DNS-сервер не відповідає в Windows 10, 8, 7. Що робити і як виправити?

DNS-сервер не відповідає в Windows 10, 8, 7. Що робити і як виправити?

Однією з найбільш частих помилок пов'язаних з підключенням до інтернету в Windows, є помилка: "DNS-сервер не відповідає". При цьому, пропадає доступ до інтернету. На значку підключення швидше за все буде жовтий трикутник, а в браузері, при спробі відкрити сайт, ви швидше за все побачите помилку "Не вдалося знайти DNS-адреса", "err name not resolved", або щось в цьому роді. Проблема ця викликана збоєм в роботі DNS-сервера, який відповідає за переслані IP-адреси на домен. Якщо говорити про причини виникнення цієї помилки, то винуватцем може бути як сам комп'ютер, так і маршрутизатор, або обладнання на стороні провайдера.

Сама помилка "DNS-сервер не відповідає" з'являється в результаті діагностики мереж Windows. Запустити діагностику дуже просто. Досить натиснути правою кнопкою миші на значок підключення до інтернету, і вибрати "Діагностика неполадок".

Помилка 

Іноді, може з'являтися помилка: "Параметри комп'ютера налаштовані правильно, але пристрій або ресурс (DNS-сервер) не відповідає".

Параметри комп'ютера налаштовані правильно, але пристрій або ресурс (DNS-сервер) не відповідає

Ось такі помилки. Якщо ви не знаєте що робити, то зараз ми розглянемо кілька ефективних порад, які повинні допомогти позбавиться від таких помилок може. У підсумку, інтернет на вашому комп'ютері запрацює, і сайти почнуть відкриватися. Рішення будуть однаковими для Windows 10, Windows 8, і Windows 7.

Як виправити помилку "DNS-сервер не відповідає"?

Для початку, я раджу виконати кілька простих рішень. Є шанс, що вони допоможуть, і вам не доведеться розбиратися з більш складними настройками.

  • Якщо у вас інтернет підключений через роутер, або модем (по Wi-Fi, або по кабелю), і ви спостерігаєте помилку "DNS-сервер не відповідає", то спробуйте просто перезавантажити роутер. Вимкніть роутера десь на хвилину, і включіть назад. Не важливо який у вас роутер, TP-Link, D-link, ASUS, або ще якийсь.
  • Перезавантажте свій комп'ютер, або ноутбук. В даному випадку не важливо, інтернет у вас йде через роутер, або кабелем безпосередньо від провайдера. Просто виконайте перезавантаження.
  • Якщо інтернет підключений через роутер, то перевірте, чи працює інтернет на інших пристроях. Чи немає там помилки з відповіддю DNS-сервера.
  • При підключенні через маршрутизатор, якщо є можливість, можна підключити інтернет безпосередньо до комп'ютера. Для перевірки.
  • Постарайтеся згадати, після чого з'явилася помилка DNS, і проблеми з доступом до інтернету. Може після зміни якихось параметрів, або установки програм.

Якщо ці поради не допомогли, то спробуйте застосувати рішення, про які я напишу нижче.

Перевіряємо службу DNS-клієнт

Перш ніж щось змінювати, я рекомендую подивитися, чи працює служба "DNS-клієнт". Натисніть на клавіатурі клавіші Win + R. У вікні введіть команду  services.msc , і натисніть Ok.

Виконання команди services.msc

У новому вікні шукаємо службу "DNS-клієнт", натискаємо на неї правою кнопкою миші, і вибираємо "Властивості".

Тип запуску повинен бути "Автоматично". І якщо у вас кнопка "Запустити" буде активною, то натисніть на неї. Далі: "Застосувати" і "Ok".

Перевірка і активація служби DNS-клієнт

Якщо служба у вас була відключена, і ви її включили, то після перезавантаження комп'ютера інтернет має запрацювати.

Міняємо налаштування DNS-серверів у властивостях підключення

Далі ми перевіримо настройки DNS-серверів у властивостях підключення, через яке комп'ютер підключений до інтернету. Якщо там прописані якісь адреси, то можна спробувати виставити автоматичне отримання, або прописати DNS-адреси від Google. Цей спосіб дуже часто дозволяє позбавиться від помилки "DNS-сервер не відповідає".

Нам потрібно відкрити вікно з усіма підключеннями. Для цього можна натиснути правою кнопкою миші на значок підключення до інтернету, і вибрати "Центр управління мережами ...". Далі переходимо в "Зміна параметрів адаптера".

Зміни параметрів адаптера

Далі правою кнопкою миші натискаємо на те підключення, через яке ви підключені до інтернету (до роутера), і вибираємо "Властивості". Якщо підключення по Wi-Fi, то це підключення "Бездротова мережа", якщо по кабелю, то "Ethernet" (Підключення по локальній мережі).

У мене, наприклад, проблема з DNS при підключенні по Wi-Fi мережі через роутер.

DNS-сервер не відповідає по Wi-Fi через роутер TP-Link

У новому вікні перейдіть до пункту «IP версії 4 (TCP / IPv4)", і натисніть "Властивості". Якщо в новому вікні у вас прописаний якийсь DNS-сервер, то можна спробувати виставити автоматичне отримання адрес, і перевірити підключення до інтернету після перезавантаження комп'ютера.

Автоматичне отримання DNS-серверів в Windows 10

Але найчастіше допомагає наступне: ставимо перемикач біля "Використовувати наступні адреси DNS-серверів", і прописуємо DNS від Google :

8.8.8.8

8.8.4.4

Натискаємо "Ok" і перезавантажуємо комп'ютер.

Статичні DNS від Google в Windows 10

Таке рішення допомагає дуже часто. Якщо у вас проблема з отримання DNS на всіх пристроях, які підключені через один роутер, то ці адреси можна прописати в настройках роутера, тоді вони будуть застосовуватися для всіх пристроїв. Як правило, зробити це можна в налаштуваннях вашого роутера, в розділі "Інтернет", або "WAN". Де задаються параметри для підключення до провайдера.

Для прикладу, покажу як це зробити на роутері TP-Link :

DNS-сервер не відповідає на роутері TP-Link

Не забудьте зберегти настройки.

Очищаємо кеш DNS і інші мережеві параметри

Потрібно просто запустити командний рядок, і по черзі виконати кілька команд, які виконувати очистку кешу DNS-адрес, і інших мережевих налаштувань. Цей спосіб підійде як для Windows 10, так і для Windows 7 (8).

Командний рядок потрібно запустити від імені адміністратора. Якщо у вас Windows 10, то просто натисніть правою кнопкою миші на меню пуск, і виберіть "Командний рядок (адміністратор)". У Windows 7, в пошуку можна набрати "cmd", натиснути правою кнопкою на "cmd" в результатах пошуку, і вибрати "Запустити від імені адміністратора".

По черзі копіюємо і виконуємо такі команди:

ipconfig / flushdns

ipconfig / registerdns

ipconfig / renew

ipconfig / release

Ось так:

Скидання кеш DNS за допомогою команд

У Windows 10 можна ще спробувати скинути параметри мережі. Це практично те ж саме.

Після цього перезавантажте комп'ютер.

Оновлення: відключаємо або видаляємо антивірус Avast

У коментарях Сергій написав, що йому допомогло тільки видалення антивіруса Avast. Якщо у вас встановлений саме цей антивірус, то можливо він став причиною того, що DNS-сервер перестав відповідати.

З власного досвіду можу сказати, що антивірус Avast дуже часто втручається в мережеві настройки Windows, через що з'являються різні проблеми з підключенням до інтернету. Те інтернет перестає працювати після видалення антивіруса, то помилка DNS, або мережевий адаптер не має допустимих параметрів настройки IP.

Можна спробувати для початку повністю зупинити роботу антивіруса. Якщо це не вирішить проблему, то видалити його. Можна перевстановити його, тільки без додаткових модулів. Як це зробити, я писав у статті за посиланням вище (про вирішення проблеми з параметрами IP).

Що робити, якщо не вийшло виправити помилку?

Якщо ви все зробили правильно, але Windows як і раніше пише що DNS-сервер не відповідає, то у мене є ще кілька порад:

  • Спробуйте на час повністю відключити антивірус, або вбудований в нього брандмауер (веб-антивірус, мережевий екран).
  • Якщо ніяк не можете виправити цю помилку, то зателефонуйте в підтримку свого інтернет-провайдера. Не рідко проблеми з DNS бувають з їхньої вини.

Обов'язково напишіть, якщо у вас вийшло позбудеться цієї помилки. Напишіть який спосіб допоміг. Може у вас спрацювало якесь інше рішення, якого немає в статті. Ну і залишайте свої відгуки в коментарях.