Налаштування автономного завантаження файлів на роутері TP-Link

Налаштування автономного завантаження файлів на роутері TP-Link

Сьогодні розповім про одну цікавої та корисної функції, яка з'явилася на останніх моделях маршрутизаторів TP-Link. Я перевіряв її на моделі TP-Link TL-WR942N. Йдеться про завантаження файлів в офлайн режимі. Є введу, що роутер сам буде завантажувати файли на підключену до нього флешку. В налаштуваннях маршрутизатора ця функція називається "Завантажити офлайн" (Автономна завантаження).

Суть даної функції в тому, що ми підключаємо до маршрутизатора TP-Link звичайну USB флешку, або зовнішній жорсткий диск (HDD), в налаштуваннях вказуємо пряме посилання на файл, або торрент, і маршрутизатор сам завантажить цей файл на підключений накопичувач. Без комп'ютера. А це означає, що можна ставити файли на завантаження на ніч, і не навантажувати мережу днем, коли всі користуються інтернетом. А ще, є планувальник завантажень. Це означає, що додані вами файли будуть автоматично завантажуватися тільки в заданий час, і в задані дні тижня.

Так, якщо у вас інтернет 100 Мбіт / с, то функція може здатися не потрібною. Але, я по собі знаю, що дану фішку оцінять всі користувачі 3G / 4G інтернету. Коли після того як ставиш файл на завантаження, швидкість дуже сильно падає. А тепер, можна буде ставити файли на завантаження, і вони будуть завантажуватися вночі. Коли і швидкість бездротового інтернету в кілька разів вище. А роутер TP-Link TL-WR942N просто ідеально для цього підходить, так як там є підтримка 3G / 4G модемів, і два USB (один для модему, другий для накопичувача).

Я точно такий же функцією користувався на роутері ASUS, там це називається Download Master. Так ось, з повною упевненістю можу сказати, що у TP-Link функція самостійної завантаження файлів реалізована краще і зрозуміліше.

Завантаження файлів (торрентів) на флешку підключену до роутера TP-Link

Для початку, нам потрібна флешка. Її розмір залежить від того, якого розміру файли ви будете завантажувати.

Важливо! Уникайте використання накопичувачі, на яких є цінна інформація. Так як роутер швидше за все змінить формат файлової системи накопичувача, і ви втратите файли, або не зможете переглянути їх на комп'ютері.

На комп'ютері форматіруем флешку в NTFS формат. Підключаємо її до маршрутизатора.

Підключення флешки до роутера TP-Link TL-WR942N

Перезавантажувати роутер не обов'язково.

Далі, в браузері переходимо на 192.168.0.1 (або tplinkwifi.net). Роутер запросить ім'я користувача та пароль. Заводські - admin і admin. Якщо ви їх змінили, вкажіть свої.

Вхід в налаштування tplinkwifi.net

Ми потрапимо в налаштування маршрутизатора.

Якщо у вас налаштування будуть англійською, то швидше за все, там є можливість змінити мову на російську, або українську. Меню, що випадає у верхній частині сторінки.

Перейдіть в розділ "Додаткові налаштування" - "Налаштування USB" - "Завантажити офлайн". Увімкніть функцію, виберіть накопичувач (якщо їх два), і виберіть папку на накопичувачі, або просто вкажіть корінь накопичувача. Важливо: назва папки повинно бути на латиниці (англійськими літерами). Збережіть налаштування. За циферки :)

Налаштування

Якщо необхідно, можете ще вказати максимальне число активних завантажень, або відкрити додаткові налаштування. В яких можна налаштувати обмеження швидкості завантаження, максимальну кількість з'єднань, максимальна кількість бенкетів і т. Д. Це такий собі вбудований в роутер TP-Link торрент клієнт. Налаштувань там не багато, але все необхідне є.

Налаштування вбудованого в TP-Link торрент клієнта

Якщо якісь настройки поміняєте, не забудьте зберегти.

Налаштування розкладу завантаження файлів на роутері TP-Link

Якщо вам необхідно, щоб маршрутизатор скачував файли тільки в певний час, то потрібно налаштувати розклад. Встановіть галочку навпроти "Розклад", і натисніть на зелені годинник.

Далі, просто виділіть ті дні і час, коли роутера дозволено завантажувати файли на підключений накопичувач. Натисніть Ok, і Зберегти.

Завантаження файлів на USB флешку через роутер TP-Link за розкладом

Так, з настройками ми розібралися. Все включили і набудували. Роутер готовий завантажувати ваші файли і торренти.

Додаємо посилання на файл або .torrent для завантаження. Управління офлайн завантаженнями

Досить просто натиснути на кнопку "Додати". Далі, потрібно вибрати джерело. Їх є три:

  • Торрент-файл з ПК. Вибираємо файл .torrent з комп'ютера.
  • Торрент-файл з USB. Якщо .torrent файл, який ви хочете завантажити знаходиться на флешці, яку ви підключили до роутера TP-Link.
  • URL (FTP, HTTP, aMule) - звичайна, пряме посилання на файл.

Далі, в залежності від обраного джерела, вказуємо посилання на файл, або відкриваємо файл .torrent. Натискаємо Ok.

Завантаження .torrent, або за прямим посиланням через роутер TP-Link

І якщо розклад не налаштоване, або налаштоване, але зараз дозволений час, то почнеться завантаження файлу. Якщо немає, то він буде в режимі очікування. Відображатиметься вся інформацію по файлу, за статусом завантаження, швидкості і т. Д.

Завантаження та керування файлами через роутер

Ви можете управляти завантаженням файлів, і завантаженими файлами. Просто виділіть завантаження, і натисніть на потрібну кнопку: видалити, пауза, продовжити, очистити список завершених.

Доступ до файлів на флешці через роутер по мережі

Я зіткнувся з проблемою, коли після відключення флешки від маршрутизатора і підключення її до комп'ютера, я не зміг її відкрити. Комп'ютер просив її форматувати. Комп'ютер чомусь навіть не відображав файлову систему флешки. У той час, як роутер все добре бачив. Швидше за все роутер форматує накопичувач під себе. Як вирішити цю проблему, я поки що не знаю.

Доступ до скачаним файлів ви можете отримати по мережі. З будь-якого пристрою, що підключений до вашого роутеру. На комп'ютері досить відкрити вкладку "Мережа", і там буде ваш роутер. Де ви зможете побачити скачаний файли через "офлайн завантажувач".

Доступ до файлів на флешці через роутер TP-Link по мережі

Ну ось ми і розібралися, як можна завантажувати файли без комп'ютера. Маючи тільки роутер від TP-Link, і USB накопичувач.

Свої запитання, відгуки та поради залишайте в коментарях. Всього доброго!