено на комп'ютері. Вимикаємо комп'ютер, інтернет через роутер не працює.

Після установки роутера, на комп'ютері не потрібні ніякі з'єднання. Роутер буде підключатися до провайдера сам, його потрібно тільки налаштувати. Якщо виникнуть якісь проблеми з налаштуванням на цьому етапі, то вам допоможе стаття: при налаштуванні роутера пише «Без доступу до інтернету», або «Обмежено».

Тільки після того, як інтернет через роутер запрацює, можна продовжувати настройку нашого TP-LINK TL-WR842ND.

Налаштування Wi-Fi і установка пароля на TP-LINK TL-WR842ND

Значить, інтернет ми налаштували. Потрібно ще змінити назву Wi-Fi мережі, якщо вас не влаштовує стандартне, і встановити хороший пароль на Wi-Fi. Зробити це можна в налаштуваннях, на вкладці  Wireless (Бездротовий режим).

Тут, ми в поле  SSID1 (Ім'я бездротової мережі) придумуємо і записуємо назву для нашої бездротовий мережі.

Я на початку статті писав, що цей роутер може роздавати до 4 Wi-Fi мереж. І всі ці мережі будуть з різними іменами і паролями. Якщо вам потрібно зробити більше однієї бездротової мережі, то встановіть галочку навпроти SSID2, SSID3 і т. Д. І якщо потрібно, то змініть їх назва.

Далі, виберіть свій регіон, де ви живете, і натисніть на кнопку Save (Зберегти).

Налаштування Wi-Fi на TL-WR842ND

Для установки пароля на Wi-Fi перейдіть на вкладку  WirelessWireless Security (Бездротовий режим - Захист бездротового режиму).

На цій сторінці насамперед включаємо тип захисту "WPA-PSK / WPA2-PSK" . Навпаки  Version (Версія) вибираємо WPA2-PSK . І в поле  PSK Password (Пароль PSK) придумуємо і записуємо пароль, який буде використовуватися для підключення до нашого Wi-Fi. Пароль повинен бути мінімум з 8-ми символів.

Установка пароля на роутері TL-WR842ND

Не забудьте зберегти настройки натиснувши на кнопку Save .

Зміна пароля входу в настройки (admin)

Інтернет і бездротову мережу ми вже набудували. Я рекомендую ще змінити стандартний пароль admin, який потрібно вводити при вході в налаштування вашого роутера. Це потрібно для того, що б захистити настройки маршрутизатора. Адже до них матимуть доступ усі, хто підключиться до роутера по Wi-Fi.

Перейдіть на вкладку  System Tools - Password (Системні інструменти - Пароль). Вкажіть там старе ім'я користувача і пароль (за замовчуванням: admin і admin). І задайте нове ім'я користувача і два рази вкажіть новий пароль.

Зміна заводського пароля admin

Збережіть зміни натиснувши на кнопку Save . Якщо ви після настройки ще не перезавантажували роутер, то перезавантажте. Зробити це можна на вкладці "System Tools" - "Reboot" (Системні інструменти - Перезавантаження). Натиснувши на кнопку "Reboot". Можна просто відключити і включити харчування.

На цьому настройка маршрутизатора TL-WR842ND (TL-WR842ND (RU)) закінчена. Ми задали тільки основні настройки, яких достатньо для роботи роутера. Постарайтеся не забути пароль від Wi-Fi мережі, і від налаштувань маршрутизатора. Бажано, записати їх десь.

Можете задавати свої питання по темі статті в коментарях. Тільки одне прохання, потрібно описувати свою проблему детально, пишіть яка модель і апаратна версія роутера. А так же, який у вас провайдер.