Підключення до FTP-сервера з Android смартфона, або планшета

Підключення до FTP-сервера з Android смартфона, або планшета

З'являється все більше моделей Wi-Fi роутерів, які мають USB роз'єм, і підтримують запуск FTP сервера. У попередній статті я писав про налаштування FTP сервера на роутерах TP-LINK, і планую ще підготувати інструкції для інших маршрутизаторів.

Після запуску FTP сервера, до нього можна підключати пристрої. З підключенням комп'ютерів все зрозуміло, там можна використовувати стандартний засіб. Пристрої на Android так само можна підключати до FTP-сервера, який запущений на вашому роутере, або до віддаленого сервера, через інтернет. Все що нам потрібно знати, так це адреса FTP сервера, ім'я користувача і пароль. А якщо у вас включений анонімний вхід, то ім'я і пароль не знадобляться.

З планшета, або телефону, який працює на Android, я раджу підключатися через безкоштовний файловий менеджер, який називається "ES Провідник". Зараз ми розглянемо цей спосіб більш докладно.

Налагодження підключення до FTP на Android пристроях

Спочатку встановіть "ES Провідник" з Google Play, знайдете за назвою. А може він у вас вже встановлений, перевірте.

Якщо ви хочете підключиться до локального FTP-сервера, який запущений на вашому роутере, то мобільний пристрій має бути підключений до його Wi-Fi мережі.

Запускаємо "ES Провідник", відкриваємо зліва меню, переходимо на вкладку "Мережа" - "FTP" . Потім, натискаємо на кнопку "Додати". Або меню (кнопка з трьох точок), і "Новий" (це в старій версії). І в новому вікні вибираємо протокол "ftp".

Підключення до FTP на Android

У наступному вікні нам потрібно задати дані для підключення до сервера. Вказуємо адресу сервера. Якщо він запущений на вашому роутере, то там потрібно вказати локальний IP-адресу роутера. Далі ім'я користувача і пароль. Якщо їх немає, то ставимо галочку "Анонім". І вкажіть якусь назву для підключення. Натискаємо "Ok".

З'явиться папка нашого підключення.

Налаштування FTP підключення до роутера по Wi-Fi з телефону

Відкриваємо папку, і отримуємо доступ до файлів на накопичувачі по FTP з'єднанню. Якщо у вас права адміністратора, або анонімний доступ (відкритий), то можна створювати нові папки, файли, і виконувати з ними будь-які операції.

Android: загальний доступ до файлів по FTP

Ось так все просто.

До речі, в програмі "ES Провідник" є ще можливість запустити свій FTP сервер (Віддалений доступ), і підключатися до телефону з комп'ютера по Wi-Fi для роботи з файлами мобільного пристрою. Детальну інструкцію з налаштування такого підключення дивіться в окремій статті: //help-wifi.com/android/obmen-fajlami-cherez-wi-fi-router-mezhdu-android-telefonom-i-kompyuterom/.

Хороший спосіб обмінюватися файлами по бездротовому з'єднанню.