Як відключити проксі-сервер в Windows?

Як відключити проксі-сервер в Windows?

Проксі-сервер - це "комп'ютер-посередник", через який відбувається підключення до сайтів. Всі запити проходять через нього. За допомогою проксі-серверів можна міняти свій IP-адресу, отримувати доступ до заблокованих сайтів, і просто залишатися анонімними в мережі інтернет. Але це за умови, що ви налаштуєте свій комп'ютер на роботу через нормальні, робочі проксі.

Дуже часто, вся ця історія з проксі несе в собі негативний характер. А все тому, що різні шкідливі програми, віруси, і навіть деякі цілком нормальні програми можуть без вашого відома змінювати налаштування проксі в Windows. Для різних цілей. І якщо ці програми самостійно пропишуть настройки неробочих проксі-серверів (як це найчастіше буває), то на комп'ютері перестає працювати інтернет. Точніше він працює, підключення до інтернету є, а ось сайти в браузері не відкриваються. Або відкриваються, але не всі. Або ж падає швидкість доступу до різних веб-ресурсів. Простіше кажучи, дуже довго завантажуються сайти.

В такому випадку, щоб вирішити проблему, потрібно відключити використання проксі-серверів в настройках Windows. А якщо через деякий час налаштування будуть прописані знову, автоматично, то потрібно шукати винуватця. Видаляти підозрілі програми, сканувати комп'ютер антивірусом, або антивірусними утилітами.

У цій статті я покажу, як перевірити настройки проксі в Windows 10, Windows 7, Windows 8 і відключити їх. Як я помітив в коментарях до статей браузер не відкриває сторінки і Windows не вдалося автоматично виявити параметри проксі цієї мережі - дуже часто проблема саме в якихось "лівих" настройках проксі. Які потрібно просто відключити.

Відключаємо проксі в Windows 10

Крім звичайного, універсального способу, в Windows 10 з'явилася можливість управляти настройками проксі через параметри. Давайте спочатку розглянемо саме цей спосіб.

Зайдіть в "Параметри", в розділ "Мережа та Інтернет".

параметри проксі

Далі переходимо на вкладку "Проксі". Відключаємо пункти "Використовувати сценарій настройки" і "Використовувати проксі-сервер". Ми залишаємо включеним тільки пункт "Визначати параметри автоматично".

Якщо після настройки і перезавантаження комп'ютера проблема залишиться, то так само спробуйте ще відключити пункт "Визначати параметри автоматично".

Перевіряємо всі налаштування і закриваємо вікно.

Відключення проксі в Windows 10

Дивіться результат після перезавантаження комп'ютера. Можете так само перевірити настройки способом, який показаний нижче.

Універсальний спосіб: відключення проксі-серверів в Windows 7 і вище

Потрібно зайти в "Панель управління". У режимі "Дрібні значки" знаходимо і вибираємо пункт "Властивості браузера", або "Властивості оглядача".

Перевірка налаштувань проксі в Windows 7

На вкладці "Підключення" потрібно натиснути на кнопку "Налаштування мережі" (для проводового або бездротового підключення). У новому вікні залишаємо включеним тільки пункт "Автоматичне визначення параметрів" (або так само відключаємо його в тому випадку, якщо проблема залишиться, якщо Ви зберегли і перезавантаження комп'ютера). Все інше відключаємо . Дивіться скріншот нижче.

Проксі в Windows 7: перевірка і відключення

Ось власне і все настройки. Буває, що "погані" проксі прописуються в налаштуваннях конкретного браузера. Але, найчастіше браузери використовують налаштування проксі-серверів, які задані в налаштуваннях Windows.