Підключаємо Bluetooth навушники до Windows 7. Чому не підключаються, немає звуку, драйвера?

Підключаємо Bluetooth навушники до Windows 7. Чому не підключаються, немає звуку, драйвера?

Так як величезна кількість стаціонарних комп'ютерів і ноутбуків все ще працюють на Windows 7, а бездротові Bluetooth навушники є практично у кожного, то я вирішив зробити окрему статтю, в якій показати процес підключення Bluetooth навушників до Windows 7, і розповісти про рішення найпопулярніших проблем, які часто виникають в процесі підключення.

Я вже написав багато статей на тему підключення Bluetooth пристроїв, в тому числі навушників. І в коментарях відвідувачі дуже часто пишуть про те, що не вдається підключити Bluetooth навушники саме до комп'ютера на Windows 7. З іншими пристроями працюють, а з сімкою якісь проблеми. Те система взагалі не бачить навушники, або вони підключаються, але не працюють. Windows 7 не бачить їх в настройках звуку, або не встановлюється драйвер в процесі підключення. Дуже часто, після підключення навушники, або Bluetooth колонка відображаються з жовтим знаком оклику. А в процесі діагностики з'являється помилка, що не вдалося встановити драйвер.

Якщо у вас Windows 10 - Як підключити Bluetooth навушники до комп'ютера або ноутбука на Windows 10. Ця стаття так само може бути застосована до Bluetooth колонок. Інструкція по підключенню: Як підключити Bluetooth колонку до ноутбука або комп'ютера.

Я все перевірив на прикладі підключення звичайних Bluetooth навушників від JBL (E45BT) і AirPods 2. Саме з підключенням AirPods до Windows 7 судячи з коментарів у багатьох виникають проблеми. Підключав це все до не дуже новому ноутбуку, на якому встановлена ​​сімка. Навіть якщо у вас ПК з USB Блютуз адаптером - дивіться статтю.

Як підключити бездротові Bluetooth навушники до Windows 7?

Спочатку покажу процес підключення. У більшості випадків навушники підключаються за хвилину і відмінно працюють. Немає ніяких неполадок і помилок.

Якщо у вас в ноутбуці, або ПК є Bluetooth модуль (фізичний пристрій) і встановлені драйвери, то в треї повинна бути іконка Bluetooth іконка Bluetooth. У ноутбуках Bluetooth практично завжди вбудований. Якщо у вас ПК, то дивіться цю статтю: як зробити Блютуз на комп'ютері, якщо його немає. І цю: настройка Bluetooth на комп'ютері.

Якщо ж в диспетчері пристроїв немає Bluetooth адаптера і немає іконки в треї, то скачайте і встановіть драйвер на Bluetooth з сайту виробника ноутбука, або адаптера. Так само на цю тему я недавно опублікував велику статтю: як перевірити, чи є Bluetooth на ноутбуці або комп'ютері і як його знайти.

 1. Додаємо новий пристрій.

  Додавання Bluetooth пристрою в Windows 7

 2. Переводимо навушник або колонку в режим підключення. Зазвичай це робиться натисканням і утримуванням протягом декількох секунд кнопки харчування, або окремої кнопки з іконкою Bluetooth. На AirPods, наприклад, потрібно тримати кнопку на кейсі близько 3 секунд. Коли пристрій в режимі підключення - індикатор активно блимає.

  Підключення Bluetooth навушників до Windows 7

 3. Windows 7 повинна побачити навушники і відобразити їх у вікні пошуку. Вибираємо їх і натискаємо "Далі".

  Windows 7 виявила Блютуз навушникиЯкщо навушники не будуть виявлені, дивіться рішення в цій статті: ноутбук не бачить Bluetooth пристрою. Зі свого досвіду можу сказати, що така ж проблема може бути з-за застарілого драйвера Блютуз адаптера. У мене до оновлення драйвера Windows 7 не бачила Блютуз мишку.

 4. Почнеться процес підключення бездротових навушників і установки драйверів. Все пройшло успішно:

  Установка драйверів Bluetooth навушників в Windows 7Буває ситуація, коли один драйвер на "Периферійний пристрій Bluetooth" не встановлено, а решта встановлені. В такому випадку навушник повинні працювати. Всі вікна можна закрити.

 5. Якщо звук в Windows 7 автоматично не виводиться через бездротові навушники, то потрібно зайти в налаштування звуку "Пристрої відтворення".

  Переключення знову на бездротові навушникиПеревіряємо, щоб біля пристрою "Bluetooth Headphones" був статус "Пристрій за замовчуванням". Якщо біля "Bluetooth Headphones" написано "Готовий" - натисніть на них правою кнопкою миші і виберіть "Використовувати за замовчуванням" . Після цього звук повинен перемкнутися на навушники.

  Налаштування Bluetooth Headphones в Windows 7 якщо немає звукуЯкщо біля "Bluetooth Headphones" написано "З'єднання перервано", "Відключено", або взагалі немає такого пристрою, то перевірте, чи підключені навушники до комп'ютера. Якщо з підключенням все добре, то дивіться наступні рішення в цій статті.

 6. Щоб працював мікрофон на Блютуз навушниках в Windows 7, потрібно в настройках звуку зробити пристрій "Bluetooth Headset" пристроєм зв'язку за замовчуванням (натиснути на нього правою кнопкою миші і вибрати цю функцію).

  Налаштування Якщо "Bluetooth Headset" в настройках немає, або так само помилка "З'єднання перервано" або "Відключено", то дивіться статтю далі.

 7. Перевірити роботу мікрофона можна на вкладці «Запис» у вікні "Звук".

  Bluetooth Microphone через бездротові навушники в Windows 7Такий момент, що на навушниках JBL мікрофон в Windows 7 працював без проблем, а мікрофон на AirPods мені так і не вдалося налаштувати.

Але як показує практика, не завжди процес підключення бездротової гарнітури проходить так гладко. Найчастіше проблеми саме з виведенням звуку на навушники, або роботою мікрофона. Все ніби підключено, але звуку немає.

Що робити, якщо немає звуку або не працює мікрофон через безпородні навушники?

Буває, що в налаштуваннях звуку не вдається змінити звук на "Bluetooth Headphones" (стерео навушник), або зв'язок (мікрофон) на "Bluetooth Headset". Або поганий звук в навушниках. У такому випадку потрібно перевірити служби у властивостях навушників. Для цього відкрийте "Пристрої Bluetooth".

Пристрої Bluetooth в Windows 7

Далі потрібно натиснути правою кнопкою миші на навушники і вибрати "Служби".

Чи не працює звук в Bluetooth навушниках Windows 7

Там буде дві служби: "Слухати музику" і "Перенаправляти VoIP-дзвінки на пристрій гучного зв'язку" . Якщо вони активні (як посилання), то натисніть на них по черзі:

служби

Служби будуть активовані.

Служби Блютуз навушників в Windows 7

Якщо, наприклад, немає необхідності використовувати мікрофон на Блютуз навушниках (як гарнітуру) в Windows 7, то службу "Перенаправляти VoIP-дзвінки на пристрій гучного зв'язку" годі й активувати (відключити).

Після цього знову заходимо в налаштування звуку (правою кнопкою на іконку звуку в треї і вибираємо "Пристрої відтворення") і натиснувши правою кнопкою миші на "Bluetooth Headphones" вибираємо "Використовувати за замовчуванням". Якщо навушники так же будуть використовуватися як гарнітура (для розмов в Skype, або в інших месенджерах), то пристрій "Bluetooth Headset" робимо як "Пристрій зв'язку за замовчуванням", натиснувши на нього правою кнопкою миші і вибравши відповідний пункт в меню.

Налаштування звуку (музики) і мікрофона Блютуз навушників в Windows 7

поясню:

 • Bluetooth Headphones - це стерео навушники. Коли через бездротові навушники Windows 7 транслює чистий, якісний стерео звук. Цей пристрій використовується як пристрій за умовчанням для виведення звуку (музики, звуку при перегляді відео, в іграх і т. Д.).
 • Bluetooth Headset - це Bluetooth гарнітура. Коли задіяний мікрофон на навушниках. Якщо, наприклад, зробити це пристрій за умовчанням для виведення звуку, а не для зв'язку, то звук буде дуже поганої якості. Це така особливість сполуки. Не може одночасно бути якісний звук і працювати мікрофон. Я писав про це в статті: поганий звук в Bluetooth навушниках на комп'ютері або ноутбуці. Але для спілкування в тому ж Скайпі звук прийнятний.

додаткова інформація

Включити, або відключити необхідні служби можна так само у властивостях Bluetooth навушників або колонки.

Налаштування Bluetooth навушників / колнки в Windows 7

Список служб залежить від самих навушників. Наприклад, у властивостях навушників JBL і AirPods список трохи відрізнявся.

 • Бездротова телефонний зв'язок - як я розумію, це використання навушників як гарнітури. Відображається як "Bluetooth Headset" в налаштуваннях звуку.
 • Головний телефон - теж служба пов'язана з роботою мікрофона на навушниках. У властивостях AirPods не було цієї служби і мікрофон на них не працював.
 • Приймач аудіо - це звичайний режим навушників (стерео). Він же "Bluetooth Headphones".
 • Віддалене управління - швидше за все це служба, яка відповідає за перемикання треків і пуск / пауза за допомогою кнопок на навушниках.
 • AAP Server (була в службах AirPods).

Служби Bluetooth аудіо в Windows 7

Якщо якась служба у вас відключена - встановіть галочку і застосуєте настройки. Потім перевірте параметри в налаштуваннях звуку (писав про це вище).

Мій досвід підключення AirPods до Windows 7

У мене другі AirPods підключилися з помилкою. Біля навушників з'явився жовтий знак оклику. А в процесі підключення була помилка "Програмне забезпечення для пристрою не було встановлено". І червоний хрестик біля "Периферійний пристрій Bluetooth - Чи не вдалося знайти драйвер".

Периферійний пристрій Bluetooth - Чи не вдалося знайти драйвер

При цьому інші компоненти (Hands-Free Profile, Audio / Video Remote Control, Advanced Audio Distribution Profile (Sink)) були встановлені і навушники відмінно працювали.

Не працюють AirPods в Windows 7

Спробував видалити навушники і підключити їх заново (з метою прибрати цей жовтий знак оклику). При повторному підключенні зловив помилку: "Помилка при додаванні цього пристрою до комп'ютера". Але після ще однієї спроби підключення все вийшло. Драйвер на "Периферійний пристрій Bluetooth" був встановлений і помилка пропала. Але вони і без цього компонента (служби) працювали.

Я коли писав статтю як підключити AirPods до комп'ютера і ноутбука на Windows, то у мене були проблеми з підключенням. Сімка не змогла встановити жоден драйвер на навушники і вони взагалі не працювали. Але проблема вирішилася оновленням драйвера Bluetooth адаптера. Читайте другу частину статті за посиланням вище, або такі поради в цій статті.

Не працюють Блютуз навушники в Windows 7

Включенням служб і налаштуванням звуку проблема вирішується не завжди. Дуже часто комп'ютер взагалі не бачить навушники, з'являється помилка при підключенні, або просто Windows 7 не може встановити драйвери на пристрій, що підключається і відповідно навушники не працюють. Система не бачить їх як джерело для виведення звуку. З цієї проблеми писав окрему статтю: Bluetooth навушники не відтворюють звук з ноутбука. Не відображаються в пристроях відтворення Windows.

Периферійний пристрій Bluetooth - Чи не вдалося знайти драйвер

Значить проблема в тому, що система не змогла підібрати і встановити потрібний драйвер, який би "показав" Windows 7 як працювати з навушниками, або колонкою, яку ми підключали. Я думаю, це відбувається через старого заліза і драйверів. У самій системі так само може не бути драйвера для якогось нового пристрою, яке вийшло набагато пізніше, ніж сама система (яка, до речі, вже не підтримується Майкрософт).

Основне рішення - оновлення драйвера Bluetooth адаптера

У новій версії драйвера адаптера може бути драйвер для того пристрою, який нам не вдається підключити. Так у мене було з підключенням AirPods. Після оновлення драйвера програмне забезпечення для всіх компонентів в процесі підключення було встановлено і навушники заробили.

Мене ще часто запитують, мовляв де скачати драйвер на Bluetooth навушники і який. Відповідаю - ніде. Драйвер на конкретну модель навушників скачати можна.

Відкрийте диспетчер пристроїв і на вкладці "Зв'язок Bluetooth" відкрийте властивості Bluetooth модуля. У мене він називався до оновлення драйвера Generic Bluetooth Adapter. Відкриваємо його властивості і на вкладці "Драйвер" дивимося дату розробки і версію.

Оновлення драйвера Generic Bluetooth Adapter в Віндовс 7

Бачимо, що встановлений стандартний драйвер від Microsoft. А розроблений ще в 2006 році!

Потрібно завантажити та встановити нову версію драйвера. Звідки? Як це зробити? У нас же конкретний пристрій: ноутбук, або USB адаптер. Якщо це ноутбук, або той же адаптер, то у нього є виробник, модель. Більш того, в ноутбуці встановлений бездротовий модуль якогось конкретного виробника і у нього теж є модель. Як правило, у виробника ноутбука, USB адаптера, бездротового модуля є сайт, звідки можна скачати драйвер.

Наприклад, у мене в ноутбуці бездротовий модуль Intel Dual Band Wireless-AC 3160. Через пошук заходжу відразу на сторінку цієї моделі на сайті Intel і завантажую драйвер на Блютуз. Він там 2019 року випуску. Відчуваєте різницю?

Завантаження нового драйвера для Блютуз навушників

Зверніть увагу, щоб драйвер був саме для Windows 7. Ви можете завантажити драйвер з сайту виробника ноутбука. Якщо знаєте модель бездротового модуля, то краще качати з сайту виробника Wi-Fi / Bluetooth модуля.

Після встановлення:

Бездротові навушники не підключаються через старого драйвера

Як бачите, назва адаптера теж змінилося. Ну і драйвер вже від 2019 року. Всі пристрої підключаються без проблем, все драйвера встановлюються. Ноутбук побачив і підключив мишку, яку не бачив до цього взагалі.

додаткові рішення

 1. Встановити всі оновлення для Windows 7.
 2. Використовувати програми типу BlueSoleil.

  BlueSoleil - програма для підключення Блютуз пристроївПеревірив її, але вона мені не сподобалася. Наскільки я зрозумів, вона встановлює свої драйвери, повністю замінює адаптер і меню (іконку) в треї. Можливо, в якихось ситуаціях вона може стати в нагоді при підключенні Блютуз навушників. Наприклад, коли ви не можете знайти нову версію драйвера для свого адаптера. Може комусь буде зручніше працювати з цією програмою, не знаю. Мені зручніше через меню Windows 7.

 3. Встановіть Windows 10. Особливо, якщо виробник рекомендує для вашого комп'ютера саме Windows 10 і на сайті є драйвери тільки під цю систему. З власного досвіду можу сказати, що проблем з підключенням Bluetooth-пристроїв (в тому числі навушників) до Windows 10 набагато менше.

Велика стаття, багато інформації, сподіваюся нічого не упустив. Якщо у вас є якась інформація по цій темі, рішення, власний досвід - поділися в коментарях. Якщо стаття не допомогла - опишіть детально свою проблему.