Як підключити телевізор до комп'ютера через HDMI

Як підключити телевізор до комп'ютера через HDMI

Вирішив підготувати окрему статтю, в якій детально розповісти і показати на прикладі, як підключити телевізор до звичайного стаціонарного комп'ютера за допомогою HDMI кабелю. Тема актуальна, і мене часто про це запитують. Насправді - нічого складно. Але є деякі нюанси, в яких ми постараємося розібратися в рамках цієї статті.

Практично в кожному, навіть не найновішому телевізорі є як мінімум один HDMI вхід. А в комп'ютері, на задній панелі системного блоку є HDMI вихід. Це означає, що ми без проблем можемо поєднати ПК з телевізором за допомогою звичайного HDMI кабелю, який можна купити напевно в кожному магазині цифрової техніки.

Для чого їх підключати? Все дуже просто. Телевізор може працювати як монітор. Тобто, можна виводити зображення з комп'ютера на екран телевізора. Телевізор можна використовувати як основний, або як другий монітор. Це означає, що зображення з ПК буде відображатися на екрані звичайного монітора і телевізора одночасно. Або тільки на ТБ. Це вже залежить від ваших завдань. Потрібно відзначити, що по HDMI виводиться не тільки зображення, а й звук.

Я сам, та й інші користувачі найчастіше з'єднають ПК з ТВ для перегляду фільмів на великому екрані, або для гри. Можна ще підключити до комп'ютера геймпад і грати на великому екрані. Деякі використовують телевізори замість моніторів. Працюють з документами, сидять в інтернеті і т. Д. Але як мені здається, це не дуже зручно. Та й очі втомлюються швидше. Для постійної роботи за комп'ютером краще використовувати монітор. А телевізор підключати для перегляду фільмів, фото, ігри і т. Д.

Процес підключення буде однаковим для телевізорів різних виробників: LG, Samsung, Sony, Philips, Panasonic, Ergo, Hitachi і т. Д. Точно так же, як і не буде сильних відмінностей в настройках Windows. Так, настройки в Windows 10, Windows 8, Windows 7 трохи відрізняються, але не критично. Я все покажу.

Якщо у вас ноутбук, то можете все зробити за цією статтею: як підключити ноутбук до телевізора через HDMI.

Підготовка: перевіряємо HDMI порти на телевізорі й комп'ютері, вибираємо кабель

Спочатку потрібно перевірити, чи є на наших пристроях необхідні порти. Так само для підключення нам знадобиться HDMI кабель. Давайте розглянемо всі більш докладно. Якщо у вас все є, то можете переходити безпосередньо до підключення та налаштування.

 1. HDMI вхід на телевізорі знаходиться зазвичай на бічній грані, або на задній панелі (іноді, там і там). Вони повинні бути підписані і пронумеровані. Виглядають ось так (зліва Philips, праворуч LG):

  HDMI вхід на телевізорі для підключення до комп'ютераЯкщо на вашому телевізорі є хоча б один такий порт, значить все вийде.

 2. Далі погляньте на задню панель свого комп'ютера (я маю введу системний блок). Там нам потрібно знайти HDMI вихід. HDMI може бути як на материнській платі (вбудована графіка на нових платах), так і на відоекарте. Але, якщо навіть у вас є цей порт на материнській платі (як у мене на фото нижче), і є окрема дискретна відеокарта з HDMI виходом, то телевізор потрібно підключати до відеокарти.

  HDMI порт на комп'ютері (материнської плати) для підключення телевізораФото системного блоку я зробив в горизонтальному положенні. У моєму випадку, телевізор можна підключити до HDMI виходу на відеокарте.Еслі в вашому комп'ютері немає HDMI виходу, але є DVI, то можна купити перехідник DVI-HDMI. А якщо є тільки старий VGA, то так само можна використовувати перехідник VGA-HDMI, але тоді вже звук на телевізор виводиться не буде, так як VGA не цифровий вихід. Якщо ви хочете одночасно підключити до комп'ютера телевізор і монітор, то знадобиться або два HDMI, або HDMI і DVI. Так само нам знадобляться відповідні кабелю.

 3. HDMI кабель повинен бути необхідної нам довжини. Якщо не помиляюся, то вони є до 20 метрів. Якщо у вас немає окремого кабелю, то можна використовувати той, яким підключений монітор. Якщо він у вас по HDMI підключений. У мене ось такий кабель:

  HDMI кабель для з'єднання телевізора з ПКНайпростіший, недорогий кабель.

Якщо у вас є порти на обох пристроях і є кабель, то можна підключати.

З'єднуємо телевізор з комп'ютером за допомогою HDMI кабелю

Досить просто взяти кабель, підключити його в HDMI вихід на комп'ютері і в HDMI вхід на телевізорі.

Важливо! Пристрої потрібно з'єднувати, коли вони вимкнені і відключене живлення. Є ризик спалити порти. Бувають такі випадки.

Якщо ви підключаєте телевізор як монітор, тобто єдиний екран, то схема буде виглядати приблизно так:

Схема підключення ПК до телевізора по HDMI кабелю

Так само давайте розглянемо ще один випадок, коли одночасно буде підключений телевізор і монітор.

Телевізор як другий монітор для ПК

Монітор може бути підключений так само по HDMI (як у мене на фото нижче), по DVI, або навіть по VGA. У підсумку до ПК буде підключено два екрани.

Телевізор як другий монітор по HDMI

З підключенням розібралися. Швидше за все, у вашому випадку вже буде системний блок з підключеним до нього монітором. І все що необхідно зробити, це підключити ще до нього телевізор.

Вибираємо HDMI вхід як джерело сигналу в налаштуваннях ТВ

Найчастіше, після підключення і включення пристроїв, зображення на телевізорі немає. З'явиться напис типу "Немає сигналу", "не встановлено джерело сигналу" або щось в цьому роді. На телевізорі потрібно вибрати джерело сигналу. Порт, в який ми підключили кабель.

Для цього, на пульті телевізора повинна бути окрема кнопка "SOURCES", або "INPUT".

кнопка

Після натискання на неї, має відкритися меню, в якому можна вибрати джерело сигналу. Можете подивитися, в який порт на телевізорі ви підключили кабель (кожен порт має свій номер). Або просто виберіть активний джерело. Сам процес може відрізнятись в залежності від телевізора. У мене старий LG.

Вибір джерела HDMI сигналу на телевізорі

На телевізорі має з'явиться зображення з комп'ютера. Це буде або копія того що відображається на моніторі (якщо він є), або чистий робочий стіл (розширити).

Стаття, яка може стати в нагоді на цьому етапі: чому через HDMI кабель немає зображення на телевізорі з комп'ютера (ноутбука).

Головне, що картинка з комп'ютера з'явилася на екрані телевізора. Далі, в настройках Windows ми вже зможемо змінити режим виведення зображення. Там їх є кілька.

Налаштування підключеного по HDMI телевізора в Windows

Дозвіл екрану в більшості випадків підлаштовується автоматично. Так що в настройках Windows ми зможемо змінити тільки режим роботи з декількома дисплеями. Це актуально тільки в тому випадку, коли до ПК підключений монітор і телевізор. Якщо тільки один дисплей, то ці параметри не потрібні.

Найпростіший спосіб змінити режим в Windows 10, Windows 8 і Windows 7 - поєднання клавіш Win + P .

Клавіші Win + P на клавіатурі

Після натискання на них з'явиться меню "Проектувати". У десятці воно виглядає ось так:

Режим виведення зображення на телевізор в Windows 10

У Windows 7 так:

Налаштування телевізора по HDMI в Windows 7

Давайте розглянемо кожен режим більш докладно.

 • Тільки екран комп'ютера (відключити проектор) - в цьому режимі зображення буде тільки на моніторі.

  Режим: тільки екран комп'ютера

 • Повторюваний (дублювати) - буде однакове зображення на екрані монітора і телевізора. В цьому режимі є один нюанс. Цей дозвіл екрана. Наприклад, якщо у вас як і в моєму випадку дозвіл монітора 1920x1080, а телевізора 1366x768, то на моніторі буде виставлено 1366x768 і картинка буде не дуже. А якщо на моніторі 1920x1080 і на ТБ теж 1920x1080, то тоді картинка буде чітка на обох екранах.

  Дублювання зображення на монітор і телевізор

 • Розширити - робочий стіл буде розширено на другий екран. У нашому випадку це телевізор.

  Розширений робочий стіл комп'ютера на телевізор

 • Тільки другий екран (тільки проектор) - це коли зображення з комп'ютера буде виводиться тільки на телевізор. Монітор відключений.

  Зображення з ПК тільки на ТБ

У більшості випадків, ці параметри цілком достатньо.

Розширені можливості пошуку екрану

Щоб відкрити їх, досить натиснути правою кнопкою миші на порожню область робочого столу. У Windows 10 необхідно вибрати пункт "Параметри екрану", а в Windows 7 - "Дозвіл екрану".

параметри екрану

Відкриється вікно з настройками, де можна побачити скільки екранів підключено до комп'ютера.

Налаштування двох екранів в Windows 10

Так само можна визначити їх (натиснувши на кнопку "Визначити"), змінити дозвіл кожного екрану і режим роботи (про які я розповідав вище).

Налаштування дозволу телевізора в Windows 10

У Windows 7 налаштування телевізора підключеного по HDMI виглядають ось так:

Налаштування HDMI екрану в Windows 7

З налаштуванням зображення на комп'ютері розібралися.

Що робити, якщо звук з комп'ютера не йде на телевізор?

Таке буває дуже часто. Зображення на телевізорі з'явилося, а звуку немає. Його зовсім немає, або він звучить з підключеною до комп'ютера акустичної системи. Якщо ви хочете, щоб звук йшов через телевізор, то першим ділом перевірте, чи не відключений чи звук на ТБ і не скручений він.

Далі потрібно зайти в "Пристрої відтворення".

Як відкрити

У списку пристроїв повинен бути ваш телевізор. Необхідно натиснути на нього правою кнопкою миші і встановити "Використовувати за замовчуванням".

Чи не йде звук з комп'ютера на телевізор по HDMI

Якщо телевізора немає в списку, то натисніть правою кнопкою миші на порожню область і поставте галочки біля двох пунктів: "Показувати відключені пристроїв" і "Показати від'єднані пристрої".

Відображення відключених звукових пристроїв

Якщо це не допомогло, і як і раніше на телевізорі немає звуку з ПК, то спробуйте перевстановити драйвер відеокарти. Просто скачайте його і запустіть установку. HDMI кабель в цей момент нехай буде підключений до комп'ютера.

Як перевірити ці налаштування в Windows 7, я показував в статті Чому немає звуку через HDMI на телевізорі, при підключенні ноутбука (ПК). Обов'язково подивіться її і почитайте коментарі. Там є багато корисної інформації.

Я ще жодного разу не стикався з проблемою виведення звуку по HDMI. Скільки підключав, все відразу працювало після підключення. Але проблема така є.

Підключення 4k телевізора до комп'ютера. Ultra HD по HDMI

Якщо у вас Ultra HD телевізор (він же 4k) і відеокарта підтримує цей дозвіл, то є шанс отримати гарне і чітке зображення. Я перевірив, все працює. У мене 4k телевізор від Філіпс. А в комп'ютері відекарти GeForce GTX 750Ti, яка підтримує роздільну здатність до 4096x2160.

Там дуже багато нюансів. Я не геймер, тому постараюся пояснити як можу. Справа в тому, що вивести 4k зображення по HDMI можна, і у мене цей вийшло. Але швидше за все ми отримаємо частоту оновлення кадрів 30 Гц. Що дуже мало. Щоб отримати 60 Гц, нам потрібна відеокарта з HDMI 2.0 і такий же кабель. Саме тому для підключення до 4k моніторів використовують DVI кабелю. А в телевізорах DVI я щось не зустрічав.

Я все підключив, запустив комп'ютер, і побачив що зображення на телевізорі якесь дивне, неправильні кольори. Можливо, це тільки в моєму випадку.

Неправильні кольору на 4k телевізорі по HDMI

Все вирішується дуже просто. Спочатку я спробував в налаштуваннях телевізора відключити UHD (Ultra HD) для HDMI порту до якого підключений ПК. Зображення стало нормальним, але дозвіл вийшло звичайне, 1920x1080. Тому, це спосіб нам не дуже підходить.

Щоб отримати даний 4k зображення з натуральними квітами необхідно просто у властивостях дисплея в Windows 10 змінити дозвіл екрана на максимальні 3840x2160.

4k дозвіл 3840x2160 для телевізора в настройках Windows 10

Зображення відразу стало нормальним. Так само автоматично був виставлений масштаб в 300%. Інакше все було б дуже маленьким. Його при необхідності можна поміняти. Грати при такому дозволі я не пробував. Але думаю, що це не реально. Тим більше, що відеокарта на моєму комп'ютері не найновіша і не найпотужніша.

Чекаю на ваші коментарі. Задавайте питання і не забувайте ділиться порадами. Всього доброго!