Як дізнатися IP-адресу роутера. кілька способів

Як дізнатися IP-адресу роутера. кілька способів

Кожен роутер, або модем, не має значення, має свою адресу. IP-адреса в локальній мережі. Знаючи цю адресу, можна отримати доступ до роутера. Зайти в його панель управління, і змінити необхідні настройки. Як правило, після установки і настройки маршрутизатора, ми просто забуваємо про нього. Він виконує свою роботу, роздає інтернет, і немає необхідності щось змінювати, або налаштовувати.

Але, коли щось перестає працювати, або нам потрібно наприклад змінити налаштування Wi-Fi мережі, змінити пароль, то виникає питання, а як зайти в налаштування роутера, за якою адресою, і як дізнатися адресу роутера. Саме на ці питання я спробую відповісти нижче в статті. Якщо у вас мета зайти настройки маршрутизатора, то можете подивитися докладну інструкцію для різних моделей: //help-wifi.com/sovety-po-nastrojke/kak-zajti-v-nastrojki-routera-podrobnaya-instrukciya-dlya-vsex-modelej /.

Є кілька способів, якими можна дізнатися IP-адресу маршрутизатора, або модему.

  • 192.168.1.1, або 192.168.0.1 - швидше за все, один з цих варіантів і є IP-адресою вашого роутера. Ви можете перевірити це, просто відкривши адреса в браузері.
  • Практично на всіх моделях, всіх виробників, адреса роутера вказано на самому пристрої (зазвичай, на наклейці знизу). Це може бути не тільки IP-адресу (з цифр), а й хостнейм (як адреса сайту, з букв). Наприклад, у TP-Link, це tplinkwifi.net. При цьому, доступ до маршрутизатора по IP-адресою так само можливий.
  • Сам IP-адресу можна подивитися з комп'ютера. Головне, щоб комп'ютер був підключений до маршрутизатора. Через властивості підключення, або командний рядок.

Давайте розглянемо всі більш детально, і з картинками.

Дивимося IP-адреса на самому роутері (на корпусі пристрою)

Візьміть свій роутер, і подивіться на нього. Швидше за все, знизу ви побачите наклейку з різною інформацією. Там буде вказано адресу роутера. IP-адреса (з цифр), або хостнейм. Так само, крім адреси там ви зможете знайти багато корисної інформації: модель роутера, апаратну версію, заводські логін і пароль для входу в настройки роутера, MAC-адресу, заводська назва Wi-Fi мережі і пароль до неї.

Ось так це виглядає на роутерах TP-Link:

Як дізнатися IP адресу роутера TP-Link

Або ось так (хостнейм):

tplinkwifi.net: адреса роутера TP-Link

На роутерах ASUS:

IP-адреса роутера ASUS на корпусі пристрою

До речі, по ASUS я підготував окрему інструкцію: IP-адреса роутера ASUS. Дізнаємося адреса, ім'я користувача і пароль за замовчуванням.

Веб-адреса роутерів ZyXEL:

web-адреса роутерів ZyXEL

А ось так вказаний IP-адреса на роутерах D-Link:

IP-адреса роутера D-Link

Але практично в будь-якому випадку, навіть якщо вказано хостнейм, підійде 192.168.1.1, або 192.168.0.1.

Якщо у вас якийсь інший роутер, то там адреса має бути вказаний приблизно так само, як на фото вище. Так само, адреса може бути прописаний в інструкції до маршрутизатора.

Як дізнатися адресу роутера в мережі (через налаштування Windows)

Можна подивитися шлюз у відомостях нашого підключення. Потрібно спочатку відкрити "Мережеві підключення", де відображаються всі адаптери. Можна натиснути правою кнопкою миші на значок підключення до інтернету, вибрати "Центр управління мережами ...", і в новому вікні перейти в розділ "Зміна параметрів адаптера". Або натиснути клавіші Win + R , ввести команду  ncpa.cpl і натиснути "Ok".

Адреса роутера в мережі Windows

Натискаємо правою кнопкою миші на те підключення, через яке ви підключені до роутера (якщо по кабелю, то це "Підключення по локальній мережі", або Ethernet (у Windows 10), а якщо по Wi-Fi, то "Бездротовий зв'язок") і вибираємо "Стан".

У новому вікні натисніть на кнопку "Відомості ...". Відкриється ще одне вікно, в якій подивіться адресу в рядку "шлюз IP ...". Це і буде адреса вашого роутера в локальній мережі.

Дивимося IP-адреса маршрутизатора в локальній мережі

За допомогою командної будівництва

Запустіть командний рядок. Її можна знайти і запустити через пошук. Так само, можна натиснути клавіші Win + R , ввести  cmd і натиснути "Ok".

У командному рядку виконуємо команду:

ipconfig / all

У рядку "Основний шлюз" буде вказано потрібний нам IP-адресу.

IP-адреса роутера або модему в командному рядку

Ось так все просто.

Як дізнатися IP-адресу роутера сусіда

Чесно кажучи, не розумію навіщо це комусь потрібно. Навіщо дізнаватися адресу роутера сусіда 🙂

У будь-якому випадку, ви не зможете дізнатися адресу, якщо не підключені до роутера (та й в такому випадку, він вам просто не потрібний). А якщо підключені до роутера з комп'ютера, то адреса можна подивитися одним із способів, про які я писав вище. На мобільному пристрої так само можна дізнатися потрібну адресу (роутера, до мережі якого ви підключені). Просто відкрийте властивості Wi-Fi мережі, до якої ви підключені. Там повинен бути пункт "Маршрутизатор", або щось типу цього. Швидше за все ви там побачите 192.168.1.1, або 192.168.0.1.