Як зайти в налаштування роутера Linksys? На прикладі Linksys E1200

Як зайти в налаштування роутера Linksys? На прикладі Linksys E1200

Рутер від компанії Linksys однозначно цікаві пристрої, які і працюють добре, і виглядають стильно. Відразу після покупки маршрутизатора, коли справа підходить до налаштування, у багатьох виникає питання, а як же увійти в налаштування роутера Linksys, що б налаштувати його, поставити пароль, і змінити параметри. На маршрутизаторах компанії Linksys, настройки відкриваються приблизно так само як і на пристроях інших виробників. Тому, ви можете скористатися навіть загальної інструкцією по входу в настройки.

Багатьох збиває з пантелику диск, який йде в комплект з роутером. На ньому знаходиться майстер настройки. Тобто, ми запускаємо диск на комп'ютері, і згідно з інструкцією, налаштовуємо маршрутизатор. Начебто навіть зручно. Практично всі виробники зараз вже не комплектують свої пристрої дисками з ПО. Всі настройки робляться через браузер.

У випадку з Linksys, можна заходити в налаштування як через браузер, так і налаштовувати маршрутизатор через програму, яка є на диску - Linksys Connect. Так, покрокова настройка через програму дуже навіть хороша і зрозуміла. Особливо, якщо у вас підключення за технологією Динамічний IP. Але, не завжди є можливість запустити цей диск. Адже зараз багато ноутбуків вже не комплектуються оптичними приводами, а якщо ви вирішили налаштувати Linksys з планшета, або телефону, то там диск точно запусти не вийде. Тому, старий добрий спосіб настройки, через браузер стане в нагоді навіть на Linksys з їх хорошою утилітою для настройки.

Ця стаття підійде для всіх моделей Linksys. Показувати я буду на прикладі Linksys E1200, з яким ви можете ознайомитись на його сторінці.

Вхід в налаштування на Linksys за адресою 192.168.1.1

Уже за стандартною схемою, нам потрібно підключити пристрій, з якого будемо заходити в налаштування з мережевого кабелю (який є в комплекті), або по Wi-Fi до нашого роутера Linksys. Якщо ви вже підключені, і вам потрібно зайти в налаштування, що б змінити пароль, або інші параметри, то можете пропустити процес підключення.

Нам потрібно просто взяти мережевий кабель, і з'єднати їм роутер з комп'ютером, або ноутбуком. Ось так:

Підключаємо Linksys до комп'ютера по LAN

На роутере підключаємо в один з LAN роз'ємів, а на комп'ютері (ноутбуці) до гнізда. Увімкніть живлення роутера.

Підключенні по Wi-Fi для входу в настройки

Якщо хочете зайти в налаштування по бездротовій мережі, наприклад з того ж ноутбука, планшета, або телефону, то просто встановіть з'єднання з Wi-Fi мережі, яка з'явиться відразу після підключення живлення до роутера. Як підключиться до бездротової мережі на ноутбуці, я докладно писав тут. Або, подивіться інструкцію з підключення iPad до Wi-Fi, якщо входити в налаштування будете з планшета.

Якщо у вас роутер вже налаштований, то назва мережі і пароль ви повинні знати. Якщо ж роутер новий, то мережа буде назватися "Linksys і ще якісь цифри". Ось так:

Мережа Wi-Fi за умовчанням

Мережа буде без пароля. Просто підключаємося до неї.

Дуже часто задають питання, як зайти в налаштування, якщо забули пароль від роутера . Це може бути як пароль від Wi-Fi мережі, так і від панелі управління. Якщо забули пароль від Wi-Fi, то можна зайти в налаштування по кабелю, і змінити (або згадати) пароль від бездротової мережі. Якщо ж забили пароль від доступу до налаштувань, то швидше за все доведеться робити скидання налаштувань маршрутизатора. Тоді ви зможете заново його налаштувати і поставити нові паролі.

Заходимо в панель управління через браузер

Один цікавий момент. Знизу роутера Linksys ви не знайдете стандартну інформацію для входу в настройки. Як цей зазвичай буває на пристроях інших компаній. Там тільки зазначений PIN для з'єднання з WPS. Зроблено це скоріше для того, що б налаштовували за допомогою диска, а не через браузер.

Стандартні параметри такі:

  • Адреса для входу в панель управління на роутерах Linksys - 192.168.1.1
  • Ім'я користувача - admin
  • Пароль - admin

Відкриваємо будь-який браузер, який є у вас на комп'ютері, або мобільному пристрої і набираємо в адресному рядку адресу 192.168.1.1 . Переходимо за адресою. Далі, їсть два варіанти.

Якщо ви ще не входили в настройки, то ви побачите привітання, з запрошенням установити роутер через Linksys Connect (додаток, яке на диску). Можна вибрати цей спосіб, але якщо ви хочете просто увійти в панель управління, то перейдіть знизу по посиланню "Продовжувати роботу з відкритою і не захищеної мережею" .

Вхід в налаштування Linksys через браузер

Далі нам потрібно погодиться з тим, що ми усвідомлюємо, що бездротова мережа поки не налаштована і не захищена.

Сторінка налаштування Linksys

І тільки після всього цього, з'явиться сторінка, на якій нам потрібно вказати ім'я користувача і пароль. Стандартні - admin і admin .

Вказуємо пароль для входу в настройки

Має відкритися панель управління.Панель управління Linksys

А якщо ви раніше вже заходили в настройки, то відразу повинен з'явиться запит пароля і відкриється панель управління. Можете задати потрібні вам параметри, налаштувати Wi-Fi, оновити прошивку і т. Д.