Щоб настроїти TCP / IP, слід встановити і налаштувати мережевий адаптер

Помилка «Щоб настроїти TCP / IP, слід встановити і налаштувати мережевий адаптер» в Windows 10/8/7

У Windows іноді з'являється наступна помилка: "Щоб настроїти TCP / IP, слід встановити і налаштувати мережевий адаптер." Побачити її можна при спробі відкрити властивості протоколу інтернету версії 4 або версії 6 (TCP / IPv4 і TCP / IPv6) у властивостях адаптера, через який виконується підключення до інтернету. Про цю помилку я дізнався з коментарів до однієї зі статей на цьому сайті. Наскільки я зрозумів, то при підключенні до Wi-Fi мережі в Windows 8 статус "обмежена". А при спробі відкрити настройки мережевого адаптера (щоб, наприклад, змінити IP-адресу, DNS, або інші параметри) з'являється вікно Microsoft TCP / IP з повідомленням про помилку.

Ось так виглядає сама помилка пов'язана з настройками TCP / IP в Windows 7, Windows 8 і Windows 10:

Щоб настроїти TCP / IP, слід встановити і налаштувати мережевий адаптер в Windows 10

У нашому випадку проблема виникла з адаптером "Бездротовий зв'язок" в Windows 10. Тобто при підключенні по Wi-Fi мережі. Але судячи з інформації в інтернеті, часто не вдається настроїти TCP / IP при підключенні до інтернету по кабелю. У Windows 7 це адаптер "Підключення по локальній мережі", а в Windows 10 - "Ethernet". У будь-якому випадку, якщо у вас з'явилися якісь проблеми з підключенням до інтернету (наприклад, без доступу до інтернету, або обмежено) по кабелю або по Wi-Fi, і при спробі змінити параметри TCP / IP у властивостях мережевого підключення ви бачите помилку "Щоб настроїти TCP / IP, слід встановити і налаштувати мережевий адаптер", то спробуйте застосувати рішення, про які я розповім далі в цій статті. Вони повинні вам допомогти.

Ще кілька слів про те, що це за помилка і чому вона з'являється. Я ніде не знайшов інформацію про причини появи цієї помилки. Навіть на офіційному форумі підтримки Microsoft не можуть пояснити через що вискакує це повідомлення. Ніби як через заміну мережевого адаптера. В результаті система не може працювати з новим адаптером, немає можливості змінювати мережеві настройки, DHCP-сервер не отримує адреси і як наслідок усього цього не працює інтернет. Тому в помилку написано: "... слід встановити і налаштувати мережевий адаптер". І нічого, що він як би встановлений, тому що в системі він відображається. А налаштувати його ми не можемо, так як настройки TCP / IP не відкриваються. Та й у більшості користувачів ця помилка вилазить раптово, без заміни електричного кабелю адаптера, зміни якихось параметрів і т. Д.

Варіанти вирішення помилки

1 Хотів спочатку порадити варіант з видаленням мережного адаптера в диспетчері пристроїв (для його переустановлення), але так як там можуть бути проблеми з повторною установкою драйверів (особливо в Windows 7), то спочатку раджу виконати скидання налаштувань мережі. Щоб уже вкотре не писати про одне й те ж, просто даю посилання на докладні інструкції:

  • Скидання налаштувань мережі TCP / IP і DNS в Windows 7
  • Скидання налаштувань мережі в Windows 10

Відкрийте відповідну вам інструкцію, виконайте всі дії і перезавантажте комп'ютер. Якщо проблема залишилася - застосовуйте друге рішення.

2 Так як сама помилка "Щоб настроїти TCP / IP, слід встановити і налаштувати мережевий адаптер." якось пов'язана з установкою і налаштуванням мережевого адаптера, то перше що приходить в голову - перевстановити мережевий адаптер. Можна завантажити для нього драйвер і запустити установку, але мені здається, що куди ефективніше видалити мережевий адаптер з системи і встановити його заново.

Найчастіше, після видалення адаптер і перезавантаження комп'ютера система автоматично його знаходить і встановлює необхідні драйвера. Але, щоб потім не було проблем, бажано спочатку завантажити драйвер для адаптера, який ми будемо видаляти. Особливо, якщо у вас Windows 7 і видаляти ви будете бездротової адаптер (проблема з підключенням по Wi-Fi).

Потрібно відкрити диспетчер пристроїв. Ви можете зробити це зручним для вас способом. Варіантів є декілька. Я зазвичай натискаю клавіші Win + R і виконую команду devmgmt.msc . Там ми відкриваємо вкладку "Мережеві адаптери", знаходимо потрібний нам адаптер (в назві бездротового адаптера швидше за все будуть слова "WLAN", "Wireless", "802.11", а в назві мережевої карти "PCIe", "GBE") натискаємо на нього правою кнопкою миші і вибираємо "Видалити пристрій". Дивіться уважно! Вам потрібно видалити саме той адаптер, через які виникли проблеми з підключенням до мережі.

Перевстановлення мережевого адаптера в Windows при проблемах зі зміною конфігурації TCP / IP

Далі потрібно підтвердити видалення. Галочку біля пункту "Видалити програми драйверів для цього пристрою" ставити не рекомендую .

Windows пише, що слідуємо слід встановити і налаштувати мережевий адаптер

Після видалення конфігурація обладнання буде оновлена ​​автоматично. Але я раджу виконати перезавантаження комп'ютера.

3 Спробуйте запустити діагностику неполадок.

Діагностика неполадок проблем з TCP / IP в Windows 10

Навіть якщо сам засіб діагностики мережі не виправить цю помилку, то можливо буде вказана причина і якісь рекомендації, за якими вже можна буде шукати рішення в інтернеті.

Зазвичай допомагає варіант з перевстановлення мережевого адаптера. Інтернет починає працювати, а настройки TCP / IP відкриваються.

У тому випадку, коли проблема залишилася і підключення без доступу до інтернету, спробуйте застосувати рішення з цих статей:

  • Без доступу до інтернету в Windows 7 при підключенні по Wi-Fi мережі
  • «Підключення обмежене» в Windows 10 по Wi-Fi і мережевого кабелю

Якщо вам вдалося вирішити цю проблему і позбутися від помилки "Щоб настроїти TCP / IP, слід встановити і налаштувати мережевий адаптер.", То напишіть в коментарях, яке рішення вам допомогло. Або опишіть свій спосіб, якщо його немає в цій статті. Всього доброго!