Червоний хрестик на значку інтернету в Windows

Червоний хрестик на значку інтернету в Windows

У Windows буває багато різних проблем, які якось пов'язані з підключенням до інтернету. І одна з них - червоний хрестик на значку, який відображає статус підключення до інтернету (а так само на адаптері у вікні "Мережеві підключення"). Я маю введу іконку в треї (в правому нижньому кутку), по якій ми можемо визначити, чи підключений наш комп'ютер до мережі, підключення по Wi-Fi, або по кабелю, чи є доступ до інтернету, чи ні.

Залежно від способу підключення, цей червоний хрестик може повідомляти нам про різні неполадки.

  • Підключення по кабелю (LAN).

    Червоний хрестик інтернету при підключенні комп'ютера по кабелюТакий значок можна побачити в тому випадку, коли до комп'ютера не підключено мережевий кабель від модему, роутера, або безпосередньо від провайдера. Якщо ж кабель підключений, але все рівно статус підключення LAN з червоним хрестиком, то це вже якісь неполадки. Наприклад, щось з кабелем, або самої мережевий картою. Можливо, не встановлений драйвер мережевого адаптера.

  • Підключення по Wi-Fi.

    Червоний хрестик на значку бездротового з'єднанняТака іконка підключення відображається в тому випадку, коли Wi-Fi на ноутбуці відключений. Бездротовий модуль є і драйвер встановлений, але бездротова мережа відключена в налаштуваннях Windows, або функціональними клавішами на клавіатурі ноутбука. Або ж коли бездротова мережа включена, але комп'ютер не бачить доступні мережі до яких можна підключитися.

До речі, в Windows 10 цей значок трохи інший, в порівнянні з Windows 7 і Windows 8. Але рішення будуть однакові. Іноді стикаюся з проблемою, коли на значку інтернету намальований червоний хрестик, але інтернет працює. Це схоже на якийсь глюк системи Windows. Вирішення цієї проблеми ми так само розглянемо в статті.

Статус підключення по кабелю з червоним хрестиком і інтернет не працює

Якщо раніше інтернет по кабелю працював, то спочатку я рекомендую перевірити підключення кабелів та інше обладнання (я маю введу роутер або модем, якщо вони є). У тому випадку, якщо на цьому комп'ютері інтернет по кабелю ще не підключали, то потрібно перевірити, чи є мережева карта в диспетчері пристроїв. Почнемо з цього.

1 Відкрийте диспетчері пристроїв. Є багато способів, як це можна зробити. Найпростіший - натискаємо клавіші Win + R, копіюємо команду  mmc devmgmt.msc і натискаємо Ok.

У диспетчері пристроїв відкриваємо вкладку "Мережеві адаптери". Там повинна бути мережева карта. Залежно від виробника або драйвера, називатися вони можуть по-різному. Дуже часто це щось типу "Realtek PCIe GBE ...".

Перевірка мережевої карти якщо горить червоний хрестик

Якщо мережева карта там є і вона працює нормально (біля неї немає ніяких значків у вигляді стрілки і жовтого знака оклику), то проблема швидше за все в мережевому кабелі, роутере, або у провайдера.

Можливо, мережеву карту в диспетчері пристроїв ви не знайдете. В такому випадку, подивіться, чи є невідомі пристрої (на вкладці "Інші пристрої"). Якщо є, то можливо, що це наша мережева карта (дуже часто вона відображається як Ethernet-контролер). Просто на неї не встановлено драйвер. Його потрібно завантажити і встановити. Тут вам знадобиться стаття який драйвер потрібен для мережевої карти (Ethernet-контролера).

2 Так як Windows 7, 8 і тим більше Windows 10 практично завжди автоматично ставить драйвер на мережеву карту, то цілком можливо, що проблема не в ній. А якщо причина відсутності підключення не в мережевої карти, то цілком можливо, що сигнал до неї не доходить. Добре б це перевірити, підключивши інший кабель (від роутера або провайдера) до вашого комп'ютера, або ноутбук. Так ми зможемо зрозуміти, робоча мережева карта, і чи немає проблем в Windows через які значок підключення може бути перекреслено червоним хрестиком.

Якщо мережевий кабель від провайдера підключений безпосередньо до комп'ютера, то спробуйте його відключити і підключити назад. Подивіться, чи не пошкоджений коннектор. Чи не ушкоджений сам кабель.

Мережевий кабель підключений але значок мережі з червоним хрестиком

Якщо є інший ПК / ноутбук - спробуйте підключити кабель до нього. Можна зателефонувати в підтримку інтернет-провайдера і пояснити проблему. Можливо, причина в їх обладнанні.

Коли підключення йде через роутер або модем, то потрібно в першу чергу перезавантажити ці пристрої. Якщо є інший мережевий кабель - замініть його. Зверніть увагу, загоряється індикатор на мережевої карти комп'ютера і індикатор на роутері (який показує статус підключення по LAN). Спробуйте підключити в інший LAN порт (на роутері їх зазвичай 4 штуки).

Не рідко причина в тому, що мережева карат просто вийшла з ладу. Якщо ніякі рішення не допомагають, то швидше за все доведеться купити і підключити нову карту. Підключається вона в слот PCI. Якщо ми говоримо про ПК. Для ноутбуків є зовнішні USB Ethernet-адаптери.

Більше рішень цієї проблеми ви зможете знайти в цій статті: Мережевий кабель не підключений. Що робити, якщо він підключений але не працює.

3 В першому пункті я показував як знайти мережеву карту в диспетчері пристроїв. Спробуйте видалити її звідти. Просто натисніть на неї правою кнопкою миші і виберіть "Видалити пристрій". Підтвердіть видалення і перезавантажте комп'ютер. Можливо, після цього доведеться вручну встановити драйвер. Але швидше за все він буде встановлений автоматично.

Червоний хрестик на значку Wi-Fi мережі

Тут все ще складніше, так як ноутбуки і Wi-Fi адаптери у всіх різні, різний програмне забезпечення і т. Д. Але, якщо у вас відображається іконка бездротової мережі (нехай навіть з помилкою), то це говорить про те, що система бачить Wi-Fi адаптер. А значить драйвер встановлений (правда, іноді він буває не робочий або не підходить під ваш адаптер / систему). Переконайтеся, що біля вас дійсно є доступні Wi-Fi мережі (перевірте на іншому пристрої, якщо не впевнені).

1 Пробуємо просто включити Wi-Fi. У Windows 10 потрібно натиснути на значок в треї і натиснути на кнопку "Wi-Fi". Так само можна перевірити настройки бездротової мережі в параметрах.

Windows 10: іконка Wi-Fi з червоним хрестиком

Якщо кнопки немає, або вона неактивна, то дивіться рішення в цих статтях:

  • Бездротова мережа - Відключено в Windows 10. Не включається Wi-Fi
  • Як включити Wi-Fi в Windows 10, коли немає кнопки Wi-Fi і помилка "Неможливо знайти бездротові пристрої на цьому комп'ютері"

У Windows 7 спробуйте включити через центр мобільності, який можна відкрити натисканням сполучення клавіш Win + X. В Windows 10 його можна відкрити через пошук за запитом "Центр мобільності Windows".

Червоний хрестик на значку бездротової мережі в Windows 7

Інші рішення ви зможете знайти в статті як включити Wi-Fi на ноутбуці з Windows 7 і Бездротовий зв'язок відключена - виправлені.

2 Обов'язково перевірте поєднання клавіш, яке відповідає за активацію бездротової мережі на ноутбуці. На нових ноутбуках це може бути одна клавіша із зображенням літака. Правда, вона включає і відключає режим польоту, але все рівно спробуйте натиснути на неї, раптом спрацює і червоний хрестик зникне, а інтернет запрацює.

Активація Wi-Fi за допомогою поєднання клавіш

Іноді необхідно встановити драйвер (утиліту) з сайту виробника вашого ноутбука, щоб функціональні клавіші почали працювати. Я підготував детальні інструкції для ноутбуків деяких виробників:

  • Як включити Wi-Fi на ноутбуці ASUS
  • Як включити Wi-Fi на ноутбуці Lenovo

І загальна стаття, в якій детально написано що робити, якщо не працює Wi-Fi на ноутбуці.

А ще іноді причина в тому, що відключена служба автонастройки WLAN, яку потрібно включити. Як це зробити, я писав тут. Це особливо актуально не для ноутбуків, а для стаціонарних комп'ютерів з Wi-Fi адаптерами .

Інтернет працює але значок показує що немає з'єднання

Нещодавно я сам зіткнувся зі схожою проблемою в Windows 7. У вікні "Мережеві підключення", біля "Підключення по локальній мережі" (в Windows 10 - "Ethernet") було написано "Підключено", а біля значка в треї був червоний хрестик. Правда, в моєму випадку інтернет не працював. Проблема була в компоненті, який з'явився у властивостях підключення після установки однієї програми, який я просто відключив. Після цього іконка зі статусом підключення в треї стала нормальною і все запрацювало. Я написав про це в окремій статті: підключення по локальній мережі або Ethernet - "Підключено", але інтернет не працює (червоний хрестик).

Ще одне рішення - видалення мережевої карти в диспетчері пристроїв.

Рішення якщо інтернет працює а в треї червоний хрестик

Після чого перезавантажте комп'ютер. Так само можна завантажити і заново встановити драйвер мережевої карти.

Пишіть коментарі, задавайте питання, діліться рішеннями! Всього доброго!