Як перевірити швидкість інтернету на комп'ютері, смартфоні, планшеті?

Як перевірити швидкість інтернету на комп'ютері, смартфоні, планшеті?

Будемо зараз перевіряти швидкість нашого інтернет з'єднання. Покажу кілька хороших сайтів, на яких можна без проблем перевірити вхідну і вихідну швидкість підключення до інтернету. Так само, розглянемо перевірку швидкості як з комп'ютера, так і з мобільними пристроїв: смартфонів і планшетів.

В основному, після підключення інтернету, або після установки Wi-Fi роутера, все швидко починають вимірювати швидкість. У першому випадку, що б перевірити, чи не обдурив чи нас інтернет-провайдер, і отримуємо ми ту швидкість з'єднання, за яку платимо. Яку вибрали при підключенні. А після установки роутера, нам цікаво, ріже він швидкість, адже все пишуть що що швидкість через роутер набагато нижче - потрібно перевірити. До речі, з приводу швидкості інтернету при підключенні через маршрутизатор, я писав у статті нижче: по Wi-Fi швидкість інтернету менше. Чому роутер ріже швидкість ?.

Не важливо, як у вас підключений інтернет: безпосередньо в комп'ютер, через роутер по кабелю, через модем (в тому числі 3G / 4G), або по Wi-Fi. Спосіб вимірювання швидкості не змінюється. Змінюється тільки сама швидкість 🙂

Ще один невеликий момент, і перейдемо вже до вимірювань. Ви напевно знаєте, що швидкість є як ведуча - коли ми щось викачуємо з інтернету, і виходить - коли ми щось вивантажуємо в інтернет. Залежно від вашого підключення, ця швидкість може значно відрізнятися. Як правило, швидкість передачі нижче, ніж швидкість отримання. І ще один момент: сервіси, які ми розглянемо, для тестування швидкості вибирають найкращий, і найближчий сервер (до якого перевіряється швидкість з'єднання). Тому, якщо ви будете завантажувати файл з іншого сервера (який розташований наприклад за кордоном), то швидкість може відрізнятись від тієї, яку ми побачимо під час перевірки.

Вимірюємо швидкість інтернету при прямому підключенні, через Wi-Fi, і модем

Я завжди користуюся сайтом speedtest.net. Це найпопулярніший сервіс. Переходимо по посиланню //www.speedtest.net. І натискаємо на кнопку BEGIN TEST . Дивимося, як сервіс тестує швидкість нашого з'єднання.

Перевірка швидкості інтернету на комп'ютері

Розпочнеться перевірка ping, швидкості отримання та передачі. Коли перевірка закінчиться, ми побачимо результат. Так само, можна подивитися ваш зовнішній IP-адреса, і назва інтернет-провайдера.

Вимірювання швидкості інтернету

Я зараз працюють через 3G від Інтертелеком, тому, швидкість така. Але, для бездротового інтернету, та ще й днем, швидкість непогана. Правда, зазвичай тягне до 9-10 Мбіт / с. До речі, я вже писав, як звеселяючи швидкість 3G інтернету.

Якщо вам сайт speedtest.net з якоїсь причини не сподобався, наприклад через великої кількості реклами, то можна ще перевірити швидкість інтернету на сайті //2ip.ru/speed/. Заходимо, і натискаємо на кнопку Тестувати .

Перевірка швидкості по Wi-Fi

Трохи чекаємо, і бачимо результат по перевірці пинга, вхідної та вихідної швидкості.

Результат перевірки швидкості з'єднання з інтернетом

Є ще багато різних сайтів, на яких можна зробити перевірку. Але, це найпопулярніші. Думаю, їх буде досить.

Як перевірити швидкість інтернету на смартфоні, або планшеті?

Можна точно так же зайти на сайти, про які я писав вище, і запустити перевірку. Але, я сам користуюся, і вам раджу додаток Speedtest . Воно є як на Android, так і для iOS. Підійде як для планшетів, так і для смартфонів. Просто зайдіть в Google Play, або App Store, введіть в писку "Speedtest" і встановіть програму. Воно безкоштовне, тільки з рекламою. Відкрийте його, і запустіть перевірку кнопкою Почати перевірку . Зрозуміло, ваш мобільний пристрій має бути підключений до вашого роутеру по Wi-Fi. Ну, або до мобільного інтернету.

Розпочнеться перевірка, потім з'явиться результат перевірки:

Перевірка швидкості інтернету на планшеті

Дуже зручно. До речі, там ще є вкладка  Результати , на якій відображається історія перевірок. Цією ж програмою можна перевіряти швидкість мобільного 3G інтернету на ваших смартфонах.