Чому через HDMI кабель немає зображення на телевізорі з комп'ютера (ноутбука)

Чому через HDMI кабель немає зображення на телевізорі з комп'ютера (ноутбука)

У деяких випадках, після підключення телевізора до комп'ютера, або ноутбука через HDMI кабелю, на телевізорі просто не з'являється зображення. Рідко, але буває і таке, що звук по HDMI є, а зображення на телевізорі немає. Хоча, мені здається, що частіше за все стикаються зі зворотним проблемою, коли зображення є, а звуку по HDMI немає.

У цій статті, ми постараємося розібратися виключно з проблемою виведення зображення по HDMI кабелю. Начебто там все просто, з'єднали телевізор з комп'ютером, вибрали на телевізорі потрібний вхід, і якщо потрібно, то на комп'ютері так само вибираємо необхідний режим виведення картинки. І по ідеї, все вже повинно працювати. А замість цього бачимо напис "Немає сигналу" на телевізорі.

Перш ніж перейти до якихось порад, подивіться інструкції по з'єднанню телевізора з комп'ютером по HDMI:

  • Дуже докладна інструкція по підключенню телевізора LG до комп'ютера за допомогою HDMI кабелю.
  • І ще одна стаття по з'єднанню телевізора з ноутбуком по HDMI. На прикладі телевізора Philips і Windows 10.

Якщо ви все робите по інструкції, але результату немає, і зображення на телевізорі так і не з'явилося, то зараз будемо розбиратися.

За HDMI немає сигналу на телевізорі, і нема зображення

1 Насамперед потрібно перевірити підключення кабелю , і запам'ятати номер HDMI входу на телевізорі, до якого підключений кабель. Перевірте, чи добре вставлений кабель в вихід на ноутбуці, або стаціонарному комп'ютері. Потім, перевірте підключення кабелю на телевізорі, і обов'язково подивіться в який HDMI вхід ви підключили кабель. Вони підписані. Виглядає це ось так:

Немає сигналу по HDMI: перевіряємо підключення

Я, наприклад, підключив кабель до HDMI входу під номерному 3. Справа в тому, що на телевізорі швидше за все кілька входів. І нам в налаштуваннях потрібно буде вибрати той, до якого ми підключили кабель.

2 Перевіряємо налаштування на телевізорі. Вибираємо відповідний HDMI вхід в налаштуваннях. Не завжди, після підключення кабелю на телевізорі відразу з'являється зображення з комп'ютера. Швидше за все, ви побачите напис "Немає сигналу", або "Кабель підключений". На пульті дистанційного керування від вашого ТВ повинна бути кнопка, яка відкриває меню з вибором джерела сигналу. На телевізорах Philips, наприклад, ця кнопка підписана як SOURCES . Натискаємо на неї, і зі списку вибираємо HDMI вхід з потрібним номером.

Немає сигналу: вибираємо правильний HDMI вхід

На телевізорах LG, це кнопка INPUT . Натискаємо на неї, і вибираємо необхідний джерело. На нових телевізорах LG на Web OS, можливо вже якось інакше зробили. Але, схема завжди одна і та ж, на будь-якому телевізорі (Samsung, SONY, LG): відкриваємо меню з вибором джерела сигналу, і вибираємо HDMI вхід з потрібним номером (до якого підключений кабель).

3 Перевіряємо налаштування на комп'ютері. Можливо, на комп'ютері відключений виведення зображення на проектор (телевізор, монітор), тому картинка не з'являється на телевізорі і немає сигналу. Перевірити дуже просто. У Windows 10, Windows 8 і Windows 10 досить натиснути клавіші Win + P , і вибрати один з трьох варіантів виведення зображення: Дублювати, Розширити, Тільки проектор.

Немає сигналу по HDMI з комп'ютера

Якщо у вас вибрано "Відключити проектор", то зображення по HDMI виводиться не буде. У Windows 10 все приблизно так само, тільки там меню збоку екрана з'являється.

4 Якщо так і не вдалося подружити комп'ютер з телевізором, то добре б з'ясувати в чому причина: в телевізорі, в комп'ютері, або в кабелі. Зробити це не складно. Особливо, якщо у вас є ще один ПК, телевізор, монітор з HDMI входом, або ще один кабель.

Спробуйте підключити свій ноутбук наприклад до іншого телевізора, чи монітора. Якщо все запрацює, то значить проблема в вашому телевізорі (що навряд чи). Тим самим ми виключимо проблеми з кабелем. Так само, можна просто взяти інший ноутбук (навіть у сусіда позичити) і підключити його до телевізора на який не виводиться зображення. Якщо все запрацює, то значить проблема в вашому ноутбуці (комп'ютері). Що найчастіше і буває.

5 Ще одна порада. Спробуйте оновити драйвер відеокарти з підключеним по HDMI телевізором. Просто скачайте драйвер з сайту виробника ноутбука / відеокарти і встановіть його.

6 Оновлення: в коментарях Андрій поділився одним цікавим рішенням. Після підключення телевізора до ноутбука, на телевізорі була помилка "Немає сигналу". Але ноутбук бачив два монітори (вбудований і ТБ). Допомогла зміна частоти для другого екрану (телевізора). Вирішив додати це рішення до статті, і більш детально показати, як це зробити.

Windows 10

Відкриваємо параметри екрану і дивимося, щоб там було два дисплея.

Управління двома дисплеями в Windows 10

Прокручуємо сторінку з настройками і відкриваємо "Додаткові параметри дисплея".

Зміна інших параметрів телевізора підключеного по HDMI

Дивимося уважно. Там буде "Дисплей 1" і "Дисплей 2". Біля одне з низ може бути назва вашого телевізора. У мене зараз один дисплей не активний, так як зображення виводиться тільки на другий дисплей. Натисніть на "Властивості відеоадаптера для дисплея ..." . Вам потрібно відкрити властивості телевізора.

У новому вікні, на вкладці "Монітор" в меню "Частота оновлення екрану" ставимо 60 Гц. Натискаємо "Застосувати".

Зміна частоти оновлення екрану телевізора в настройках Windows 10

Після цього помилка "Немає сигналу" на телевізорі повинна зникнути. З'явиться зображення з комп'ютера, підключеного по HDMI. У Андрія система чомусь встановила для телевізора частоту 25 Гц.

Windows 7

Натискаємо правою кнопкою миші на порожню область робочого столу і відкриваємо "Дозвіл екрану". В меню "Екран" повинен бути обраний телевізор. Нагадаю, що це спосіб можна застосувати тільки в тому випадку, коли Windows бачить телевізор підключений по HDMI, але не виводить зображення.

Перейдіть в "Додаткові параметри" і на вкладці "Монітор" виберіть частоту 60 Гц. Застосуйте настройки.

Налаштування телевізора підключеного по HDMI в дозволі екрану Windows 7

Якщо спрацював цей спосіб - напишіть про це в коментарях.

7 Оновлення: вимкніть від телевізора все зайве. Наприклад, AV кабель (тюльпан). Інший пристрій, яке може бути так само підключено по HDMI. У коментарях є інформація, що допомогло відключення жорсткого диска з USB-порту!

8 Оновлення: якщо у вас телевізор LG (можливо, це може бути застосовано і до інших телевізорів), то вимкніть в настройках "Швидкий старт" і функцію "SIMPLINK".

Проблема з підключенням по HDMI на телевізорі LG

Є відгуки, що це допомогло.

9 Оновлення: в коментарях Роман підказав, що йому допомогло відключення функції HDMI ULTRA HD Deep Colour в налаштуваннях телевізора LG.

HDMI ULTRA HD Deep Colour в телевізорі LG

Пізніше Олег підтвердив, що HDMI ULTRA HD Deep Colour дійсно вирішує проблему з виведенням зображення по HDMI на телевізор LG, але цю функцію відключати не бажано, так як це псує зображення і спотворює його. І поділився своїм рішенням. Потрібно змінити деякі параметри для другого дисплея (телевізора) в налаштуваннях програми "Панель управління Nvidia", іконка якого зазвичай відображається в треї.

Налаштування Nvidia для виведення зображення по HDMI

Якщо у вас графіка від AMD, то додаток називається AMD Catalyst Control Center. Там теж повинні бути схожі настройки.

Що робити, якщо комп'ютер не виводить зображення по HDMI на телевізор?

Коли ми визначили що проблема в комп'ютері, або ноутбуці.

Зображення у нас виводить відеокарта, до неї ми власне і підключаємося. Значить, проблема може бути в ній. Так, можливо там щось згоріло, і т. Д. Але, як правило, проблема програмного характеру. Щось з драйвером відеокарти, або з настройками, ось і не йде зображення по HDMI.

Тому, в першу чергу я раджу оновити драйвер відеоадаптера. Якщо у вас ноутбук, то зайдіть на офіційний сайт виробника, через пошук знайдіть свою модель, виберіть операційну систему яка у вас встановлена, і скачайте VGA драйвер. Потім, запустіть його установку.

Якщо у вашому ноутбуці встановлено два відеоадаптера, то поновіть драйвера обох. Може бути наприклад nVidia Graphics Driver, і Intel Graphics Driver як на моєму ноутбуці ASUS.

А якщо у вас стаціонарний комп'ютер, то скачайте драйвер з сайту виробника відеокарти. Яка відеокарта встановлена, можна подивитися в диспетчері пристроїв, або в характеристиках системного блоку.

Якщо ви як то по-іншому змогли вирішити проблему з виведенням зображення на телевізор за допомогою HDMI кабелю, то поділіться радою в коментарях. Буду вдячний.