Налаштування роутера Tp-Link Archer C20i

Налаштування роутера Tp-Link Archer C20i. Підключення, налаштування інтернету та Wi-Fi

Друзі, спеціально придбав роутер Tp-Link Archer C20i (AC750), що б подивитися що це за моделька, і розповісти вам як же його налаштувати. Як виявилося, хороший роутер, цілком за нормальну ціну. Головна особливість Tp-Link Archer C20i (фото, огляд та відгуки дивіться тут), який ми зараз будемо налаштовувати, так це те, що він двохдіапазонний. Тобто, він транслює дві Wi-Fi мережі: одну на звичній нам частоті 2.4 ГГц, а другу на частоті 5 ГГц. Це напевно найдоступніший двохдіапазонний маршрутизатор від Tp-Link.

Фото: Tp-Link Archer C20i

Так само є USB роз'єм для підключення флешок, і принтерів, до яких можна організувати загальний доступ з мережі. Але про це в окремих статтях. До речі, не розумію чому при наявності USB роз'єму не зробити підтримку 3G / 4G USB модемів.

Archer C20i мені сподобався, за винятком корпусу, а точніше передній його частині. Вона виконана з чорного глянсового пластика. Я ще не встиг зняти з неї плівку, як до неї вже пригорнулася пил, а про відбитки пальців я навіть говорити не хочу 🙂 Але якщо роутер протерти, і не чіпати його, то виглядає він симпатично. Окремо хочу відзначити сині, не надто яскраві індикатори. На чорною глянсовою панелі виглядають вони прикольно.

Комплектація Tp-Link Archer C20i

  • Сам маршрутизатор.
  • Білий, красивий мережевий кабель для підключення комп'ютера, телевізора і т. Д.
  • Адаптер живлення.
  • Різні папірці і диск з програмою для настройки Archer C20i.

Елементи управління і роз'єми

На задній стороні ви побачите 4 LAN роз'єму, 1 WAN роз'єм, і роз'єм живлення. На бічній панелі розташований 1 USB-роз'єм, Кнопка включення / виключення живлення, окрема кнопка для вкл. / Викл. Wi-Fi мережі, і поєднана кнопка WPS / Reset (затиснувши яку на 10 секунд, можна скинути настройки на Tp-Link Archer C20i).

Кнопки і роз'єми роутера Tp-Link Archer C20i

Це був невеликий огляд і мій відгук. Переходимо до основної частини цієї статті, до налаштування нашого Archer C20i.

Підключення роутера Tp-Link AC750 Archer C20i

Насамперед, підключаємо до маршрутизатора адаптер харчування, включаємо його в розетку, і включаємо харчування кнопкою на бічній стороні устрйоства. Що б загорілися індикатори. Далі в синій WAN роз'єм (він підписаний як Internet) підключаємо інтернет. Кабель від нашого інтернет-провайдера, або ADSL модему.

Підключення інтернету до Tp-Link Archer C20i

Якщо ви будете налаштовувати роутер з комп'ютера по кабелю, то просто з'єднайте комп'ютер, або ноутбук з Archer C20i за допомогою кабелю, який йде в комплекті.

Підключення комп'ютера по LAN до Archer C20i

Якщо ж ви хочете налаштовувати маршрутизатор по бездротовій мережі, то встановіть з'єднання з Wi-Fi мережі, яка з'явиться після включення нашого маршрутизатора. Вона буде мати стандартну назву, наприклад: "TP-LINK_9729". Нагадаю, що може бути дві мережі, друга буде з "5G" вкрай назви. Але, не всі пристрої бачать мережі на частоті 5 ГГц (писав про це тут). За замовчуванням Wi-Fi мережу захищена. Пароль вказано знизу роутера, на наклейці. Там же вказано назву бездротової мережі.

Стандартний пароль і назву Wi-Fi мережі

Якщо ви хочете налаштувати свій роутер з мобільного пристрою, то це можна зробити за допомогою фірмової програми TP-LINK Tether. Писав про це в окремій статті: настройка і управління роутером Tp-Link через програму TP-LINK Tether.

Вхід в панель управління Archer C20i і настройка інтернету

Якщо ваш роутер не нова, і його вже пробували настроїти, то я раджу зробити скидання налаштувань. На бічній стороні Archer C20i є кнопка WPS / Reset . Натисніть на неї і потримайте секунд 10, поки не загоряться і згаснуть всі індикатори на передній панелі.

Відкрийте будь-який браузер, і перейдіть за адресою  //tplinkwifi.net , або 192.168.0.1 . З'явиться запит імені користувача і пароля (якщо ви підключені до роутера). За замовчуванням, це admin і admin (ці дані так само вказані знизу маршрутизатора). Відкриється панель управління, де ми і будемо налаштовувати роутер. Якщо по вийде зайти в налаштування, то дивіться цю інструкцію.

Вхід в налаштування Tp-Link Archer C20i

Налагодження підключення до інтернет-провайдера (WAN)

Якщо у вас інтернет через роутер вже працює, то налаштовувати нічого не потрібно, відразу переходите до налаштування Wi-Fi мережі.

Головне, що ви повинні знати перш ніж приступити до налаштування, це який тип з'єднання використовує ваш інтернет провайдер, і всі необхідні параметри: ім'я користувача, пароль, IP-адреса (якщо вони необхідні). Цю інформацію можна уточнити у провайдера, або ж подивитися в договорі про забезпечення інтернетом.

В налаштуваннях переходимо на вкладку  Network - WAN . У випадаючому меню  Connection Type нам потрібно вибрати тип з'єднання: Динамічний IP, Статичний IP, PPPoE, L2TP, PPTP.

Налагодження підключення до провайдера WAN

Залежно від обраного типу з'єднання, потрібно буде задати необхідні параметри, які видає провайдер. Тільки якщо у вас Динамічний IP, то нічого більше налаштовувати не потрібно. Відразу зберігаємо налаштування і все буде працювати.

Якщо у вас наприклад популярний тип з'єднання  PPPoE , то потрібно буде задати як мінімум ім'я користувача і пароль. І натиснути кнопку Save .

Налаштування PPPoE на Archer C20i

Якщо у вас провайдер робить прив'язку по MAC-адресу, то потрібно його клонувати по цій інструкції.

Тільки після того, як у вас запрацює інтернет через роутер, можна переходити до таких установок.

Налаштування Wi-Fi і установка пароля на Tp-Link Archer C20i

Так як роутер у нас двохдіапазонний, то потрібно окремо налаштувати Wi-Fi мережу і захист для діапазону 2.4 GHz, і 5 GHz. Або ж просто відключити одну з Wi-Fi мереж. Якщо бездротова мережа на частоті 5 GHz вам наприклад поки не потрібна. Для цього в настройках потрібно перейти на вкладку  Dual Band Selection . Зняти галочку з тієї мережі, яку ви хочете відключити, і натиснути кнопку Save .

Відключення Wi-Fi мережі 5 GHz на Tp-Link

Давайте налаштуємо Wi-Fi мережу. Змінимо назву мережі, і встановимо пароль. Для цього перейдіть на вкладку тієї мережі, яку ви хочете налаштувати. Спочатку налаштуємо мережу на частоті 2.4 ГГц. Відкриваємо вкладку  Wireless 2.4GHz . В поле  Wireless Network Name задаємо ім'я бездротової мережі. Вказуємо свій регіон, і зберігаємо налаштування.

Налаштування Wi-Fi на Tp-Link Archer C20i

Переходимо на наступну вкладку Wireless Security для установки пароля бездротової мережі. Вибираємо тип безпеки  WPA / WPA2 - Personal (Recommended) , виставляємо всі параметри як на скріншоті нижче, і в поле  Wireless Password придумуємо і записуємо пароль. Він повинен бути мінімум з 8 символів. Можна використовувати англійські букви і цифри. Запам'ятайте, або збережіть пароль який ви встановили, що б не забути його. Натисніть кнопку Save для збереження налаштувань.

Archer C20i: установка пароля Wi-Fi мережі

Якщо ви налаштовуєте при підключенні по Wi-Fi (а не по кабелю), то після зміни імені мережі, і / або пароля, потрібно буде заново підключиться до бездротової мережі вже з новими параметрами. А якщо виникнуть проблеми з підключенням, то потрібно видалити мережу на комп'ютері, і встановити з'єднання заново.

Якщо мережу в діапазоні 5 GHz ви не відключили, і будете її використовувати, то для неї потрібно виконати такі самі настройки. Змінити ім'я мережі і встановити ключ. Робиться це на вкладці  Wireless 5GHz .

Налаштування Wi-Fi мережі 5GHz

Бездротову мережу налаштували, і захистили її паролем.

Захист налаштувань маршрутизатора паролем (зміна admin)

Я вже писав як змінити стандартний пароль admin, який використовується для захисту налаштувань роутера. Давайте розглянемо це на прикладі Tp-Link Archer C20i. В налаштуваннях потрібно відкрити вкладку  System ToolsPassword .

Там потрібно вказати старе ім'я користувача і старий пароль (нагадаю, що за замовчуванням це admin). І потрібно вказати нове ім'я користувача (можна залишити admin), і два рази потрібно вказати новий пароль. Для збереження натискаємо на кнопку Save .

Зміна пароля admin

Тепер при вході в панель управління, потрібно буде вказувати новий пароль. І постарайтеся його не забути, а то доведеться скидати настройки до заводських.

Післямова

Я написав тільки про найважливіші налаштуваннях, які потрібно виконати обов'язково, і яких досить для того що б користуватися роутером. Налаштувань там звичайно ж дуже багато. І їх не розглянути в одній статті. Багато інструкцій по роутера Tp-Link ви знайдете в окремому розділі на нашому сайті: //help-wifi.com/category/tp-link/. Всі вони без проблем підійдуть для Tp-Link AC750.

Якщо ж ви наприклад захочете відновити прошивку Archer C20i, то це можна зробити за стандартною інструкції, яка знаходиться тут.

Буду вдячний, якщо ви в коментарях поділіться своїм відкликанням про роутере Tp-Link Archer C20i. Ну і задавайте питання, якщо вас щось цікавить, чи не виходить налаштувати.