Як налаштувати маршрутизатор Mercusys MW301R?

Як налаштувати маршрутизатор Mercusys MW301R?

Вибір і покупка Wi-Fi роутера - це тільки половина справи. Його ще потрібно налаштувати. Чомусь у багатьох склалася така думка, що роутер це дуже складне і незрозуміле пристрій, і налаштовувати їх повинні тільки фахівці. Насправді це не так. Зараз практично на всіх роутерах встановлена ​​проста і зрозуміла панель управління, а в комплекті є докладна інструкція. Якщо і цього буде недостатньо для самостійного налаштування роутера, то можете скористатися моїми інструкціями. І саме в цій ми будемо налаштовувати Mercusys MW301R.

Процес настройки Mercusys MW301R такий же простий, як і сам роутер. Огляд якого ви можете почитати в цій статті: огляд доступного Wi-Fi роутера Mercusys MW301R.

Як завжди, перед налаштуванням потрібно спочатку все підключити. Насамперед я рекомендую підключити інтернет в порт WAN. Потім підключити до роутера адаптер харчування і включити його в розетку. При наявності комп'ютера, або ноутбука з робочим LAN-портом потрібно підключити його до роутера за допомогою мережевого кабелю (який є в комплекті).Підключення Mercusys MW301R

З'єднувати Mercusys MW301R з комп'ютером за допомогою кабелю не обов'язково. До роутера відразу можна підключитися по Wi-Fi. На заводських настройках, після включення роутер роздає відкриту бездротову мережу з ім'ям "MERCUSYS _...". Підключіться до неї.

Підключення до Mercusys MW301R по WiFi

На цьому етапі нам необхідно, щоб пристрій, з якого ми будемо виконувати настройку, було підключено до роутера (по кабелю або по Wi-Fi).

Налаштування Mercusys MW301R

Якщо на комп'ютері все в порядку з мережевими налаштувань, то ми можемо отримати доступ до налаштувань роутера через будь-який браузер. Для цього достатньо перейти за адресою  mwlogin.net , або 192.168.1.1 . Детальніше в статті як зайти в налаштування роутера Mercusys. Якщо сторінка з настройками не відчиняться, з'явиться помилка, то дивіться статтю не заходить в налаштування роутера.

Роутер відразу запропонує створити пароль для входу (пароль адміністратора). Надалі цей пароль потрібно буде вводити при вході на сторінку з настройками Mercusys MW301R. Придумуємо хороший пароль, вказуємо його два рази і продовжуємо. Пароль рекомендую записати.

Установка пароля адміністратора на Mercusys MW301R

Далі потрібно налаштувати підключення до інтернету. Задати параметри підключення до інтернет-провайдера. Насамперед потрібно вибрати тип підключення. Якщо у вас (як і у мене) провайдер використовує "Динамічний IP-адреса" (можна уточнити у підтримки), то вибираємо його і продовжуємо, ніякі параметри задавати не потрібно.

Mercusys MW301R - підключення до інтернету

Якщо ваш провайдер використовує PPPoE, L2TP, або PPTP, то доведеться вказати ім'я користувача і пароль. А для L2TP і PPTP ще й адресу сервера. Всі ці параметри видає провайдер!

Налаштування PPPoE, L2TP, PPTP на Mercusys MW301R

На сторінці з налаштуваннями бездротового режиму необхідно тільки змінити ім'я Wi-Fi мережі і створити пароль, який буде захищати цю мережу.

Налаштування бездротового режиму на роутері Меркусіс

Завершуємо налаштування.

завершення налаштування

Якщо ми підключали наше пристрій по Wi-Fi, то його необхідно заново підключити. Адже ми змінили ім'я мережі і встановили пароль. Після повторного підключення автоматично відкриється веб-інтерфейс Mercusys MW301R. Або ви самі зможете відкрити його за адресою //mwlogin.net.

Веб-інтерфейс за адресою mwlogin.net

Все, базове налаштування маршрутизатора завершена. У більшості випадків більше нічого не потрібно робити.

Огляд деяких налаштувань

На головній сторінці, зліва знаходиться три вкладки: "Управління пристроями" - де можна подивитися які пристрої підключені до роутера, обмежити для них швидкість, або заблокувати / розблокувати їх. "Мережа" - де можна змінити основні настройки підключення до інтернету (провайдера). "Бездротовий режим" - де можна відключити Wi-Fi мережу, змінити ім'я мережі і пароль.

Всі інші, більш розширені налаштування знаходяться в розділі "Додаткові налаштування".

Там, наприклад, на вкладці "Мережа" - "Налаштування WAN" можна подивитися, чи підключений роутер до інтернету (у мене на скріншоті статус "Підключено") і при необхідності змінити параметри підключення.

Налаштування WAN на Меркусіс

У цьому ж розділі знаходяться налаштування локальної мережі, IPTV (де можна налаштувати як міст, так і 802.1Q VLAN), настройки MAC-адреси (знадобиться, якщо ваш провайдер робить прив'язку по MAC-адресу), DHCP-сервер і прив'язка IP адрес до MAC.

Всі настройки Wi-Fi мережі знаходяться в розділі "Бездротовий режим".

Бездротовий режим на роутері Меркусіс

Там же знаходяться налаштування гостьовий Wi-Fi мережі і режиму моста (WDS).

"Управління мережею" - це батьківський контроль і контроль доступу.

Батьківський контроль на Mercusys MW301R

У розділі "Додатково" знаходяться параметри віртуального сервера, сервера DMZ, настройки UPnP, маршрутизації і параметри DDNS. Це ті настройки, які без необхідності (якщо ви не знаєте для чого) краще не міняти.

DMZ, UPnP, DDNS на Mercusys MW301R

Ну і "Системні інструменти". Тут знаходяться параметри доступу до панелі управління Mercusys MW301R, настройки часу, оновлення прошивки, скидання налаштувань, створення резервної копії та відновлення параметрів, перезавантаження, зміна пароля роутера, діагностика і системний журнал.

Системні інструменти

Як для одного з найдоступніших роутерів, у Mercusys MW301R дуже багатий функціонал. А головне, все зручно оформлено і все зрозуміло.

Обов'язково залишайте свої відгуки в коментарях і задавайте питання!