Як роутер зробити точкою доступу Wi-Fi?

Як роутер зробити точкою доступу Wi-Fi?

Почну з того, що сам роутер, який ви хочете зробити точкою доступу, це і є точка доступу, тільки більш функціональна. У ньому працює DHCP-сервер, який роздає IP, є швидше за все брандмауер, і він грубо кажучи будує маршрути між підключеними пристроями, тому він і маршрутизатор. Так ось, що б роутер перетворити в точку доступу, досить відключити в ньому деякі функції, і підключити по кабелю до іншого роутера, або до модему.

У готельної статті, я вже писав що таке точка доступу, і чим вона відрізняється від роутера. Можете почитати, якщо цікаво. Там я обіцяв детально, на прикладі різних роутерів показати настройки, які потрібно виконати для використання маршрутизатора в якості точки доступу Wi-Fi.

Давайте на прикладі з'ясуємо, для яких цілей може підійти такий режим роботи. Припустимо, у вас на першому поверсі, або в одному кінці будинку встановлений модем, або роутер. Який можливо роздає Wi-Fi, а може і ні, це не важливо. Так ось, а в іншому кінці будинку, або на іншому поверсі, нам потрібно поставити крапку доступу, що б роздавати Wi-Fi. При цьому з'єднання між роутером, і точкою доступу буде з мережевого кабелю.

Точка доступу Wi-Fi

Якщо ми поставимо на другому кінці точку доступу, то IP-адреси буде роздавати головний роутер, і пристрої будуть в одній мережі, що часто дуже важливо. Так само, режим точки доступу може стане в нагоді для роздачі Wi-Fi від модему, в якому немає такої можливості. Насправді, варіантів застосування багато. В іншому випадку, точки доступу б просто не продавалися, як окремі пристрої. Так як в них би не було сенсу.

Зверніть увагу, що більшість маршрутизаторів, можуть працювати і в інших режимах, які вам можливо підійдуть краще:

  • Режим репитера - підійде, якщо у вас мета просто розширити вже існуючу Wi-Fi мережу за рахунок ще одного роутера. У нас на сайті є інструкції по налаштуванню режиму репитера на роутерах ASUS, так само режим повторювача ми налаштовували на пристроях Zyxel Keenetic, і на роутері Netis. Після настройки буде одна Wi-Fi мережу, просто посилена. Інтернет по кабелю від "повторювача" так само буде.
  • Режим бездротового моста WDS - це практично те ж саме, що режим точки доступу, але тут з'єднання між роутерами не по кабелю, а по Wi-Fi мережі. Більш детально, на налаштування такого з'єднання я писав в статті: настройка двох роутерів в одній мережі. З'єднуємо два роутера по Wi-Fi і по кабелю. Там детально показано на прикладі популярних роутерів: ASUS, TP-LINK, D-Link, Zyxel. Є ще докладна інструкція по налаштуванню WDS на роутерах TP-LINK.

Вибачте, що так багато інформації і посилань вже на початку статті, але в цих питаннях потрібно було розібратися.

Що стосується саме режиму роботи "точка доступу", вона ж AP (Access Point), то на роутерах різних виробників, це режим налаштовується по-різному. Наприклад, на маршрутизаторах від ASUS і Zyxel, досить включити режим Access Point в панелі управління, з'єднати пристрої мережевим кабелі, і все готово. А ось на пристроях від TP-LINK, потрібно вручну змінити IP-адресу роутера і відключити DHCP-сервер.

Підключення точки доступу до роутера (модему):

З'єднуємо обидва пристрої мережевим кабелем. На головному роутере (модемі), кабель підключаємо в порт LAN (Домашня мережа), і на роутері-якій точці доступу так само в LAN-порт.

Підключення точки доступу до роутера, або модему

Від точки доступу, інтернет по мережевому кабелю так само працює. Для багатьох це важливо.

Налаштування роутера ASUS в режимі точки доступу (AP)

На маршрутизаторах ASUS, як правило, режим роботи AP включається в панелі управління. Після чого, просто підключаємо його до роутера, або модему і все готово. На деяких моделях, наприклад на старому RT-N13U, режими перемикаються спеціальним перемикачем на корпусі пристрою. Я покажу настройку точки доступу на прикладі роутера Asus RT-N12.

Підключаємося до роутера, і за адресою 192.168.1.1, заходимо в його налаштування. В налаштуваннях переходимо на вкладку "Адміністрування". І зверху вкладка "Режим роботи". Ставимо перемикач біля "Режим точки доступу (AP)". Читаємо опис режиму, і натискаємо "Зберегти".

Режим точки доступу на роутері ASUS

У наступному вікні нам потрібно задати налаштування IP. Можна нічого не міняти, а просто натиснути "Далі". Але, в цьому випадку, для визначення IP-адреси точки доступу, потрібно буде використовувати спеціальну утиліту "Discovery". А можна, там де "Отримувати IP автоматично" поставити немає, і змінити останню цифру. Наприклад, на 192.168.1.2. Тепер, настройки будуть доступні за цією адресою. DNS, якщо потрібно, можна вказати як на скріншоті нижче. Або, залишити автоматичне отримання.

Налаштування IP адреси точки доступу ASUS

У наступному вікні, якщо потрібно, міняємо настройки Wi-Fi мережі нашої точки доступу ASUS, і натискаємо "Застосувати".

Налаштування Wi-Fi мережі AP ASUS

Роутер перезавантажиться, і перейде в режим AP. Якщо зайти в його налаштування, за адресою, який ви можливо вказали самі, або, який можна визначити утилітою "Discovery" (скачати можна за цим посиланням), то ви побачите урізану панель управління. Де можна змінювати установки настроювання, або, наприклад, повернути пристрій в режим роботи "Бездротовий роутер".

Після настройки, підключаємо Access Point до роутера, або модему по кабелю (схема є вище), і вона буде роздавати Wi-Fi.

Точка доступу з роутера Zyxel Keenetic

Якщо не помиляюся, то тільки у моделі Keenetiс Lite III є механічний перемикач режиму роботи на корпусі. У всіх інших випадках, заходимо в налаштування нашого Zyxel Keenetic. Я відразу раджу налаштувати Wi-Fi мережу (задати назву мережі і пароль, якщо потрібно), що б потім не розбиратися з входом в настройки AP.

Для активації режиму точки доступу на Zyxel, перейдіть на вкладку "Система", і зверху відкрийте вкладку "Режим". Виділіть пункт "Точка доступу - розширення зони Wi-Fi з підключенням по Ethernet", і натисніть кнопку "Застосувати".

Режим роботи

Дозвольте роутера перезавантажиться. Після цього, можна поєднувати його з іншим Рутер, і він вже буде працювати в режимі "Access Point".

Що б зайти в його налаштування, можна спочатку зайти в налаштування головного роутера (модему), перейти до списку клієнтів, і подивитися там IP адреса нашого Zyxel. І вже по ньому перейти в веб-інтерфейс. А можна просто зробити скидання налаштувань, і роутер буде працювати в звичайному режимі "Інтернет-центр".

Роутер TP-LINK як точка доступу Wi-Fi

Якщо у вас пристрій від TP-LINK, то потрібно буде вручну змінити кілька параметрів. Так як перемикача режиму роботи там немає. Зараз покроково покажу що і як робити. Показувати буду на прикладі роутера TP-Link TL-WR740N.

1 Для початку, заходимо в налаштування маршрутизатора TP-LINK, який хочемо встановити в режимі бездротової точки доступу. І міняємо IP-адреса роутера. Для цього, відкрийте вкладку "Network" - "LAN". Нам потрібно задати IP адреса, такий же як у основного роутера (можна подивитися на самому пристрої), тільки з іншою цифрою в кінці. Наприклад: якщо IP-адреса головного модему (роутера) 192.168.1.1, то в настройках TP-LINK потрібно задати 192.168.1.2, і зберегти налаштування. Роутер буде перезавантажений.

Зміна IP адреси точки доступу TP-LINK

Знову заходь в настройки, але вже за новою адресою. У моєму випадку, це 192.168.1.2.

2 Налаштування Wi-Fi мережі. Якщо необхідно, то на вкладці "Wireless" задайте налаштування Wi-Fi, для нашої точки доступу. Вкажіть назву мережі і пароль.

3 Останній крок. Відключаємо DHCP-сервер. Для цього, перейдіть на вкладку "DHCP". Ставимо перемикач біля "Disable" (відключити), і зберігаємо налаштування.

Налаштування роутера TP-lINK в режимі Access Point

І перезавантажуємо роутер. Можна через панель управління. Вкладка "System Tools" - "Reboot", кнопка "Reboot".

З'єднуємо його з основним маршрутизатором (LAN - LAN), і отримуємо точку доступу Wi-Fi.

Налаштування Access Point на роутерах Netis

На своєму роутере Netis, я так само просто змінив IP-адреса, відключив DHCP, і все запрацювало. Зайдіть в налаштування за адресою netis.cc.

Відкрийте вкладку "Мережа" - "LAN". Міняємо IP-адреса. Якщо у головного роутера, або модему 192.168.1.1, то пишемо 192.168.1.2. Що б відрізнялася тільки остання цифра. Там же відключаємо DHCP-сервер. І зберігаємо налаштування.

роутер Netis в ролі точки доступу

Якщо необхідно, то заходимо знову в налаштування (вже за новою адресою, який задали), і на вкладці "Бездротовий режим" задаємо настройки Wi-Fi.

З'єднуємо нашу точку доступу Netis з головним пристроєм мережевим кабелем (LAN - LAN), і все готово.