Налаштування DDNS (Динамічний DNS) на роутері TP-Link

Налаштування DDNS (Динамічний DNS) на роутері TP-Link

Якщо ви зайшли на цю сторінку, то швидше за все хочете налаштувати функцію DDNS на своєму роутере TP-Link. Можливо, для віддаленого доступу до налаштувань роутера, для доступу до FTP-сервера через інтернет, або ще для якихось завдань, для яких може знадобиться настройка динамічної системи доменних імен. Якщо це так, то ви зайшли за адресою. У цій статті я покажу, як налаштувати функції "Динамічний DNS" на роутерах компанії TP-Link зі старим (зеленим) і новим (синім) веб-інтерфейсом. Щоб підготувати просту, а головне робочу інструкцію, я вже все перевірив на своєму роутере (навіть на двох). Зробив необхідні скріншоти, і готовий розповісти вам про всі нюанси і можливі проблеми, з якими можна зіткнутися в процесі настройки. Перш ніж перейти безпосередньо до налаштування, в двох словах розповім про DDNS,навіщо він потрібен і як працює.

Функція "Динамічний DNS", або просто DDNS дозволяє привласнити маршрутизатора постійна адреса, за допомогою якого можна отримувати доступ до роутера. А так же до пристроїв (IP-камерам, наприклад) або серверів (FTP, HTTP), які знаходяться (налаштовані) за роутером, або на роутері. Простіше кажучи, DDNS вирішує проблему зовнішнього динамічного IP-адреси. Інтернет провайдер видає роутера зовнішній IP-адреса, використовуючи який можна зайти на роутер. Якщо цей WAN IP-адреса статичний (постійний) - відмінно, налаштовувати DDNS вам не потрібно. Але зазвичай провайдери видають динамічні IP-адреси (які постійно змінюються). Так ось, функція "Динамічний DNS" дозволяє прив'язати роутер до одного постійного адресою, не дивлячись на динамічний WAN IP-адреса.

Два важливих моменти:

  1. Якщо провайдер видає роутера зовнішній (публічний) статичний IP-адресу, то виконувати настройку DDNS на роутері TP-Link не потрібно, так як у роутера вже є постійна адреса. Як правило, цю функцію можна підключити у провайдера за додаткову плату.
  2. Функція DDNS не працює з сірими IP-адресами. І це велика проблема, так як більшість провайдерів зараз видають саме сірі, зовнішні IP-адреси, а не білі.

Більше інформації про цю технологію, і про те, як перевірити яку адресу (білий, або сірий) видає ваш провайдер, я писав в цій статті: DDNS (динамічний DNS) на роутері: що це, як працює і як користуватися. Обов'язково прочитайте її.

Як це працює: вибираємо сервіс (який надає цю послугу) зі списку доступних на своєму роутере і реєструємося в ньому. Отримуємо постійна адреса. В налаштуваннях роутера вводимо цю адресу, ім'я користувача і пароль (від сервісу, на якому реєструвалися).

TP-Link DNS - тільки на роутерах з підтримкою хмарних функцій

Деякі моделі маршрутизаторів підтримують фірмовий сервіс TP-Link DNS. Його можна налаштувати тільки на роутерах з підтримкою хмарних функцій. Як правило, це нові, дорогі моделі (Archer C3150 V2, Archer C1200 V2 / V3, Archer C59 V2 / V3, Archer C9 V4 / V5, Archer C7 / V4 V5 і т. Д.). Якщо у вас в роутері є підтримка "Хмара TP-Link", то рекомендую використовувати DDNS від TP-Link.

Спочатку потрібно зареєструвати аккаунт TP-Link ID і увійти в нього в настройках роутера, в розділі "Облік TP-Link" на вкладці "Базові налаштування".

Прив'язка роутера до TP-Link ID

Роутер буде прив'язаний до вашого TP-Link ID. І, наприклад, якщо увійти в цей акаунт у додатку TP-LINK Tether, то ви зможете управляти роутером віддалено. Через хмару. Але це вже тема для іншої статті. І ще один момент: після прив'язки роутера до TP-Link ID, при вході в його налаштування потрібно буде вводити не пароль адміністратора роутера, а логін і пароль від аккаунта TP-Link ID.

Переходимо в "Додаткові налаштування" - "Мережа" - "Динамічний DNS". Ставимо перемикач біля "TP-Link" в рядку "Постачальник послуг". Натискаємо на кнопку "Зареєструйтеся". В поле "Доменне ім'я" потрібно придумати і записати унікальну адресу для свого роутера. Після чого натискаємо на кнопку "Зберегти".

Реєстрація в TP-Link DNS

Все, тепер встановлений адреса (у мене це //helpwifi123.tplinkdns.com/) можна використовувати для звернення до маршрутизатора через інтернет.

Віддалений доступ до роутера через TP-Link DNS

Завжди можна відв'язати цю адресу від роутера і видалити його. Або створити новий.

Відключення роутера від TP-Link DNS

Якщо роутер з підтримкою хмарних функцій, то однозначно рекомендую використовувати саме TP-Link DNS. Налаштовується дуже просто і швидко, чого не скажеш про сторонніх сервісах, про які йтиметься далі в статті.

Реєструємо адресу DDNS (підходить для всіх роутерів)

На початку статті я вже писав, що спочатку нам потрібно вибрати сервіс і зареєструватися в ньому. Сервіс потрібно вибирати зі списку доступних в своєму роутере. Для цього заходимо в налаштування роутера TP-Link і переходимо в розділ "Динамічний DNS" (Dynamic DNS). На нових прошивках це вкладка: "Додаткові налаштування" - "Мережа" - "Динамічний DNS".

Вибираємо з писку "Постачальник послуг" потрібний сервіс і переходимо по посиланню "Перейти до реєстрації ..."

Вибір і реєстрація DDNS на роутері TP-Link

Я реєстрував адреса на сайті no-ip.com. Мені він здався найпростішим. Ви можете вибрати інший сервіс.

У сервісі no-ip.com можна отримати адресу і використовувати його безкоштовно (тариф free), але там є три обмеження: потрібно кожні 30 днів підтверджувати активність аккаунта, можна отримати максимум три адреси третього рівня, і обмежений вибір доменів.

Переходимо по посиланню, і відразу на головній сторінці нам потрібно придумати і ввести адресу, який в подальшому буде використовуватися для доступу до роутера через інтернет. Це повинен бути унікальний адресу. Втім, якщо ви введе адресу, який вже використовується, сервіс вас про це попередить. Придумуємо адресу і натискаємо на кнопку "Sign Up". У мене після реєстрації цю адресу чомусь не з'явився в особистому кабінеті. Додавав його заново.

Реєстрація DDNS адреси для роутера

Далі потрібно вказати свою пошту, придумати і вказати пароль (цю пошту і пароль ми будемо вводити ще в настройках роутера), прийняти ліцензійну угоду і натиснути на кнопку "Get Enhanced".

Реєстрація в no-ip.com

Відкриється вікно, де нам запропонують оплатити платні послуги. Ви можете просто закрити це вікно. На пошту прийде лист, в якому потрібно підтвердити свою електронну пошту. Просто перейдіть за посиланням з листа, натиснувши на кнопку "Confirm Account".

Підтвердження реєстрації в сервісі DDNS

Відкриється сторінка, на якій переходимо до свого облікового запису (якщо необхідно, увійдіть в свій аккаунт використовуючи пошту і пароль).

Вхід до акаунту no-ip.com

Так як адреса, який я вводив при реєстрації чомусь не був створений автоматично, то потрібно створити його вручну. Для цього в своєму акаунті переходимо в розділ "Dynamic DNS" і натискаємо на кнопку "Create Hostname".

Реєстрація Hostname для роутера

Потрібно придумати якийсь унікальний адресу (надалі це буде адреса нашого роутера) і вказати його в поле "Hostname". Якщо хочете, можете вибрати будь-який домен зі списку "Domain" (це не обов'язково). Більше нічого не змінюємо. Реєструємо адресу натиснувши на кнопку "Create Hostname".

Реєстрація статичного інтернет адреса для роутера TP-Link

Бачимо, що адреса зареєстрований. Після настройки роутера, за цією адресою (доменним ім'ям) ми зможемо отримувати доступ до нашого роутера з інтернету (в тому числі до FTP-сервера, IP-камер і т. Д.). У моєму випадку, це адреса tplinkhelpwifi.hopto.org.

Динамічний DNS адресу для маршрутизатора TP-Link

Все, реєстрація завершена. Залишилося тільки налаштувати маршрутизатор.

Налаштування функції "Динамічний DNS" на роутері TP-Link

Налаштування роутерів зі старою версією веб-інтерфейсу. Увійдіть в налаштування свого маршрутизатора (зайдіть на адресу 192.168.0.1, або 192.16.1.1) по цій інструкції.

Відкрийте розділ "Динамічний DNS" (Dynamic DNS). Поставлю "Постачальник послуг" вибираємо сервіс, в якому зареєстрували адреса.

Далі вводимо "Доменне ім'я", яке створили на сайті постановника послуг DDNS (див. Скріншот вище). В поле "Ім'я користувача" та "Пароль" потрібно ввести електронну пошту і пароль, які використовували при реєстрації на сайті (в нашому випадку на no-ip.com).

Ставимо галочку біля "Включити DDNS" і натискаємо на кнопку "Увійти".

Налаштування

Якщо ми все зробили правильно, то статус підключення зміниться на "Успішно". Збережіть налаштування.

Підключення TP-Link до DDNS

Ви можете відв'язати роутер від цієї адреси. Просто натисніть на кнопку "Вийти" і збережіть налаштування.

Налаштування DDNS на роутері з новим веб-інтерфейсом

Відкриваємо налаштування роутера і переходимо в розділ "Додаткові налаштування" - "Мережа" - "Динамічний DNS".

Вибираємо постачальника послуг і вводимо дані, які використовували при реєстрації на сайті. У тому числі доменне ім'я, яке ми створили для нашого маршрутизатора. Натискаємо на кнопку "Увійти". Після успішного підключення до DDNS можна зберегти настройки.

Підключення DDNS в налаштуваннях TP-Link

У будь-який момент можна перестати використовувати динамічний DNS, натиснувши на кнопку "Вихід" і зберігши настройки.

Як користуватися?

Щоб зайти в налаштування роутера TP-Link через інтернет використовуючи DDNS (з будь-якого пристрою, де б ви не знаходилися) потрібно просто в браузері перейти за адресою, який ми отримали в процесі реєстрації. Наприклад, //tplinkhelpwifi.hopto.org/ (в моєму випадку).

Віддалений доступ до налаштувань роутера TP-Link через DDNS

Але перед цим потрібно в настройках маршрутизатора відкрити віддалений доступ для всіх IP-адрес.

Віддалений доступ до роутера через DDNS

Я так розумію, що для конкретного IP-адреси відкрити доступ не вийде (тільки в тому випадку, коли провайдер видає вам статичний IP-адресу). А це не дуже безпечно. Тому, обов'язково встановіть надійний пароль адміністратора роутера по цій інструкції: як на роутері поміняти пароль з admin на інший. Він буде захищати сторінку з настройками. Так само змініть ім'я користувача з заводського admin на інше.

Ця електронна адреса можна використовувати для доступу до FTP-сервера (який налаштований на роутері) через інтернет. У браузері переходимо за цією адресою прописавши на початку ftp: //. Вийде приблизно таку адресу: ftp://tplinkhelpwifi.hopto.org/

Динамічні DNS для доступу до FTP-сервера на TP-Link

Потрібно спочатку налаштувати FTP-сервер за інструкцією настройка FTP-сервера на роутері TP-LINK і включити в настройках "Доступ до Інтернет" (докладніше дивіться в інструкції по посиланню вище).