Чому Wi-Fi працює тільки при включеному комп'ютері (ПК)?

Чому Wi-Fi працює тільки при включеному комп'ютері (ПК)?

Вирішив сьогодні розповісти про одну не дуже популярної проблеми, з якою іноді стикаються при налаштуванні Wi-Fi роутера. Ситуація така: встановлюємо Wi-Fi роутер, налаштовуємо його, інтернет працює на всіх пристроях, як по кабелю, так і по Wi-Fi. Але коли ми вимикаємо стаціонарний комп'ютер (або навіть ноутбук), який підключений до роутера з мережевого кабелю, то на всіх пристроях пропадає підключення до інтернету. Тобто, підключення до Wi-Fi мережі є, але інтернет не працює. Виходить, що роутер роздає інтернет тільки при включеному стаціонарному комп'ютері. Вимикаємо ПК, роутер перестає роздавати інтернет.

Відразу скажу, що так бути не повинно. Маршрутизатор це самостійний пристрій, він роздає інтернет без підключення до якихось пристрої, і ніяк не залежить від комп'ютерів. Якщо у вас виникла описана вище проблема, то справа швидше за все в неправильному налаштуванні Wi-Fi роутера. Саме в налаштуванні підключення до інтернет-провайдера (WAN).

Інтернет через роутер не працює після вимкнення комп'ютера

1 Швидше за все, у вас підключення до інтернету через PPPoE, або PPTP. У цьому вся суть. Для підключення до інтернету, на комп'ютері потрібно запускати високошвидкісне підключення. Саме підключення йде через логін і пароль. І проблема в тому, що після установки маршрутизатора, ви продовжуєте запускати це підключення. А це робити не потрібно, зараз поясню.

Підключення, яке було налаштоване у вас на комп'ютері, після установки роутера запускати не потрібно. Це підключення потрібно налаштувати на роутері, це дуже важливий момент! Тобто, в настройках роутера ви повинні вибрати тип підключення, і задати необхідні параметри для підключення до інтернету. Коли роутер сам встановить підключення до провайдера, то він буде роздавати інтернет на всі ваші пристрої, і в тому числі на комп'ютер по кабелю. А високошвидкісне підключення на комп'ютері можна видалити.

Про подібну проблему я вже писав в статті Під час налаштування роутера пише «Без доступу до інтернету».

І ще раз: головне задати правильні параметри для підключення до інтернеn-провайдеру. Якщо не знаєте де вказувати ці настройки на вашому роутере, то дивіться інструкцію з налаштування маршрутизатора. Можете подивитися у нас на сайті, на цій сторінці //help-wifi.com/instrukcii-po-nastrojke-routerov/. В основному, ці настройки потрібно задати на вкладці "WAN", або "Інтернет". Ось так ці настройки виглядають на роутері TP-Link:

Чи не працює інтернет через роутер TP-Link після виключення комп'ютера

Якщо що, питайте в коментарях, постараюся допомогти порадою.

2 Проблема в MAC-адресу. Це ще одна причина, через яку роутер може переставати роздавати інтернет після виключення комп'ютера. Тут потрібно точно знати, чи робить ваш провайдер прив'язку по MAC-адресу. Можете уточнити у підтримки провайдера.

Якщо прив'язка по MAC є, то тут вже два варіанти:

  1. Зателефонувати на підтримку інтернет-провайдера, і попросити прописати новий MAC-адресу. Адреса вашого роутера. Він зазначений на самому роутері, на наклейці. У деяких провайдерів, це можна зробити самому, через особистий кабінет.
  2. І другий варить, це клонувати MAC адреса на роутері з комп'ютера, до якого був підключений інтернет. Це можна зробити самому в настройках роутера. Але, ви повинні підключити роутер до того комп'ютера, MAC-адресу якого потрібно клонувати. Більш докладно про це я писав у статті як клонувати (змінити) MAC-адресу роутера, і як дізнатися MAC-адресу?

Роутер працює при включеному ПК через MAC-адреси

висновки

Можливо, є ще якісь причини, за якими робота роутера може залежати від комп'ютера. Але, я думаю, що в першу чергу це неправильне налаштування маршрутизатора. Тобто, коли підключення до інтернету запущено на комп'ютер, то інтернет ясна річ є на роутері. Коли ж комп'ютер вимкнений, інтернет на роутері пропадає, і він його не роздягнений. Все просто.

Якщо у вас залишилися питання по темі цієї статті, то задавайте їх у коментарях. Всього доброго!