Як відкрити порти на роутері Linksys (Cisco)

Як відкрити порти на роутері Linksys (Cisco)

У цій інструкції ми будемо відкривати порти на роутері Linksys. Зробити переадресацію портів не складно, але розібратися в деяких нюансах все ж доведеться. Якщо ви зайшли на цю сторінку, то вже швидше за все знаєте, який порт (або діапазон портів) і вам потрібно відкрити, і для якої програми, сервера, ігри і т. Д.

На будь-якому роутере, не тільки на Linksys, кидок портів робиться для того, що б пакети, які приходять з інтернету на певний порт, були перенаправлені на потрібний порт певного комп'ютера. Простіше кажучи, це потрібно для того, що б окремі програми, ігри, сервери могли безпосередньо приймати пакети з інтернету через роутер.

Ми коли виходимо в інтернет через роутер, то у нас один зовнішній IP адреса, який власне отримує сам маршрутизатор. А комп'ютери, які підключатися до роутера, отримують вже локальні IP. Тому, при використанні таких програм як DC ++, різні торренти, онлайн ігри і т. Д., Потрібно відкривати порти. Правда, безліч програм вміють це робити самостійно, за допомогою функції UPnP.

Ми ж розглянемо зараз як все це зробити вручну. В панелі управління наші маршрутизатором Linksys. У мене є Linksys E1200, тому, показувати буду на його прикладі.

Відкриваємо порт в настройках роутера Linksys

Насамперед, нам потрібно зайти в веб-конфігуратор нашого маршрутизатора. Досить підключитися до роутера по кабелю, або по Wi-Fi, і в браузері перейти за адресою 192.168.1.1. Більш детальна інформація щодо доступу до сторінки параметрів є в цій інструкції.

Перш ніж приступити до перенаправлення портів, потрібно для нашого комп'ютера зарезервувати статичний IP-адресу. Я маю введу комп'ютер, для якого ми будемо налаштовувати кидок портів. Цей комп'ютер повинен бути підключений до роутера.

На головній сторінці налаштувань, напроти пункту "Налаштування DHCP-сервера" натисніть на кнопку "Резервування DHCP".

Резервування IP адреси на Linksys

Відкриється ще одне вікно, в якому навпроти нашого комп'ютера потрібно поставити галочку, і натиснути на кнопку "Додати клієнтів". Наш комп'ютер з'явиться знизу, в розділі "Клієнти вже зарезервовані". Нам знадобиться IP-адресу, яка вказана в таблиці, в поле "Призначити IP-адреса". Запам'ятайте його. Це статичний адреса, який роутер завжди буде видавати для цього комп'ютера.

Натисніть на кнопку "Зберегти налаштування".

Резервуємо статичний IP-адресу для проброса портів

Переходимо до переадресації портів

Перейдіть на вкладку "Програми & Ігри". Якщо нам потрібно відкрити тільки один порт, то перейдіть на вкладку "Переадресація одного порту". Там є два варіанти.

Є кілька полів, де можна просто вибрати потрібний протокол (telnet, FTP, DNS, TFTP і т. Д.), І роутер сам підставить потрібні порти. Як зовнішній, так і внутрішній. Нам потрібно тільки задати IP-адресу нашого комп'ютера (який ми резервували вище) в поле "Для IP-адреси", і поставити галочку в полі "Включити". Ну і не забудьте зберегти настройки в самому низу, натиснувши на кнопку "Зберегти налаштування".

Відкриваємо порт на роутері Linksys

Якщо вам потрібно задати налаштування вручну, то нижче в одному з полів досить задати ім'я додатка (довільне, для якого ви виконуєте налаштування), далі задати зовнішній і внутрішній порт, вибрати проколов TCP, або UDP (можна обидва), прописати IP-адреса комп'ютера , і поставити галочку "Включити".

Зберігаємо налаштування, і все готово. Дивіться скріншот для прикладу.

Кидок портів на роутері Cisco

З цим розібралися. Але, часто буває, коли потрібно відкрити не один порт, а діапазон портів.

Для цього відкриваємо вкладку "Додатки & Ігри" - "Переадресація діапазону портів".

Точно так же задаємо назву для програми, вибираємо протокол, вказуємо IP-адреса комп'ютера для якого налаштовуємо, і ставимо галочку "Включити". Тільки тут нам потрібно вказати вже не зовнішній і внутрішній порт, а початковий і кінцевий. Дивимося скріншот:

Linksys: переадресація діапазону портів

Не забудьте натиснути на кнопку "Зберегти налаштування" знизу сторінки.

Але це ще не все. Нам потрібно цей діапазон зовнішніх портів перенаправити на внутрішні порти. Для цього відкрийте вкладку "Переключення діапазону портів".

Там нам потрібно знову ж вказати ім'я, потім вказати діапазон портів який хочемо прокинути (які задавали вище), і вказуємо діапазон портів на який потрібно їх перенаправити. Ставимо галочку в поле "Включити", і зберігаємо налаштування.

Перемикання діапазону портів на роутері

На цьому все. Якщо що, пишіть в коментарях.